0   

BubikolRamios @BubikolRamios 20. Jun 2009, 09:41

Barva rmana je taka kot je, se pravi taka kakršno sem videl, Žužek pa bi moral biti zelen (nekako se vidi na prvi nogi kakšen bribližno bi moral biti, še bolj temno zelen). probal sem tudi brez fleša pa je enako.

?

0   

iztok @izo 20. Jun 2009, 13:52

sicer ne tem monitorju ne moem prreveč ocenjevat, ampak očitno ti zelene zmanjka nekje, a imaš kakšne manualne krivulje nastavljene v kameri ali pa se ti tepejo barvni prostori ipd? poglej, kakšen so tudu privzete barvne nastavitve program, v katerem obdelujše fotke pri uvozu.
 0   

misfits @misfits 20. Jun 2009, 14:16

jaz približno poznam tega žužka in se mi zdi čist prave barve, ti si v živo videl, da je zelen? bigeek
 0   

Ime Priimek @dunda 20. Jun 2009, 16:30

Zelena se zadaj lepo vidi ... si prepričan, da je bil žužek drugačne barve?
 0   

Tomislav @tomaz_urh 20. Jun 2009, 16:32

da nisi kaj skadil? yes
 0   

BubikolRamios @BubikolRamios 20. Jun 2009, 18:09

hmm, ja sem šel od monitorja nazaj gledat, je bi priden in me je počakal. Bil je zelen. (še enkrat, poglejte prvo nogo - se vidi zelena.)
Misfits, a maš kak link do tega, ki ga poznaš ?
 0   

Ime Priimek @dunda 20. Jun 2009, 18:12

Mogoče tvoja žena ali sin obvladata retuširanje, pa sta malo spremenila barvo. Ali pa je kot kameleon?

Skratka - težko verjetno, da bi se ravno pri žužku spremenile barve. Ali imaš izvorno datoteko? Preveri, če nisi pomotoma kaj kliknil na Color range v Photoshopu ...
 0   

BubikolRamios @BubikolRamios 20. Jun 2009, 18:21

Tisto zgoraj je samo resized NEF. Pa tudi če pogledamo prvo nogo, na drugi nogi zelena barva že izgine.
 0   

Ime Priimek @dunda 20. Jun 2009, 18:25

Slika je res majhna, vendar če gledam v Photoshopu, potem vidim, da je tudi zgoraj bil zelen. Vendar ne preveč upset
 0   

misfits @misfits 20. Jun 2009, 18:40

nimam linka, sem pa že slikal nekaj takega in je bil bel, možno pa, da je več podobnih in so različne barve. Samo zelenega pa še nisem videl.
Glede zelene na nogi, možno, da je prišlo do tega zaradi odseva oz. odboja fleša, če je pod nogo nekaj zelenega, pol malo te barve lahko odseva na nogo.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati