0   

Aleš @lial 25. Avg 2009, 09:50

Tokrat pomoč potrebujem jaz:
Prosim vsakega, ki se mu ljubi in ima dve minuti časa, da mi napiše, če je na spodnjih dveh fotkah opaziti kakšno bistveno razliko, seveda z upoštevanjem, da nekaterih objektov ni na obeh, ker sta pač posneti v razmaku nekaj minut.
Zanimajo me predvsem razlike v kadriranju, ostrini, barvnih detaljih in podobno.

Ker 'ustvarjam' članek za svojo internetno stran, v katerem bo nekaj osnovnih trditev potrjenih ali ovrženih, upam na vašo pomoč...

Hvala!

LP

P.S.: kaj bo iz tega nastalo, bom seveda linkal, ko bo zadeva gotova
 0   

Aleš @lial 25. Avg 2009, 13:55

Hvala za pomoč...
 0   

iztok @izo 25. Avg 2009, 14:21

bi bilo verjetnio lažje, če bi lahko direktno primerjal obe sliki, se pravi da ju odpre kot eno sliko ipd.
jst recimo (zelo na hitro) opazim boljši kontrast na prvi sliki in malenksot drugačne barve, ostrine ipd pa nisem šel preverjat.
tako na pamet bi rekel, da primerjaš kakšno starejšo optiko z novejšo, ki ima boljše premaze ipd.
mofoče gre tudi za crop vs. zoom ali dof kregarijo ipd, mogoče celo compact vs. dlsr biggrin
 0   

Aleš @lial 25. Avg 2009, 15:47

Res je - crop vs. zoom, oziroma odgovor na vprašanje laikov "ali z več Mp pridobim tudi na zoom-u ?"
To naj bi bil zelo površen osnovni odgovor na takšno dilemo, kakor del članka o značilnostih digitalnih DSLR-jev

Zgornja je KM 7D pri 200mm, spodnja pa izrez iz posnetka A700 pri 100mm, vendar sem malo 'zaštrikal' z nastavitvami, tako da bom moral vajo ponoviti.

Hvala, izo!

LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati