0   

Andrej @Kunguruj 27. Jul 2009, 10:06

Pred kratkim sem se vrnil iz potovanja Tajska, Hong Kong, Dubaj. Ker je tudi mene zanimalo pred potovanjem kakšne so tam kaj cene foto opreme, bo morda to zanimalo tudi koga drugega.

Oprema v Hong Kongu je ca 25% cenejša kot pri nam, na Tajskem in Dubaju pa ca 15%.

Najbolj sem bil pozoren na objektiv Nikorr VR 70-300 4,5-5,6, tako da sem predvsem primerjal to ceno, kot neko orientacijsko vrednost. Pri nam stane 600 €. Na Tajskem in Dubaju 500-550, v Hong Kongu pa 450 €.

V Hong Kongu je potrebno paziti kje kupiti. Ponekod ta isti objektiv ponujajo za 250 €. Takšen Nikorr ki stane pri nam 1900 € pa ponudijo za 400 €. Takšnih trgovin sem se na daleč izognil. Kot zelo zanesljiva velja trgovina Fortress http://www.fortress.com.hk in tam sem tudi primerjal cene.

Trgovine na letališčih v Hong Kongu imajo podobne cene kot pri nam. Dubaj letališče je malo bolj ugodno, Bangkok pa najbolj izmed teh treh. Na letališčih ponavadi tudi ni ne vem kako strašna izbira, posebaj če si želimo kaj bolj specifičnega.

Lep pozdrav

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati