0   

TheOne @TheOne 6. Avg 2009, 16:29

Pozdravljeni,

Najverjetneje je takšnih tem mali milijon, ampak, vseeno se mi zdi bolje da odprem svojo temo, za kar se da natančne odgovore.
V digitalni fotografiji sem še dokaj velik začetnik. Fotografija me nasplošno zelo veseli, zato sem se odločil tudi šolati v tej smeri. Do sedaj sem imel navaden digitalni fotoaparat in ga tudi dokaj pogosto uporabljal, sedaj pa bi rad nekaj več, za boljše fotografije in nekaj več kot fotografiranje ob posebnih dogodkih. Sem tudi uporabnik Photoshopa.
Torej, iščem DSLR (če se ne motim upset ) fotoaparat, ki bi ga lahko imel za dokaj splošno fotografiranje. Ne rabim nekaj najdražjega in najboljšega, temveč nekaj za začetnika, kar se tega tiče. Ker je tega na sceni mali milijon, se obračam na vas. Kakršnikoli nasveti bodo prišli prav!

Hvala,

LP!
 0   
 0   

Dejan Šibilja @siljo 9. Avg 2009, 12:46

Jaz bi ti priporočal, da vzameš kakšnega SONY Alpha - samo body (imaš že stabilizator slike v body-u) in zraven kakšen 18-200 objektiv (Tamron ali Sigma), ki ju dobiš za relativno malo denarja in ti bo pokril večino situacij.

Moje mnenje - povprašaj pa še malo ostale.

LP
 0   

klodovik @klodovik 18. Avg 2009, 12:28

Zdravo!
Tudi sam se bom kmalu spustil v vode DSLRjev, trenutno pa imam Canon S5 IS. Upam, da si lahko sposodim temo.

Razmišljam med temi modeli(gledal sem na bolhi rabljene zadeve):

Nikon D60
+18-55 VR, 55-200 VR = 650€
+18-55 ED, 55-200 ED = 490€
+18-55 VR = 400€

Canon EOS 450D
+18-55 = 500€

Canon EOS 400D
+18-55 = 350€

Najraje slikam živali(pse, konje), naravo(gozd).. Kaj mi svetujete? Budget je omejen na nekje 650€, ampak raje bi začel z nakupom nekje 400-450€ in kasneje nadaljeval s kakim objektivom. V poštev pridejo tudi novi modeli(D60). Še nekaj, doma imam starejšo Canon bliskavico, ki najbrž ne dela z nikonovimi modeli? Aja, pa odsotnost snemanja videov me ne moti.

Hvala!!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati