0   

Jernej @pissdrunx 28. Jul 2009, 11:26

Pozdravljeni, kakšno leto že uporabljam canon 300d s kit objektivom. Ni nevemkaj ampak lahko rečem, da sem se kar nekaj naučil. Zdi se mi, da je prišel čas da malo nadgradim stvari. Nisem nek teach freak, zato mi ni tolko pomembno koliko funkcij ima aparat, samo da so tiste, ki jih ima uporabne in dokaj kvalitetne. Ker sem se kar malonkost navezal na tega mojega dslr dinozavra, sem razmišljal, da bi mogoče samo kvaliteten objektiv ali pa dva nabavil. Zdaj pa razmišljam, da je mogoče čas, da upokojim 300d-ja in nabavim nekaj drugega. Torej, kaj bi bla neka pametna nadgradnja? finančno bi se nekak do max. polovice tisočaka omejil, ni mi pa problem kupovati rabljeno. Nekak bi se pa držal canon in pa nikon.
LP
 0   

gasper trampus @gtyrant 28. Jul 2009, 13:37

če 300d dela in kot si omenil nisi nek frik na nove zadeve, lepo obdržiš 300d in kupiš kakšen objektiv. ko bo pa 300d odpovedal pa pač menjaš ohišje.

vem,da ti marsikdo svetoval novejše ohišje, ker s takim starim res ne moreš delat .... vendar se mi zdijo objektivi pomembnejši, pa tudi 300d je čist soliden aparat, za večino še predobr...
Musick ta kill for !!! ....
 0   

Jernej @pissdrunx 30. Jul 2009, 09:56

tudi jaz sem razmišljal podobno...imam pa trenutno eno ponudbo za nikon D70. Cena ni pretirana, zanima me pa iz prakse, koliko boljši aparat je to.
V primeru, da se odločim za nakup objekiva ali dveh, kaj mi priporočate? Za ponoči in za studio zadeve sem razmišlal o canon 50 1.8 (ne vem, če sem oznako prav napisal), potem bi pa rad še nek bolj all around objektiv, to pa res ne vem kaj bi.
LP
 0   

gasper trampus @gtyrant 30. Jul 2009, 11:51

ce menjas 300d za d70 potem menjas tudi sistem. ce bi sel raje na nikon ...
jaz imam d80 in sem super zadovoljen. d70 je pac starejsi, glede ohisja je verjetno boljsi kot 300d, glede funkcij pa ne vem na pamet. ker nimas veliko opreme, ter sele mislis dokupovat, je tudi d70 ceprav je ze v letih uredu izbira nasproti 300d, vendar le ce je cena res primerna.

za bolj splosni objektiv bi bil mogoce kaksen bolj standardni zum objektiv (17-50 oz nekaj tam nekje) pa da je svetlobno mocnejsi F2.8

glede fiksnega 50mm objektiva po moje ne mores mem udarit. ali bo nikon ali canon v vsakem primeru je to super objektiv za ceno katero se prodaja.
edino vpr. je koliko ti bo ta objektiv zares uporaben.

jaz imam za nikona samo 50mm objektiv in res zame je to super kombinacija, mogoce kdaj pogresam siroki kot ...
 0   

Jernej @pissdrunx 30. Jul 2009, 14:56

sej lih zato, ker še nimam nič opreme se ne sekiram, če bi šaltal iz canon na nikon. Nebi pa rad nabavil kup opreme in pol ugotovil, da bi mi nikon bolj ustrezal. Tega d70 se mi ponuja za 200€, pol mam eno ponudbo za canon 20D za 250€, samo se mi zdi canon majhen, pa ni ne sede tolk v roko.
fiksni 50 objektiv bi mel največ za fotografiranje avtomobilov (avto friki najraje fotkajo svoje avte v mraku, al pa garažnih hišah, kjer se ne vidi, da zgledajo, kot da jih je voda skup nanesla...)
 0   

Alen @legolass 30. Jul 2009, 17:11

20D je bomba proti D70, in je defenitivno večji. Čeprav jaz bi pogledal za rabljeno 30D seveda mora biti ugodna al pa kako 400D oz. 450D če je ugodna, sicer najboljši nakup bi bil 30D...
50 dobiš že z 100€, kaj maš ap samo kit objektiv?
Zdaj Canon ti lahko enako ponudi kot Nikon.. tak da to ni blema, Nikon reimo pri širokem kotu, Canon na ožjem.
 0   

Jernej @pissdrunx 30. Jul 2009, 19:26

na papirju zlo konkurenčna aparata, mogoče ma canon rahlo prednost glede funkcij.
Se mi pa 400D mogoče bolj dopade, ker je malo večji.
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 30. Jul 2009, 19:46

gtyrant je napisal/a:
http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=canon_eos20d%2Cnikon_d70&show=all

Ta dva sta fosila! Ne vem, kaj pridobiš, če zamenjaš katerim od teh dveh ... Potem rajši na 300 ostani in nabavi kak boljši objektiv. Bi pa med tema dvema (če bi že res moral) izbral Canona. Vseeno ponuja malo več. Res težka izbira confused
 0   

gasper trampus @gtyrant 30. Jul 2009, 20:09

no dobr, d70 in 20d res nista krik zadnje mode, sta pa več kot dovolj solidna aparata(verjetno je 20d boljši v kvaliteti fotografije -pri višji iso vrednosti) in če se jih dobi za majhen denar sta lahko čist super... ni tle neke take razlike nasproti novejšim aparatom da bi blo kot dan in noč ....

ma za katerega koli od njiju se odločiš, ne boš nič falil ...

za fotografiranje avtomobilov bi jaz raje priporočal širši kot kot 50mm, se da narest bolj zanimive zadeve, da ni vse tko monotono ... no ja odvisno kakšne avtomobile fotografiraš, ampak saj to no važno sedaj.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati