0   

Marko @Marky 3. Avg 2009, 13:56

Pozdravljeni,
zanima me, kako se vi kaj spoprijemate z slikanjem ponoči oz. v temi.
Slikanje:
-zvezd
-pokrajine (varianta mesta itd.)..

Kaj točno me zanima?
Zaslonka, objektiv, stativ DA/NE, osvetlitev, ISO,...

Hvala in lp,
Marko
 0   

Aleš @lial 3. Avg 2009, 14:19

Vsekakor stativ, ostalo pa po tem, kaj bi želel imeti na posnetku.
Zvezde so lahko samo pike, ali pa pri uporabi zelo dolgih časov tudi črte.
Kaj misliš z 'osvetlitvijo' ne vem, za ISO pa velja podobno, kakor z ostalim - odvisno kaj želiš na fotki dobit. Sploh ni nujno, da se ga dvigne do maksimuma, če bo čas dolg, je lahko tudi nižji, čeprav verjetno ne najnižji.
Objektiv uporabiš lahko katerikoli, seveda pa bo izbira pri željenih nočnih posnetkih, kjer so zraven še gibajoči elementi verjetno v smeri bolj odprtih zaslonk.
 0   

Oracle @Oracle 4. Avg 2009, 11:00

Čisto odvisno kaj hočeš. stativ je obvezen, mora biti dovolj trden, da ga ne trese že najmanjša sapica (kot se to dogaja na mojem stativu za 8€ biggrin ), nastavitve so stvar situacije.

tukaj je naprimer exif za sledečo fotko:

F4,5
30s
28mm
ISO 200

Seveda so bile dodelane barve biggrin

0   

urosm @urosm 4. Avg 2009, 11:12

Oracle je napisal/a:
...že najmanjša sapica (kot se to dogaja na mojem stativu za 8€ biggrin

Bo pa že treba kakšnih 16 ojrčkov za stativ reskirat laugh laugh laugh
 0   

Marko @Marky 4. Avg 2009, 11:18

Hja, jaz sem kr nek stativ nabavil in sicer Velbona CX444.. no, kaj extra ga še nisem imel časa sprobat, ampak bom poskusil v bližnji prihodnosti.

Torej, po prebranih obeh postih sklepam, da dlje kot je zaklopka odprta, boljša slika je (seveda če je fotoaparat čisto pri miru)..
Od česa pa je v tem primeru odvisen F oz. kaj v tem primeru pripomore?
 0   

Oracle @Oracle 4. Avg 2009, 11:23

urosm je napisal/a:
Oracle je napisal/a:
...že najmanjša sapica (kot se to dogaja na mojem stativu za 8€ biggrin

Bo pa že treba kakšnih 16 ojrčkov za stativ reskirat laugh laugh laugh

ne dam! haha, hec! sem hotel pred dopustom kupiti enega, pa so mi ga prodali pred nosom sleep tako da sem se mogel zadovoljiti kar s tem cenenim...no ja, za tistih par fotk je bil čisto ok thumbsup

Ni nujno, da je fotka boljša, če je predolgo odprta zaslonka! Sploh, če se na fotografiji kaj premika, ker je potem vse zamazano. Ni druge, kot da probavaš in najdeš nek optimum.

F pripomore k globinski ostrini...tu je tako ali tako problem ujeti pravilen fokus... Vsekakor, za dobro fotografijo se je potrebno igrati in sprobavati, univerzalnega recepta pa ni!
 0   

Jernej Lasič @Sviri 4. Avg 2009, 14:47

ne zaslonka še manj pa zaklopka se ne odpira in zapira, vsaj v tem smislu ne kot vi to govorite... tisto je zaklop.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati