0   

tilen @rebi 9. Jul 2009, 23:59

Sestra v karatkem potuje v afriko in bi rada nazaj prinesla kar najboljše možne fotografije.
-Kako slikati tamkajšnje ljudi, da ne bodo vsi črni (zaradi svetlega ozadja in majhnega dinamičnega kontrasta).
-kako slikati pokrajino?

Gre pa na "kilimanđo", tam je sonce malce drugačno...
Iz nepala ima kar nekaj slabih fotk (večinoma tiste, ki so bile narejene na auto), pa tega nebi rada ponovila (avtomatika tam zaradi nezanega razloga ni delala tako kot doma???)

Naj kupi kak filter?
Manual odpade, ker nima ne časa ne zanja. Ima pa pentax ist dl in tamron 28-300 (se mi zdi).

Prosim za pomoč, vsak namig zelo dobrodošel.
 0   

Matic Kos @MaticK 10. Jul 2009, 06:47

Nekaj osnovnega foto znanja ocitno ne bi škodilo.. zadeve kot kompenzacija osvetlitve, spot metering, fill flash in podobne zadeve..
 0   

Ratter @Ratter 12. Jul 2009, 09:20

Namig!
Naj si vzame s sabo kompaktni fotoaparat in ne dslr.Bo več fotografij prebavljivih na koncu.
Filtra kakršnegakoli naj ne kupuje,ker bodo šli rezultati od slabega na porazno.
Vsak filter ti namreč odvzame še nekaj svetlobe.
Kar takole z nekim enostavnim nasvetom povedati kako naj fotografira pa enostavno ne gre.
 0   

Jernej Lasič @Sviri 12. Jul 2009, 09:42

Če nima niti osnov, potem naj uporablja začetniku primerne programe (landscape, portrait, macro itd.).

drugač pa kkšno knjigo v roke pa malo prebrat.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Kasiopeia @Kasiopeia 13. Jul 2009, 11:43

Sviri, kakšno knjigo pa, denimo, priporočaš za relativne začetnike v svetu zrcalne refleksije?
 0   

Primož Fideršek @piXi 13. Jul 2009, 12:04

saj ne obstaja samo 1, je treba stopit do knjižnice in malce pobrskat
se jih najde ogromno
 0   

Kasiopeia @Kasiopeia 13. Jul 2009, 12:18

Hvala, sem na forumu našla že kar nekaj dobrih naslovov. In se spuščam v podrobno branje.
 0   

Tomaž Lovrec @xfire 13. Jul 2009, 14:10

rebi je napisal/a:
Manual odpade, ker nima ne časa ne zanja. Ima pa pentax ist dl in tamron 28-300 (se mi zdi).

Oprosti ampak, v čem je potem poanta nabave DSLR fotoaparata in še zraven večjega objektiva če imaš namen slikati samo vse na Auto?
 0   

Miha @Fantocci 15. Jul 2009, 11:40

Kljub temu bi jaz vseeno raje z DSLR slikal kot s kompaktom, pa čeravno na popolni avtomatiki. Zaradi večjega senzorja in hitrejšega AF imaš le večje šanse za dobro fotko, kljub slabšemu znanju.
Pentax ima te zelene oz. scenske programe kar dobro porihtane in naj jih najde in uporablja. Sem prepričan, da bo 90% slik tudi na popolni avtomatiki uspelo. Za tistih 10% pa je potrebno znanje in ročne nastavitve.

Pa jaz bi težko shajal brez širokega kota na potovanjih. 18-200 (oz.250) bi bil veliko boljši objektiv za ta namen.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati