0   

jerneja @radovedna_cebelca 15. Jun 2009, 10:22

ojla,

kupujem svoj prvi fotoaparat in rabim pomoč. s fotografijo se ne bom ukvarjala zelo resno, ampak bom fotografirala zgolj za to, da obdržim spomine! upset zanima me, če mi lahko kdo pomaga pri nakupu fotoaparata? glede na to, da sem dijakinja, bi bila zelo vesela, če kdo ve za kakšen bolj poceni aparat. pa zanima me, koliko mio točk mora imeti, da so slike dobre. shy mogoče kdo ve, kakšen je Canon A480? katerih firm naj se izogibam pri nakupu (da so res porazne)?

upam, da mi bo lahko kdo pomagal, ker nočem kupiti mačka v žaklju.. laugh

LP
 0   

Aleš @lial 15. Jun 2009, 10:47

Za tvoje želje je še najboljša varianta Panasonic Lumix LZ 8 ali LZ10.
Po kakšnem tednu preskušanja LZ 8, sem presenečen, koliko nudi za relativno majhen denar...
In v konkurenci podobnih modelov, kamor spada tudi A480, je dobil najvišjo oceno ocenjevalcev znane spletne strani dpreview.

Glede pikslov pa - vse kar je več kakor 4 je dovolj za spominske fotke , nekoliko pa začne kvaliteta padati nad 8Mp, torej kakšnih 12 ali več Mp v teh majhnih aparatih ne priporočam.
 0   

jerneja @radovedna_cebelca 16. Jun 2009, 08:43

hvala za odgovor. katere znamke pa so drugače med boljšimi?
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 16. Jun 2009, 08:45

Nikon! Vse ostalo je šrot! bigrazz biggrin
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 16. Jun 2009, 09:14

... nazadnje sem tastarim Canonovega kompakta kupil za darilo grin
 0   

jerneja @radovedna_cebelca 16. Jun 2009, 09:45

kakšen pa se vam zdi Sony DSCS930??
 0   

maja @flashflop 22. Jun 2009, 12:31

evo se še jaz pridružejem tej temi... kupujem svoj prvi "dober" aparat zato me zanima če mi bo nikon coolpix l100 zadovoljil potrebe glede slikanja ali naj kupim nikon coolpix p90? nameravam slikati pokrajino in ljudi, skratka ljubiteljsko. edino kar me moti pri nikonu coolpix l100, je to da ima alkane baterije....
Kakšne so slabosti obeh aparatov?
Najlepša hvala za pomoč.
 0   

JamesQ @JamesQ 15. Jul 2009, 11:51

Lepo pozdravljeni.

Odločam se za nakup novega kompaktega digitalnega fotoaparata v kompletu s torbico, spominsko kartico in morda še baterijami s polnilcem. Proračun imam na žalost omejen na 300EUR.

Trenutno mi je v oči najbolj padel Canon Powershot A2100 IS. Prosim priporočite mi še kak konkurenčni fotoaparat, da bom vedel malo pri čem sem.

Fotoaparat se bo uporabljal za amaterske slike z uporabo ročnih nastavitev.

Najlepša hvala za Vašo pomoč.

LDŽ

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati