0   

Primož Fideršek @piXi 6. Jul 2009, 13:58

Pozdravljeni,

iz firbca sem začel nekaj brat na temo Canon FD objektivov na novejših EOS bodyih,
da zadeva poteka ročno je logično, in v naravi niti ne tako hudo moteče. Sploh če imaš live view je ostrenje sila enostavno. Bolj se pa ustavi pri adapterju FD-EOS.
Koliko sem zasledil obstaja original canon ov adapter ki ima eno lečo malo bolj not v objektiv da omogoča fokusiranje v neskončnost. Drugače je objektiv primeren bolj za makro delo.

In zakaj pišem, ker me zanima če ima kdo osebne izkušnje z tem, ker kolikor vem je nekaj prav profi fotografov tukaj.

Najbolj me zanimajo stvari okoli adapterja. Saj se da recimo 500 F4.5 L dobit za 1000€.

Lep pozdrav
 0   

Miha @cedo 6. Jul 2009, 16:19

Originalni EOS/FD adapter 1.24x TC je drag (poglej e-bay) in je v bistvu telekonverter s faktorjem 1.24 (svetlobe pa izgubiš za 2/3 blende). Kompatibilen je s teleobjektivi in telezumi - od 200/1.8 do 150-600/5.6. Ne, nimam osebnih izkušenj.
 0   

iztok @izo 6. Jul 2009, 17:39

fd objektive se da sfrizirat, da pašejo na eos bajonet, vendar je seveda zadeva nepovratna, in niti ne tako preprosta.
po mojem pa z adapterjem, ki ima lečo gor, izubiš smisel vsega skupaj, ker zna precej vplivat (pri oroginal canon fd-eos adpterju sicer manj, vendar ga težko dobiš in ni poceni) na sliko (ostrina, aberacije ipd).

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati