0   

Ziga Radsel @yigy 27. Jul 2009, 19:20

Koncno je prisel cas (denar bigrazz ), ko si bom nabavil svoj prvi DSLR fotkic. Pregledal sem vecino trga in po dolgem izbiranju, se odlocam med tema vstopnima DSLRjema. Najbolj me muci, ali je D5000 vreden dodatnih skoraj €100 (v DE za €614 + €19 postnine)? So kaksne zelo opazne razlike med njima v praksi? Nikon izgleda na papirju kar precej bolj "napreden", samo me zmoti 2.7" zaslon. Sem imel priloznost za sprobat EOS 40D in njegov 3.0" LCD (enak kot EOS 450D) ter sem bil izredno navdusen. Kaksni predlogi?

Najlepsa hvala za odgovor,

LP
Ziga
 0   

answer @answer 5. Avg 2009, 09:57

Je že kdo lastnik nikona D5000 in lahko pove izkušnje s to napravco?
 0   

DdH85 @DdH85 7. Avg 2009, 18:15

Tudi mene to zanima smile
 0   

Marko @Marky 11. Avg 2009, 07:36

Pozdravljen!
Sam sem lastnik nikona d5000 in sem z njim zelo zadovoljen. Res, da sem komaj začetnik v svetu DSLR aparatov, ampak ga redno uporabljam že cca. 2-meseca in morem povedat, da do danes nimam kaj za rečt proti njemu.
2.7 zaslon pa naj te ne ovira, kajti zelo malo se slika preko njega(no, če želiš imeti vredu fotografije). Ko ga ne uporabljaš so na njem uporabne informacije (od zaslonke, do časa osvetlitve, iso,...) kar ti pride na čase zelo prav. Prav tako je zelo priročen vrtljiv ekran smile
Sama kvaliteta slik pa je med drugim odvisna tudi od tebe. Če imaš dober aparat, še ne pomeni da boš delal dobre slike smile No, upam da veš kaj želim povedat..

Povzetek: Nikon D5000 vreden svojega denarja!
 0   

Marko @Marky 11. Avg 2009, 07:40

Pa še link:
Nikon slovenija
 0   

Griša @grisha 20. Avg 2009, 10:14

canon eos 500d grin
 0   

AL @bluedeep 3. Sep 2009, 19:56

Marky je napisal/a:
Pozdravljen!
Sam sem lastnik nikona d5000 in sem z njim zelo zadovoljen. Res, da sem komaj začetnik v svetu DSLR aparatov, ampak ga redno uporabljam že cca. 2-meseca in morem povedat, da do danes nimam kaj za rečt proti njemu.
2.7 zaslon pa naj te ne ovira, kajti zelo malo se slika preko njega(no, če želiš imeti vredu fotografije). Ko ga ne uporabljaš so na njem uporabne informacije (od zaslonke, do časa osvetlitve, iso,...) kar ti pride na čase zelo prav. Prav tako je zelo priročen vrtljiv ekran smile
Sama kvaliteta slik pa je med drugim odvisna tudi od tebe. Če imaš dober aparat, še ne pomeni da boš delal dobre slike smile No, upam da veš kaj želim povedat..

Povzetek: Nikon D5000 vreden svojega denarja!

Tudi sam sem lastnik Nikona D500 in je vreden svojega denarja, malo sicer moti to da ima serijsko napako, katero ti seveda brezplačno popravijo

http://nikoneurope-si.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/44575/c/241/r_id/127737

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati