0   

aleš @vojak81 8. Jul 2009, 10:31

Zanima me kako obdelat fotko,npr.ji dodat posamične barve nebo-bolj temno modro,drevesa-zeleno,trava-temno zeleno....
npr.nekaj takega??
https://www.slo-foto.net/kategorija/13/35906

če prilepim eno mojo fotko narjeno z s3is,pa bi jo rad obdelal malo v PS kako gre postopek??a mi lahko kdo opiše??
hvala

0   

Jernej @Horse 8. Jul 2009, 10:53

Za "šraufanje" fotke je priporočljivo, da se jo lotiš v veliki ločljivosti; praktično vsak poseg v sliko zmanjša njeno kvaliteto oz. se za zmanjšana kvaliteta večinoma odraža v močnejšem šumu in slabših barvnih prehodih. Zgolj kot napotek, da objaviš večji format slike (če ga seveda imaš), saj ti bomo tako lažje pomagali na primeru.
 0   

aleš @vojak81 8. Jul 2009, 11:20

Horse je napisal/a:
Za "šraufanje" fotke je priporočljivo, da se jo lotiš v veliki ločljivosti; praktično vsak poseg v sliko zmanjša njeno kvaliteto oz. se za zmanjšana kvaliteta večinoma odraža v močnejšem šumu in slabših barvnih prehodih. Zgolj kot napotek, da objaviš večji format slike (če ga seveda imaš), saj ti bomo tako lažje pomagali na primeru.
aha,no imam ,sicer sem mislil samo za primerjavo.
evo bom zdaj dodal orginal:

0   

Kris @kris 8. Jul 2009, 12:15

Ker je fotka, ki si jo dal za primerjavo HDR ali pa vsaj deluje tako, lahko poskusiš s tem:

- Layer>Duplicate
- Image>Adjustment>Desaturate
- Image>Adjustment>Invert
- V paleti Layer mode nastaviš na Overlay
- Filter>Blur>Gaussian blur nastavi na ene 80
- Layer>Flatten image
- Image>Adjustment>Hue&Saturaton: saturation povečaš za ene 20
- Na koncu dodaš še mogoče malo več kontrasta in bi že kar blo.

0   

aleš @vojak81 9. Jul 2009, 15:21

še mogoče kaka ideja?? bigeek thumbsup
 0   

tmt @tmt 9. Jul 2009, 16:29

Posamezna področja najlažje obdeluješ, če greš na select-izbereš color range. S kapalko klikneš na del slike, katerega želiš da je označen, potegneš drsnik, da dobiš izrazito označeno, tisto kar je belo, kar je popolnoma črno pa ne bo. Potem še lahko klikneš orodje quick edit, kje s čopičem ročno popraviš selekcijo ( bo rdeče obarvano) ali z radirko odvzameš. Ponovno klikneš quick tool, da se ti pokaže selekcija, katero po želji spreminjaš v adjustments: color balance, saturation, brihtness contrast ...skratka po želji. Postopek lahko ponavljaš za vsak del slike posebej.

Tu sem nahitro spacal nekaj, ker nisem uporabil ročnega brisanja selekcije v edit tool, je pobočje hribovja modro - skratka to je samo primer, da vidiš razliko, nikakor se pa nisem lotil neke resne obdelave tvoje slike.

0   

tmt @tmt 9. Jul 2009, 18:05

Še enkrat na kratko, ker imam ravno čas. Na tej sliki lahko vidiš, da sem s color range izbral hribe in jezero, s tem, da sem jezero potem v quick edit tool odznačil, tako, da je selekcija ostala le na hribovjo, kar je bilo prej modrikasto, z izjemo namerno puščenega na levi strani. Tudi trava in ostalo zelenje je malo spremenjeno v nadaljnjem ponovljenem postopku. Se pravi le nebo in jezero sem pustil enaka. Skratka poizkušaj s color range, in se poslužuj quick edit tool, v katerem ročno popravljaš selekcijo. Eksperimentiraj in sproti opazuj rezultate.
Tu recimo pri tej sliki, ki sem ti jo jaz urejal, se prednji plan in zelenje na hribovju tonsko ne ujemata- se pravi rezultat ni dober.

0   

tmt @tmt 9. Jul 2009, 18:15

Ups, slikca ni bila prava, upam, da je ta. yes

0   

Jernej Lasič @Sviri 9. Jul 2009, 23:30

sorry tmt, ampak kljub temu da je tole narejeno brzinsko....je zadeva čisti zmazek. no
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

tmt @tmt 10. Jul 2009, 05:58

Sviri, itak, da je zmazek biggrin Namen je bil le odgovor na vprašanje, na kak način lahko spreminja posamezne dele fotografije. To, ali sem jih jaz pobarval modro ali oranžno in ali sem z gostoto pretiraval in izmaličil fotografijo pa mislim, da ni poglavitno. S tem se bo pač sam ukvarjal, glavno da vidi razliko v posameznih delih in razume postopek.
Ko bo spoznal bistvo in orodja, bo lahko prešel tudi na delo v plasteh.

Pozabil sem omenit poglavitno. Glede na to, da fotografira v jpg načinu je najpomembneje, da se slika pred urejanjem pretvori v in shrani tif format, ker se pri vsakem shranjevanju jpg preveč izgubi.
Dobri bi bilo pa tudi malo prebrskati po netu, mislim, da je pred časom bil izdan vodič po photoshopu v neki reviji, ali si sposoditi knjigo v knjižnici.
 0   

dobran laznik @marcelmai 10. Jul 2009, 09:05

Da obdelaš tako pokrajinsko fotko v PS-ju da res izgleda boljše, a vseeno v mejah normalnega, je dolga pot poskušanja in študiranja. ne gre to napisat v eni vrstici, niti ne obstaja enostavna tehnika. Vsaka fotka je drugačna in tudi pot do končnega rezultata je drugačna. Poceni kratki tutoriali so sicer zelo koristni, vendar šele kombinacija in razumevanje teh da na koncu pravi rezultat. V vmesnem obdobju večinoma nastaja kič, ki ni doresel niti originalu.

osnovne popravke, ki jih omenjaš (temnejše nebo, zelena trava) lahko dosežeš enostavno preko selective colours. Za modro in cyan povečaš spodnji drsnik, za zeleno se pa igraš z zgornjimi tremi za rumene in zelene. Moraš pa vedet, da bo vsako drastično poseganje pomenilo izgubo na kvaliteti. Fotka iz S3 je že na zgornji meji glede barv in če boš še malo temnil modro boš dobil grdo posterizacijo in še kaj. S takimi fintami, da je treba v tiff dajat pa take je pa po moje brezvezna komplikacija. To se dela pol ko je stvar na najvišjem nivoju, da bi se pa en s S3 s tem obremenjeval je pa itak nesmiselno.
 0   

Marko @Marky 19. Feb 2010, 13:38

Da ne odpiram nove teme, sem si sposodil kr to smile

Zanima me namreč, če obstaja kakšen plug in za Photoshop CS4 in sicer kakšni okvirji,če ja, kje se ga da dobit smile

Hvala in lp,
Marky
 0   

Ratter @Ratter 19. Feb 2010, 15:48

marcelmai je napisal/a:
Da obdelaš tako pokrajinsko fotko v PS-ju da res izgleda boljše, a vseeno v mejah normalnega, je dolga pot poskušanja in študiranja. ne gre to napisat v eni vrstici, niti ne obstaja enostavna tehnika. Vsaka fotka je drugačna in tudi pot do končnega rezultata je drugačna. Poceni kratki tutoriali so sicer zelo koristni, vendar šele kombinacija in razumevanje teh da na koncu pravi rezultat. V vmesnem obdobju večinoma nastaja kič, ki ni doresel niti originalu.

osnovne popravke, ki jih omenjaš (temnejše nebo, zelena trava) lahko dosežeš enostavno preko selective colours. Za modro in cyan povečaš spodnji drsnik, za zeleno se pa igraš z zgornjimi tremi za rumene in zelene. Moraš pa vedet, da bo vsako drastično poseganje pomenilo izgubo na kvaliteti. Fotka iz S3 je že na zgornji meji glede barv in če boš še malo temnil modro boš dobil grdo posterizacijo in še kaj. S takimi fintami, da je treba v tiff dajat pa take je pa po moje brezvezna komplikacija. To se dela pol ko je stvar na najvišjem nivoju, da bi se pa en s S3 s tem obremenjeval je pa itak nesmiselno.

Se podpišem pod vse.
 0   

Urška @Nastazija 26. Mar 2010, 20:37

Marky, naredi sam, če je tako nujno. Sploh pa sem mnenja, da so okvirji čisto nepotrebni, še zlasti me v slabo voljo spravijo kakšni ultra široki in pisani. no
 0   

Kris @kris 26. Mar 2010, 22:09

Naloži si brezplačni program PhotoScape. Ima na kupe okvirjev.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati