0   

Miran @miran92 1. Jul 2009, 20:02

Med fotografiranjem sem opazil nekaj pik ki odstopajo od ostalih barev na sliki. Predvidevam, da so mrtvi piksli, me zanima ali so res, ker do sedaj nisem imel veliko opravka s tem.

(Nikon D60 / 1 leto star ( lep, negovan biggrin )) Imam še garancijo, mislite da se bojo spuščal v popravilo?
sdasd.jpg - 0.18MB

Pa še nekaj:

Pred kratkim sem začel fotografirat s daljšimi časi im sem opazil roza lise zgoraj desno in levo. Kaj je to ?

makeda 001.jpg - 0.01MB

( Nikon D60/ f 11 / kit objektiv 18-55 3,5-5,6 (no VR ))
Zakaj mi je fotoaparat sam spustil zaklop po 1799 sek. ( ~30min)

Lp z morja,
Miran
 0   

Žiga @zcetrt 1. Jul 2009, 20:21

Najverjetneje ne bodo popravljali oz. zamenjali, ker načeloma ne bo nikdar boljše. 30 minut ekspozicija? Tipalo se med ekspozicijo kar konkretno segreje, zato je termični šum bolj izrazit. Imam D80 in ravno tako opažam vijolične lise pri dolgih ekspozicijah. Prisluhi tipala.

Za tako dolge ekspozicije se praviloma uporablja hlajena tipala (tudi na manj kot -40 stopinj - enkrat sem imel opravka s tako kamero, ki jo uporabljajo v Astronomskem društvu Javornik).
 0   

Saša Manojlovič @DrJotz 2. Jul 2009, 09:21

zaradi svetlih pixlov se nebi sekiral, morda je samo šum, če pa je vedno na istem mestu, je verjetno res zataknjen pixel. ampak večinoma ne bo viden če je v delu slike z detajli, če je pa npr.na nebu, ga pa enostavno pobrišeš če je treba.

vzrok za lise je pa lahko tudi svetloba, ki pride skozi okular! med dolgo ekspozicijo na stojalu, ko z očesom ne pokrivaš okularja, pokrij okular vseeno s čim. sicer lahko pride svetloba od zadaj do senzorja, ko je dvignjeno zrcalo.

senzor se pa zelo ogreje med tako dolgo ekspozicijo, zato je verjetno verjetno notranji termometer v aparatu prekinil, preden bi prišlo do poškodb zaradi pregrevanja.
 0   

Miha @cedo 2. Jul 2009, 09:29

DrJotz je napisal/a:

vzrok za lise je pa lahko tudi svetloba, ki pride skozi okular! med dolgo ekspozicijo na stojalu, ko z očesom ne pokrivaš okularja, pokrij okular vseeno s čim. sicer lahko pride svetloba od zadaj do senzorja, ko je dvignjeno zrcalo.

Tole ne bo ravno držalo; ko je zrcalo enkrat dvignjeno, svetloba iz okularja ne doseže več senzorja. Problem je prej, ko meriš svetlobo in ti svetlomer pokaže napačno vrednost, če nimaš očesa pri okularju. (ali pa okularja kako drugače pokritega).
 0   

Luka @lukas123 8. Jul 2009, 00:11

miran92 je napisal/a:
Med fotografiranjem sem opazil nekaj pik ki odstopajo od ostalih barev na sliki. Predvidevam, da so mrtvi piksli, me zanima ali so res, ker do sedaj nisem imel veliko opravka s tem.

(Nikon D60 / 1 leto star ( lep, negovan biggrin )) Imam še garancijo, mislite da se bojo spuščal v popravilo?
sdasd.jpg - 0.18MB

Pa še nekaj:

Pred kratkim sem začel fotografirat s daljšimi časi im sem opazil roza lise zgoraj desno in levo. Kaj je to ?

makeda 001.jpg - 0.01MB

( Nikon D60/ f 11 / kit objektiv 18-55 3,5-5,6 (no VR ))
Zakaj mi je fotoaparat sam spustil zaklop po 1799 sek. ( ~30min)

Lp z morja,
Miran

Verjtno ti ne bodo popravili pod garancijo, Lise zgoraj desno in levo so pa skoraj sigurno Amp Glow, ki je mislim da za d60 kar normalno pr takih cajtih osvetlitve.
Pri 30min ti je pa prekinlo zaradi tega ker nikon v aparatih nižjega razreda precej stvari omeji in žal je med njimi tudi samo 30min ekspozicija.

LP, Luka
 0   

Miran @miran92 9. Jul 2009, 15:19

Hvala vsem za odgovore!

lp
M
 0   

martin @mart911 26. Jul 2009, 21:42

pozdrav v petek sem dobil nov foto aparat (nikon d90) in že naslednji dan sem opazil enako modro piko na posnetku, po pregledu fotografij sem ugotovil da je na vseh še posebaj opazen pa je višjih iso nastavitva. zanima me vaše mnenje in izkušnje ali naj aparat poskušam zamenat (star je le3 dni) ali pa se v tem primeru ne da naredit ničesar.
 0   

Luka @lukas123 27. Jul 2009, 00:49

Mogoče ti ga bodo zamenjali, če pa ne pa te pixle sploh ni problem odstranit, le da imata nikon in canon tko neumno narejeno da moraš za vsak mrtev pixel nest aparat na servis kjer imajo s tem 3minute dela

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati