0   

matjaz @matommm 4. Avg 2009, 18:41

Kje do ugodnega makro objektiva,Tamron 90mm f/2,8 ali Sigma 105mm f/2,8 za Nikona?
Med oglasih ju ni, pri mixiju pa zahtevajo okol 450 za Tamrona in 490 za Sigmo.
 0   

urosm @urosm 5. Avg 2009, 08:11

Potrpežljivo oglase gledat, ali pa še kake tuje trgovine prešnofat thumbsup
 0   

Oracle @Oracle 5. Avg 2009, 08:23

jaz sem kupil v avstriji, digipfeil, cena nekaj pod 400€ če se prav spomnem!

p.s. kupi tamrona biggrin thumbsup
 0   

ernym @ernym 18. Avg 2009, 08:49

Je za reskirat in naročiti 90ko preko Ebaya (HK)?

399$+zastonj poštnina....če pretvorimo v €, prištejemo še 6.7% carine in na vse to 20% DDVja, to znese 362€ biggrin
 0   

Oracle @Oracle 18. Avg 2009, 09:02

probaj, imaš pa potem problem pri garanciji, če zadeva slučajno kje striže pri lečovju bigeek

Ampak načeloma pri fiksnih objektivih to ni problem thumbsup
 0   

Andrej @fotokaj 18. Avg 2009, 09:49

Oracle je napisal/a:
probaj, imaš pa potem problem pri garanciji, če zadeva slučajno kje striže pri lečovju bigeek

Ampak načeloma pri fiksnih objektivih to ni problem thumbsup

Ravno toliko, kot pri zumih.
 0   

Oracle @Oracle 18. Avg 2009, 09:52

ni čisto res, ker ni toliko gibljivih delov thumbsup tako je manj možnosti da se zadeva "poškoduje med transportom" biggrin
 0   

ernym @ernym 18. Avg 2009, 10:29

Mi lahko kdo razloži kako je z garancijo za izdelke/objektive/ iz 'tretjih držav'...če se zraven dobi 12 mesečna standardna garancija, ne bi smelo biti problemov...ali pač? confused Sem pa seznanjen, da nekateri ponudniku ponujajo t.i. local warranty...

Hvala za pomoč!
 0   

Miha @Fantocci 19. Avg 2009, 08:46

Kaj ni to zadosti velik problem, če boš moral zadevo pošiljat v HK, ker ti ga lokalni trgovec ne bo želel sprejeti na servis?
 0   

teddy1908 @teddy1908 20. Avg 2009, 08:33

Pozdravljeni,

sam sem še novopečeni oboževalec fotografije, tako da še iščem opremo. Kar pa se tiče nakupovanja na ebayu in konkretno iz HK, pa imam kar nekaj izkušenj:

1. Vedno pogledaš da ima prodajalec paypal ( to je še največja garancija da z njim ne bo problemov)
2. Naročanje iz HK se v večini primerov res splača, ampak vedno točno prebrat kaj se prodaja, včasih je kaka caka (carina in davek sta tako kot opisano zgoraj, čeprav se mi zdi carina nekam visoka, bi pa zato res moral pogledati v taris)
3. V primeru da ste res nekaj naročili iz Kitajske in da je oprema v okvari, potem vam bo vsak trgovec ali vrnil denar ali pa zamenjal (vsaj take so moje izkušnje), Važno je da ima paypal, saj se mu ta račun ukine v primeru da dela probleme, kar pa zanj pomeni propad. V primeru da uveljavljate garancijo bo edini strošek pošiljanje nazaj, kar pa bi lahko rekel tudi za slovenske trgovine, do katere se moraš pripeljati na lastne stroške.

To bi bilo vse

LP Tedi
 0   

Miha @mistika 25. Avg 2009, 11:05

Tukaj poglej malo, mogoče pa najdeš kaj ?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati