0   

David @dawc 26. Jun 2009, 11:06

Je mogoče preden kupim nov/rabljen aparat primer nikon d60 /70/80 ali karkoli podobnega
izvedeti koliko slik je bilo opravljenih iz aparatom - na podlagi
poslane fotografije prodajalca...??

obstaja kakšen program?

Lp
 0   

Miha @cedo 26. Jun 2009, 11:12

Ne. Obstajajo programi, pa niso zanesljivi, žal.
 0   

David @dawc 26. Jun 2009, 11:14

keri programi pa so to? je mogoče izvedeti koliko shutter releasow je bilo storjenih?
 0   

Miha @cedo 26. Jun 2009, 11:19

Saj ti pravim, napiše ti vsi mogoče, tudi št. proženj, pa ni zanesljivo. Govorim iz lastnih izkušenj. Pobrskaj po arhivu, je nekaj debat na to temo.
 0   

Peter Atanackov @Geo 26. Jun 2009, 11:19

cedo je napisal/a:
Ne. Obstajajo programi, pa niso zanesljivi, žal.

To pa še nisem slišal, da bi bili nezanesljivi, kako to?

Kolker sam vem, se pri vseh nikonih, da preverit število narejenih posnetkov.

Npr. Opanda IExif je zlo dober.
 0   

Miha @cedo 26. Jun 2009, 11:28

Podobna debata na temo:

https://www.slo-foto.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=138870
 0   

Peter Atanackov @Geo 26. Jun 2009, 11:41

cedo je napisal/a:
Podobna debata na temo:

https://www.slo-foto.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=138870

Ja dobr, za Canona, on sprasuje za Nikona... Pac pri canonu lahko samo serviser pogleda, pri Petnaxu al sonyu (ne vem kateremu) moras pravo kombinacijo gumbov stisnit pri Nikonu ti pa pokažejo ti programčki in so 100% zanesljivi.

Jaz ne vidim omejitve v programčkih tule, saj kar se tiče Nikona, pač vsak proizvajalec se odloči za svoj sistem.
 0   

Miha @cedo 26. Jun 2009, 11:49

Imam Nikona in sem probal dva različna programa in dobil dva rezultata. Ko sem po mesecu ali dveh probal ponovno, mi je kazalo ca 10000 posnetkov manj kot pred tem. Exif žal ni zanesljiv in daleč od 100% grin Bi mi bilo pa všeč, da bi kak tak programček obstajal. Zanesljiv je baje le servis, tam pa verjetno ni zastonj.
 0   

Peter Atanackov @Geo 26. Jun 2009, 12:25

ne vem jaz za svojega vem da mi opanda iexif pokaže pravilno, ker vem po tem kolikokrat se je števec obrnil, koliko ima posnetkov narejenih. In do zdej se za vsak fotoaparat, ki sem pogledal je Opanda vedno prav kazala, sej ne rečem mogoče res ni 100% zanesljiv. Samo meni še nikoli ni narobe pokazalo.
 0   

Tomaž Lovrec @xfire 26. Jun 2009, 12:29

Nisem ravno štel svojih posnetkov, ampak koliko sem zdaj preverjal je nekje točno...500 +/-

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati