0   

Oracle @Oracle 21. Jun 2009, 15:14

Ok fantje, očitno potrebujem serviserja sleep

danes grem v ZOO, fotkam cel dan, nato pa doma previdno (tako kot vedno) nataknem canon 50mm 1,8 (plastičen bajonet, kateri noče več dol iz fotiča dead

pol pol ure reševalne akcije mi dokončno do*izdi in ga obrnem malo bolj na silo, pri čemer sem očitno zvil bajonet na objektivu, kateri je poškodoval enega izmed pinov na bodyju upset sleep no shy sad

Ali se da to kako popraviti "na hitro" ali morem do serviserja? pri pin je sedaj "ostal notri" in zato drugi objektivi ne delujejo (fokusirajo) več...

50mm bo seveda nazaj dobil prodajalec (objektiv je po mojem manevru dobesedno razpadel), bolj me skrbi za fotič bigeek

ima kdo še kakšno podobno izkušnjo? kako dolgo lahko pričakujem popravilo? garancije seveda ne morem uveljaviti, rad bi pa mel zadevo čimprej zrihtano...

Any ideas?

HVALA ZA POMOČ!

lp,

Miha
 0   

iztok @izo 21. Jun 2009, 15:30

zamenja se verjetno cel kos s plastiko in pini vred. vpršaj na 3a, fotomehinko ipd, mogoče imajo zadevo na zalogi in ti bodo takoj poštimali, če pa ne, lahko mogoče v skrajni sili iz kakšnega starega manualca dol stakneš zadevo, itak niso vredni nič te dni. del pa je najbrž enak (vsaj pini, če ne ohišje oz plastika), po mojem, kaj dosti tega niso menjali..
 0   

Oracle @Oracle 21. Jun 2009, 15:35

izo, hvala za hiter odgovor thumbsup

verjetno zadeva tudi ne more biti draga, kajne?
 0   

iztok @izo 21. Jun 2009, 15:39

ne vem, vprašaj..
 0   

Peter Atanackov @Geo 21. Jun 2009, 16:35

Canon dead
 0   

Jernej Lasič @Sviri 22. Jun 2009, 00:47

Geo je napisal/a:
Canon dead

upset
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Olaf @Olaf 22. Jun 2009, 08:46

Lahko pripneš kako fotko kako izgleda zataknjeni pin? Ali se je pri "operaciji" zvil? Si ga probal s kako iglo zbezati ven?

Edit: Sem šel gledat na fotič kako je s temi pini na aparatu. Tam sta dva vijaka, ki držita plastičen del s pini na mestu. Sam bi verjetno najprej odvil ta vijaka in videl, če gre ta plastika dol. Tako bi lahko pogledal kaj ovira tisti pin - ali je zvit pin ali pa je kaka ovira v luknji (drobec plastike...?).
 0   

Oracle @Oracle 22. Jun 2009, 08:50

trenutno imam ta drug fotič rentan, tako da lahko fotkam samo s HTCjem, kjer pa mislim da ne bo razvidno bigeek

pin je enostavno ostal "notri", kot če bi ga porinil notri in ne bi šel več ven. Očitno ga je malo zamaknilo in je "padel iz fedra" ali kaj podobnega.

Ali je na obali kakšen strokovnjak, ki bi znal tole zrihtat? Bom namreč cel tale teden dol, pa bi lahko vmes porihtali zadevo thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati