0   

sebastjan štrancar @potepuh 15. Jul 2009, 07:44

Potrebujem nasvet glede nakupa stativa katerega bi obremenil z af-s 300 f2,8 +D300 z MB10 ter eventuelno še s TC14, kaj mi priporočate? Ima kdo izkušnje z Benro stativi?
 0   

Miran Zadravec @kanuc 15. Jul 2009, 08:37

Poglej GITZO

Jaz imam Gitzo G2220 Explorer. thumbsup
Odličen, zelo uporaben, le malo lažji bi lahko bil grin

lpK
[b:4436fdd789]Nikon D700[/b:4436fdd789] - Nikon 16-35 VR - Nikon 50 1,4D - Nikon 85 1,8G smile - Nikon 105 VR - Nikon 70-200 2,8 VR - 2 x Nikon SB 900
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 15. Jul 2009, 09:15

Malo preglej po forumu - par tednov nazaj je Izo odprl podobno tematiko (stativ + glava).

Moj glas gre Manfrottu! thumbsup
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 15. Jul 2009, 09:51

Sem našel: link.
 0   

gogo @gogo 15. Jul 2009, 14:34

Benro noge še morda, glava pa ne. Sem imel in ni kaj prida, sedaj imam Markins in je drug svet. Zraven še Sidekick od Wimberly in noge Velbon 740 pa sem zelo zadovoljen. So Gitzo noge boljše, predvsem lažje, ampak višji modeli in precej dražje (enkrat...). Noge so verjetno tudi Giottos in Manfrotto (višja serija) zelo solidne, glave pa še Arca Swiss, Wimberly, RRS (really right stuff),... in video glave od Manfroto ali višje.... ni omejitev navzgor.
 0   

Aleš @tele 6. Avg 2009, 21:38

Kupi vsaj nekaj ranga Velbon 7XX serija oz. daj malce več pa kupiš 1x gitzo serija 3 pa imaš mir za vedno. Jaz sem enostavno navdušen nad Gitzo serijo 3, totalno solidna stvar!

Mi je žal, da sem moral pred tem kupiti še 2 "solidna" stojala, ki so po enem dnevu uporabe Gitzo-ja takoj romala v prodajo. To veliko pove.

Torej glej da bo pri modelih nog premer zgornjih 32mm, samo je res sama konstrukcija Gitzo superiorna (še posebej zgornja plošča in vpetje). Stativ z nogami manj kot 32mm ne bo dovolj dober, težo bo že držal brez problema problem bodo vibracije pri uporabi stojala, torzija, veter itd.

Cena pa je cca 390€ za Velbon, 450-500€ Gitzo, s tem da je Gitzo cca. pol kile lažji.

Glava pa po želji Markins, Manfrotto video glave, Burzynski...

Priporočam https://www.photoproshop.com/index.php
 0   

sebastjan štrancar @potepuh 10. Avg 2009, 12:54

Ima kdo izkušnje s Feiosl nogami?

http://www.feisoleurope.com/feisol-foursection-tripods-ct3471-with-tripod-bag-p-2.html
 0   

miha @mihaaa 10. Avg 2009, 14:33

efisol noge imam jaz,.. takrat se ni bilo evropske izpostave tako da sem narocil direkt na tajsko ce se ne motim,.. sem tudi sam namereval nabaviti enega heavy duty gitzota, ceprav me je po 1,5 meseca prosenj na grafota, ki je uvoznik vse minilo, stem da je bila na koncu cena pri grafotu za star model 30k sit visja kot npr za nov model na hrvaskem,.. prophoto shop in usa pa seveda se toliko ceneje,...

kolikor sem takrat bral po forumih (nikonians etc) nisem videl tudi 1 slabe kritike za feisol .. takrat je bila garancija 1 leto (mislim da je sedaj 3) in so tipu ki ga je sam unicil, in ga imel ze cene 2 -3 leta cez garancijo zastojn poslali dele za popraviti ... medtem ko sem o gitzo lifetime guarantee (ki btw velja samo ce ga kupis v isti drzavi kjer hoces garancijo) prebral precej kritik (je pa res da ima tudi vec ljudi gitzote kot feisole)

.... no na sem koncu nabavil noge iz 3 delov, najvecjega, z najvecjo nosilnostjo (model 3371) ... glave od feisola pa baje niso ravno ne vem kaj tako da sem sam nabavil markinsa .. gor sem imel ohisje z gripom in flesem z sigmo 500mm f4,5 pa je brez problema drzal oz bil cisto normalno stabilen (s tem das em seveda se jaz visel na objektivu),.. sam sem takrat kupil se sredinsko stango, ki sicer zmansuje stabilnost a mi kdaj prav pride, ce je teren zelo tezaven, ceprav so ze noge zelo viske,.. feisol imam sedaj 3 leta in deluje bp

upam da kaj pomaga smile

lp
m
 0   

RZ67 @RZ67 10. Avg 2009, 15:35

Če hočeš kupiti samo enkrat, potem kupi Gitzo. Sam imam serijo 5 (ker sem rabil nosilnost do 25kg, imam GT5541LS, to je naslednik tega http://the-digital-picture.com/Reviews/Gitzo-GT5540LS-6x-Carbon-Fiber-Tripod-Legs-Review.aspx). Sicer je tudi serija 3 zadosti. Model izberi glede na lastne potrebe - max. višina, min. višina, teža, velikost, ko je zložen.

Če hočeš kupiti dvakrat, potem kupi Manfrotto (drugi bo pa Gitzo) laugh

Kupil sem iz UK in je bilo 30% ceneje kot bi bilo, če bi kupil v Nemčiji. Pri nas se jih da dobiti prek Cumulusa, ampak traja in ni tako ugodno kot v UK.
 0   

Robi @kolibri 13. Dec 2009, 12:04

Da ne bom odpiral nove teme. Ima kdo izkušnje s stativom Slik Pro 813 CF II oz. 814 CF II? Je vreden nakupa za "obtežitev" s 500mm teleobjektivom? To je nekje z vso opremo okoli 7 kg.

Hvala!
 0   

sch @schurda 11. Jan 2010, 13:32

Manfrotto!

Zdrži celo cev od teleskopa.
 0   

Robi @mavrica 11. Jan 2010, 14:58

Manfrotto 055CXPRO3 je super, tudi po ocenah... Zelo stabilen stativ. thumbsup
 0   

sch @schurda 11. Jan 2010, 21:41

Če imaš stojalo in glavo z vijaki in ne klipsnami, potem zategneš po želji. Samo potem nobenih ročic. Direkt vijak na glavo. Kratek vijak, velik premer, velik navor, zategneš do onemoglosti, nič ne odlomiš. Recimo 056 ali 460MG

http://www.teamworkphoto.com/images/manfrotto/056.jpg

Ampak pozabi na quick shift!
 0   

primoz75 @primoz75 11. Jan 2010, 22:48

mavrica je napisal/a:
Manfrotto 055CXPRO3 je super, tudi po ocenah... Zelo stabilen stativ. thumbsup

tega imam jaz. tudi za 300/2,8 + TC smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati