0   

maks @mmax 3. Jul 2009, 09:09

Zanima me vaše mnenje o tem objektivu, je dovolj hiter? Sicer piše da je za športno fotografijo vendar sem v dilemi glede nakupa
confused
Imajo ga pa pri Mixi-ju in se mi zdi nekako "čudna/nižja" cena za takšen rang objektivov, ali pa le ni tako dober upset
Uporabil bi ga na Nikonu D90
cool
EDIT: Bi bil mogoče boljši tale Sigma APO 70-200mm F2.8 EX DG HSM
Vendar nima takšne goriščne razdalje confused
 0   

Dejan @dejan_mik 3. Jul 2009, 09:27

Jaz bi na tvojem mestu izločil tiste brez stabilizatorja, ker ne verjamem da boš na stativu slikal športne motive...
 0   

maks @mmax 3. Jul 2009, 10:03

Huh, na to se pa niti spomnil nisem upset
 0   

Bostjan @Archie 3. Jul 2009, 10:10

Jaz bi pa izločil vse tiste, ki mislijo, da je za slikanje športa nujno potreben stabilizator. Kupi raje monopod - bo ceneje.
 0   

maks @mmax 3. Jul 2009, 10:22

Archie je napisal/a:
Jaz bi pa izločil vse tiste, ki mislijo, da je za slikanje športa nujno potreben stabilizator. Kupi raje monopod - bo ceneje.

Saj monopod imam še od prej, ko sem imel klasični aparat, pa nisem imel nobenih problemov, oziroma so bile slike super biggrin
Bom še počakal na kakšen konkreten odgovor glede tega objektiva, ali pa spodaj omenjeno sigmo.

Drugače pa mi ostane v rangu do cca700€
le Nikkor AF-S VR70-300/4,5-5,6GIF, vsi ostali z OS nad 300mm pa so krepko čez 1k€ cry

Pa še zakaj takšna goriščnica... ponavadi nikoli ne uporabljam objektiv čisto do konca, vedno prvih 80-90%, ker na koncu nikoli ni prave ostrine
 0   

Bostjan @Archie 3. Jul 2009, 10:27

Tokina 80-400 - AF je počasen in temu primeren bo % neostrih fotk pri dinamičnih športih. VR ne škodi, ampak samo za (dinamične) športe ga gotovo ne potrebuješ. V dvoranah pa z blendo 4,5 in 5.6 tako nimaš kej početi.
Nikon 70-300AF-S VR je optično precej boljši objektiv.
 0   

maks @mmax 3. Jul 2009, 10:42

V dvoranah nisem nikoli, ponavadi sem na zimskih prireditvah, kjer je svetloba thumbsup , Letalske prireditve, Moto dogodki itd....
Bom verjetno moral še prišparati kakšen € za objektiv f/2,8
Ker ne bi rad zapravljal za nekaj kar bom čez eno leto prodal upset

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati