0   

Roman @gepard69 24. Avg 2009, 21:53

Pozdravljeni!
Rad bi si nabavil neki zum objektiv za lov na (gorske) živali. Ima kdo izkušnje z objektivom Cosina 28-210 (3, 5-5, 6) OM ? Ne potrebujem nevemkakšne kvalitete slik. Bi bilo morda tudi dovolj z 2x konverterjem? Koliko konverter uniči sliko? Sedaj imam Zuiko 40-150.
Hvala za nasvete.
LP
R
 0   

David @dlicen 25. Avg 2009, 10:09

Jaz bi raje kot ročni objektiv in adapter zanj, poskušal nabavit rabljen Zuiko 70-300.
 0   

Roman @gepard69 25. Avg 2009, 17:16

Tudi sam sem imel že tov mislih. Vendar je ta slednji za 100% dražji. A je z MF res tako težko delat, preveč časa izgubiš? Moral bi enega dobit za poskus, da bi se lažje odločil... Samo pri Zuiko bi spet moral dodatni objektiv sabo nosit....
 0   

David @dlicen 25. Avg 2009, 18:18

E-500 ima precej majhno in temno iskalo, kar ti otežuje ročno ostrenje. pa tudi razlika v kvaliteti posnetka je očitna. nekaj časa sem se igral z E-500 in eno ročno tele tokino (mislim, da je šla do 260mm), pa sem prodal. lahko poskusiš, a za malo denarja pač ne bo dosti muzike in se boš (verjetno) hitro naveličal oz. ti ne bo dovolj...
sicer pa so tudi tele konverterji precej drage zadeve in za ZD 40-150 se ti nikakor ne splača nabavljat TC.
 0   

Roman @gepard69 26. Avg 2009, 15:27

Drugače sem pa že na začetku, ko sem nabavil Olyja, naredil napako confused Sedaj je težko dobit dele za njega. Takrat sem sicer iskal Nikona al pa kakega Canona. Samo ravno takrat ko jaz kaj nabavljam je nemogoče kaj dobit mad Al pa je vse pretirano drago.
Hvala obema za mnenja.
 0   

David @dlicen 26. Avg 2009, 16:00

ja, tole pa je začaran krog: ker ni ponudbe ni povpraševanja, zaradi tega pa spet ni ponudbe...
drugače pa ni za kaj. s strani obeh. thumbsup
 0   

robi @robim 26. Avg 2009, 16:30

Imam Osawa 85-300 in pa Olye510 pa lahko rečem, da boš kar težko s tem manualcem ujel kako dobro fotko. Res da se da lepo ostriti samo moraš imeti čas da dobiš res ostro sliko.
Uporabljam pa še adapter z potrditvijo fokusa in mi pomaga, saj ti posveti lučka v kukalu, ko je slika izostrena (pa ne vedno).

Tako, da kakega gamsa, ki skače po skalah verjetno ne boš mogel ujeti , ali pač?

Lp Domen
 0   

Aleš @lial 26. Avg 2009, 16:48

gepard69 je napisal/a:
Tudi sam sem imel že tov mislih. Vendar je ta slednji za 100% dražji. A je z MF res tako težko delat, preveč časa izgubiš?

Sploh ne.
Pravzaprav sam v naravi več kakor polovico fotk naredim z ročnim ostrenjem, kljub temu, da imam nataknjen AF objektiv. Zanesljivo je s starimi, ročnimi objektivi foto-lov celo nekoliko bolj zanimiv, pa praktično nič manj uspešen kar se fokusiranja tiče.
Zato ne obupat.
Fotkaj.

LP
 0   

Roman @gepard69 26. Avg 2009, 19:56

No, sedaj sem pa v dilemi . Kupiti ali ne kupiti?!? Verjetno bo najbolje da na Zuiku 40-150 izklopim AF in grem malo v lov z MF.
 0   

Aleš @lial 26. Avg 2009, 20:06

Tako je.
Tehnika te vrste fotkanja na digitalu pa je:
Ves čas držiš obroč ostrenja, če si malo bolj spreten, ali pa ko se navadiš, lahko obračaš tudi obroč zooma, ko je objekt izostren škljocneš, nato pa za malenkost nastaviš front in potem še back fokus. Če je čas, to še enkrat ali dvakrat ponoviš. Večinoma je vsaj ena fotka, če ne celo več njih ostra.
Sicer pa - vaja dela mojstra, mojster pa vajo grin grin
 0   

Roman @gepard69 30. Avg 2009, 07:38

A je kaka varianta, da bi kak Nikon ali Canon objektiv pritrdil na Oly? Obstajajo kaki adapterji?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati