0   

martin @kustus 6. Jul 2009, 19:15

LP

Sin bi rad nov fotoaparat in želja je NIKON D60. cena 430€

Rad bi imel menjavo objektiva po potrebi,

Kaj mi priporočate
thumbsup thumbsup thumbsup thumbsup
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 6. Jul 2009, 19:46

Menjava objektiva je mogoča na vseh zrcalno-refleksnih aparatih. D60 sodi v spodnji rang digitalnih zrcalno refleksnih aparatov, to pa še ne pomeni da ni primeren za nekoga, ki bi se rad preizkusil v umetnosti fotografije! Je odličen fotoaparat, ki začetniku ponuja vse. (zdej bodo tukaj nekateri pisali, da mu kaka funkcija manjka, pa da ne podpira AF za vse objektive, ampak za začetnika to niti ni pomembno). Pomembno je, da se ob nakupu aparata kupi še kak objektiv - kakšen je odvisno od tega kaj bi fotograf (sin) rad fotografiral.

Sam bi predlagal, da se pred nakupom fotoaparata preuči nekaj materiala (knjige internet) o sami tehniki zrcalno-refleksnih fotoaparatov in fotografiranja, kakšne so razlike v objektivih, kaj je zaslonka, kaj so tisti milimetri na objektivih, itd...
Če pa je aparata potreben samo za "turistično" fotografijo, pa kupit poleg kit objektiva (18-55mm) še 55-200mm in je to vse kar rabi!
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 6. Jul 2009, 20:27

... ali pa kar kak kit 18-105vr, ki je še malo "daljši", da ne bo treba objektiva menjat smile za začetek bo ok. D60 je pa res precej bogi za DSLR (sem ga uporabljal v službi in sem bil precej razočaran), raje D5000, je dosti boljši!
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 6. Jul 2009, 20:32

mogoče še tale primerjava, če bo v pomoč: http://www.cameralabs.com/reviews/Nikon_D5000/verdict.shtml
 0   

martin @kustus 7. Jul 2009, 06:36

lp

vsem skupaj hvala za pomoč kajti sem lajik in nevem nič o teh rečeh. malo lažje mi je ob teh razlagah. bom še malo preučil in se potem odločil. nebi rad kupil nekaj najslabšega in ne spet nekaj najboljšega. za začetnika rabim. vendar me prepričuje da bo v 3letniku imel fotografijo in bo tudi za šolo rabil. a kaj ko nevem kaj je dovolj.
hvala vam še enkrat za lepe odgovore.

oče (bodočega) fotografa.

laugh laugh laugh laugh laugh laugh
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 7. Jul 2009, 06:47

fotoaparat je zgolj pripomoček za fotografiranje. Fotke dela fotograf!
 0   

urosm @urosm 7. Jul 2009, 06:59

Kako si naj tole razlagam:

oče mogoče
ali
mogoče fotografa

Sicer pa je važno le, da lepo skrbiš zanj.
laugh laugh laugh
 0   

matej @klik2 7. Jul 2009, 08:01

Dead_Kennedy je napisal/a:
... ali pa kar kak kit 18-105vr, ki je še malo "daljši", da ne bo treba objektiva menjat smile za začetek bo ok. D60 je pa res precej bogi za DSLR (sem ga uporabljal v službi in sem bil precej razočaran), raje D5000, je dosti boljši!

pls ne kupit D5000, je nov, zato pre drag in ne vem kako je pri drugih, ampak ne paše v roko. Dobrih 100 evrov več je D90, ali še bolje rabljen D80 pa je zmaga za svoj denar.
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 7. Jul 2009, 08:23

Ja, se strinjam - tole o dobrih 100€ in D90, sem najprej mislil enako napisat ... pa sem se premislil, ker se na tak način teh +100 in več € nikjer ne neha.
Če se mali res misli ubadat s fotografijo, bo najbrž moral sam ugotovit, do takrat pa bo tale D5000, za začetek, da spozna osnove, kar dovolj. Je dober vstopni aparat, sem ga tudi sam testiral na eni od Nikon delavnic. Ponuja precej več kot D60! Edino kar me je motilo, je to, da je malo majhen, kar pa je - po drugi plati - lahko tudi prednost, ne? Kasneje pa mogoče nekaj v rangu D90, mogoče D300 ... takrat bodo najbrž tudi FF body-ji že bolj dostopni.(?) Za začetek najbrž en zoom objektiv... pa kasneje kak fleš, ... pa smo čez 1000€. bigrazz
 0   

martin @kustus 8. Jul 2009, 13:12

LP

Še eno vprašanje danes sva gledala aparat

SONY alfa 200... cena 330€ in mi trgovka pravi da je v rangu NIKON D60.

ali pa Digitalni fotoaparat Pentax K-M (DA L 18-55) ..380€

ali pa mimo vrste Digitalni fotoaparat Sony Alpha DSLR A200 + DT 18-70...410€

ali Digitalni fotoaparat Olympus E-420 + EZ 14-42 (kit) ..370€
ali Digitalni fotoaparatNikon Coolpix P90/črn
ali pa kaj podobnega cena okvirno okoli 400€

Prosim za komentar
 0   

matej @klik2 8. Jul 2009, 14:36

kustus je napisal/a:
LP

Še eno vprašanje danes sva gledala aparat

SONY alfa 200... cena 330€ in mi trgovka pravi da je v rangu NIKON D60.

Res je obs sta vstopna modela. Sony ima stabilizacijo že v ohišju.

kustus je napisal/a:
ali Digitalni fotoaparat Olympus E-420 + EZ 14-42 (kit) ..370€

Nima stabilizatorja.

kustus je napisal/a:
ali Digitalni fotoaparat Nikon Coolpix P90/črn..380€

Zdaj se boš pa že mogel odločit, ali gre za nakup DSLRa ali kompakta?
 0   

martin @kustus 8. Jul 2009, 15:25

Klik2
Hvala za odgovore. Ma to je moja napaka saj za mene je to vse fotoaparat. Mislim da se bo odločil za Sony alpha 200
 0   

matej @klik2 10. Jul 2009, 10:01

kustus je napisal/a:
Klik2
Hvala za odgovore. Ma to je moja napaka saj za mene je to vse fotoaparat. Mislim da se bo odločil za Sony alpha 200

Res je vsi se uporabljajo za fotografiranje. Gre le za tehnično zahtevnost uporabe enega ali drugega in koliko volje se bo vložilo v učenje.
Z obema F1 in twingom se pripelješ od točke A do točke B. Vprašanje je samo kolikokrat te vmes zavrti. biggrin
 0   

martin @kustus 10. Jul 2009, 10:03

lp

HVALA
 0   

martin @kustus 14. Jul 2009, 14:47

LP

Kupila sva

thumbsup Sony alpha 200

Hvala
 0   

Primož Fideršek @piXi 14. Jul 2009, 14:53

velik dobrih fotk sinu grin
 0   

martin @kustus 14. Jul 2009, 14:57

LP

HVALA
 0   

JamesQ @JamesQ 15. Jul 2009, 21:20

Lep pozdrav.

Ker ne želim odpirati nove teme si bom sposodilto temo, saj ima primeren naslov.

Kupujem kompaktni digitalni fotoaparat v kompletu s spominsko kartico, torbico ter po potrebi še baterije s polnilcem. Proračun imam omejen na 300EUR.

Po malce daljšem iskanju sem izbiro zožil na 4 kandidate:

-Canon PowerShot A2100 IS

-Sony Cyber-Shot DSC-H20

-Samsung WB500

-Panasonic DMC-TZ6EP-K

Prebral sem že veliko opisov in testov in vsak fotoaparat ima svoje dobre in slabe lastnosti. Fotoaparat se bo uoporabljal v amaterske namene.

Prosim svetujte mi mi pri nakupu, saj želim imeti fotoaparat za dlje časa.

Najlepša hvala za Vaše odgovore.

LDŽ
 0   

martin @kustus 1. Avg 2009, 09:26

LP

Kupila sva Sony alpha 200 in je sin zadovoljen, sedaj bi imel rad še objektiv od 70-300 prosim če mi poveste zakaj bo to uporabljal ker se v to nič ne razumem. v big bengu stane 149€
http://www.bigbang.si/foto-in-kamere/foto-dodatki/objektivi

SONY 08 SAL55200AE OBJEKTIV

Tehnične podrobnosti
Vrsta objektivov: tele
Goriščna razdalja objektiva: 82,5-300
Blagovna znamka: Sony

hvala za odgovore
 0   

Aleš @lial 1. Avg 2009, 10:05

Objektiv bo (verjetno) uporabljal za fotografiranje oddaljenejših zadev, morda bodo to posnetki iz narave, lahko pa tudi ostalega, le da bo vse preej 'bližje', kakor z objektivom, ki ga ima sedaj. Poenostavljeno povedano - na aparatu bo imel daljnogled.

Očitno fant ve, kaj hoče, ker je na ta način pridobil goriščnice od 18-300 mm (ob menjavi objektiva) kar je 16-kratna povečava.
Veselje do fotografiranja bo tako lahko še večje, izdelki pa verjamem, da bodo osupnili žlahto vsevprek grin grin

LP

P.S.: mimogrede - ali je okno sosedove kopalnice malo predaleč? grin grin
tole je čisto za hec, heheheh

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati