0   

NikonSport @NikonSport 25. Avg 2009, 09:56

Ko sem bil že 100% odločen vzeti objektiv Sigma objektiv APO 70-200mm F2.8 II EX DG MACRO HSM mi prodajalec danes omeni, da ima v vitrini tudi Tamrona SP AF 70-200mm F2.8 Di LD (IF) .

Prosim za vaše mnenje, razlika v ceni je majhna. Kateri od obeh se bolje obnese pri športni fotografiji (dvoranski in na prostem)?

P.S.: Za odgovor se mi kar mudi.

Hvala!
 0   

urosm @urosm 25. Avg 2009, 10:56

Sigma - hitra ko hudič
Tamron - oster ko hudič
Imam Tamrona, vendar ne fotkam športa.

Bi na tvojem mestu Sigmo vzel, če rabiš hitro ostrenje. Res pa, da sem sigmo samo na kratko sprobal - in res, je hitra.

Naj pove še kdo, ki ima še kaj več praktičnih izkušenj.

Meni pa za fotkanje "peš akcij" Tamronova hitrost zadostuje.

Sicer pa, če ima oba tam, sprobaj sam, pa boš najbolje videl, kakšna je razlika.
 0   

NikonSport @NikonSport 25. Avg 2009, 11:13

Sigme nima tam, le Tamrona. Imam pa namen danes oz. jutri vsekakor Tamrona sprobat. By the way-body je D90. Še kdo z izkušnjami omenjenih objektivov?
 0   

Rok Krisper @Krispi 25. Avg 2009, 11:40

Za šport je sigurno sigma boljša izbira HSM je zelo hiter.
Tamron ima prepočasen motor.

Sam imam D90 in tudi nameravam nabavit sigmo.
Kakšno si dobil ceno in kje ... če ni skrivnost smile
 0   

Simon @partyzan10 25. Avg 2009, 12:14

imam sigmo in je ena a...hitra, ostran laka jo uporablaš povsod.
 0   

Žiga @zcetrt 25. Avg 2009, 12:18

Sigma je precej hitrejša. Glavna slabost Tamrona je prav hitrost in bojda tudi točnost ostrenja.
 0   

Aleš @lial 25. Avg 2009, 13:12

Kakšen je tamron ne vem, vem pa da le s to Sigmo lahko slikam leteče živalce v letu:

Tudi ostrine ji ne manjka:

LP
 0   

NikonSport @NikonSport 26. Avg 2009, 00:21

Lial najlepša hvala za posredovane fotke, so me lahko rečem že prepričale.

Vseeno pa ...ima še kdo morda kakšno športno fotko za prikazat-narejeno seveda s Sigmo.

Hvala!
 0   

Denis Komen @komen 28. Avg 2009, 21:30

tudi sam imam nikona d90 in Tamronov objektiv....pač z njim sm ful zadovoljen, pa fotografiram tudi športne dogodke, čeprav bi ti vseeno sigma bolj prav pršla...je res da je hitrejša glede ostrenja, ampak tudi pri tamronu nism kej preveč pogrešal te "hitrosti"...je kr hitr, kljub govoricam, da ni, ostrina je pa nora:o)
tako da jst lahko samo pohvalm tamrona, ker je odličn objektiv, odločt, pa se boš mogu sam...idealno bi blo, da imaš možnost "testiranja" obeh, predn kupš zadevo thumbsup

primeri fotografij sliknih s tamronom...( slikal sm tudi košarkarske tekme in morm rečt da je bil marsikdaj prepočasen pri ostrenju, ampak ko se privadiš nanj, je odličen;o)

primer "panninga"

ostrina pa ubija pri tem objektivu:P slikano na razdalji 90cm, z 200mm...(na sliki pa je sigma 70-200 2,8bigrazz)

0   

Denis Komen @komen 28. Avg 2009, 21:31

ne boš pa z nobenim falil, ker sta oba odlična objektiva za to ceno thumbsup
 0   

NikonSport @NikonSport 28. Avg 2009, 22:57

Za zdaj se bolj nagibam k Sigmu, Komen hvala tudi tebi za fotke, zanimivo je bilo videti tudi Tamronov rezultat pri športu. Tale vodni smučar-s kolikšne razdalje si ga slikal (max. zoom?). Enako vprašanje za hrošča (dirka).

Hvala upset .
 0   

Denis Komen @komen 28. Avg 2009, 23:06

vodni smucar na max zoom 200mm, hrosc pa nekje 100-120
 0   

Jernej Lasič @Sviri 29. Avg 2009, 13:53

seveda so fotke ostre, ce pa so pomanjsane in ostrene... to ravno ni neka referenca.
ce fotko pomanjsas in jo dodatno ostris potem je lahko tudi se tako zanic objektiv videti vredu bigrazz

glede izbire pa ti tezko svetujem, saj nisem nobenega od teh dveh preizkusil.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Janez Šturm @jj65 30. Avg 2009, 19:28

Do novembra ko je napovedan nov Nikon 70-200vrII bo sigurno kdo odprodajal zalogo 'starih' 70-200vr in to je za d90 odličen objektiv 8beri berz kompromisov).
Lial: Je pa tisti kačji pastir pa fenomenalen, sploh na živčno letenje teh majhnih živalic. Lp j
 0   

Matej Ružič @mat 31. Avg 2009, 10:27

Zakaj pa ne kakšen dober rabljen NIkon 80-200/2.8 AF-D?
HIter (kljub temu da ni AF-S) in optično odličen.
Cena pa bo tam nekje s Tamronom in Sigmo...

Lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati