0   

Peter @MX_Peter 31. Avg 2009, 12:47

Se odločam med tema dvema objektivoma. Slikam predvsem motokros dirke..se pravi bolj športna fotografija. Do sedaj sem imel Sigmo APO 70-300 in mi je 300mm zlo všeč za dober zoom. Kaj priporočate, da vzamem 100-300 ali 70-200 in kasneje nabavim konverter za dalšo gorišnico? Se s tem konverterjem močno pozna na kvaliteti???

Hvala za odgovore in lep pozdrav, Peter
 0   

Črt Kozlovič @Crtomiren 31. Avg 2009, 13:24

priporočam ti 70-200 zaradi večje zaslonke.
 0   

urosm @urosm 31. Avg 2009, 13:32

Z 1.4 TK pa tako iz f/2.8 postane f/4.

Kolko pa z TK kvaliteta pade, pa pojma nimam. Ti meni povej, ko boš sprobal cool
 0   

Tilen @Tilen20 31. Avg 2009, 15:51

jaz sem dans naročil 70-200 2.8 IS, zanimiv pa mi je tud bil canon 100-400 IS, tud fajn zadeva
[url]http://vimeo.com/tilenlicen/videos[/url]
 0   

Aleš @lial 31. Avg 2009, 16:29

urosm je napisal/a:
Z 1.4 TK pa tako iz f/2.8 postane f/4.

Kolko pa z TK kvaliteta pade, pa pojma nimam. Ti meni povej, ko boš sprobal cool

Zanimivo, da to ne drži popolnoma, čeprav mi ni jasno zakaj ne...
Recimo kombinacija, ki jo imam sam, torej 70-200+TC1.5 Kenko, pusti odpiranje zaslonke do konca, in celo v exif to tudi zapiše. Ko pa montiram TC2.0, je zaslonka blokirana pri 5.6.
Glede kvalitete pa je takole: 1.5 TC bo le minimalno 'pokvaril' kvaliteto posnetka, vsekakor manj, kakor bi to naredil ekvivalenten izrez.
2.0 TC je že opazno kvaril, do te mere, da je potem vseeno, če se naredi izrez iz fotke brez TC-ja.

Nekaj sem o tem objektivu napisal lansko jesen TUKAJ , nekako na sredini testa pa sta tudi primerjalni fotki z TC in brez (fotka cerkve)

Na nekaj pa je treba biti pozoren - ta nov model Sigme ne podpira starih TC-jev, kar pomeni, da problema pri nakupu nove robe ne bo, če pa je TC že doma, potem pa priporočam predpreskus kompatibilnosti.

LP
 0   

iztok @izo 31. Avg 2009, 16:41

lial je napisal/a:

Zanimivo, da to ne drži popolnoma, čeprav mi ni jasno zakaj ne...
Recimo kombinacija, ki jo imam sam, torej 70-200+TC1.5 Kenko, pusti odpiranje zaslonke do konca, in celo v exif to tudi zapiše. Ko pa montiram TC2.0, je zaslonka blokirana pri 5.6.
LP

kenko 1.5x (za razliko od recimo 1.4x) ne spada med "pro" serijo, pravtako nimajo dodatnih pinov, ki prenešajo informacijo o zaslonki ohišju (vsaj tako je pri canonu, recimo). ta informacija pa je važna za ohišje, ker imajo fotiči deklarirano, da katere zaslonke še af dela normalno.
verjetno 2x tc (predpostavljam da sigma) te pine ima, zato tudi fotič to prepozna in ustrezno doda 2 blendi, da potem tudi merjenje svetlobe deluje prav. in analogno temu: pri kenkotu najbrž dobiš fotke ven 1 blendo podosvetljene, kar pač ne sporoči, da treba dodat recimo 1 blendo.
 0   

iztok @izo 31. Avg 2009, 16:58

MX_Peter je napisal/a:
Se odločam med tema dvema objektivoma. Slikam predvsem motokros dirke..se pravi bolj športna fotografija. Do sedaj sem imel Sigmo APO 70-300 in mi je 300mm zlo všeč za dober zoom. Kaj priporočate, da vzamem 100-300 ali 70-200 in kasneje nabavim konverter za dalšo gorišnico? Se s tem konverterjem močno pozna na kvaliteti???

Hvala za odgovore in lep pozdrav, Peter

sigma 100-300/4 je malce drugačna "žval" od neke povprečne 70-300 sigmice. sem jo imel ogledano, pa sem nekako potem vzel 70-200/4 na koncu (canona). nisi pa povedal, na katerem fotiču misliš nucat zadevo, se mi zdi..
kakor pravim, sigma 100-300 je zelo fajn objektiv (oster, hiter itd), treba pa vedet, da je kr že težak in malo večji dimenzij (če seveda nisi vajen večjih pro objektivov od prej). pa nekje se spomnem enega pofgovora, da imajo nekater problem z af-jem ali nekja v tej smeri, lahko pa da sem kaj pomešal..
glede blende ni tak problem, če fotkaš motošport zunaj in podnevi. veliko jih recimo nucah 70-200/4 na canonu brez problema v takšnih pogojih (dokazov imaš polno v galeriji). tistih 100mm več goriščnice je najbrž samo še bonus.
ima pa spet 2.8 blenda svojo prednost, vendar tako krvavo pomembna pri omenjenih pogojih ni (po mojem).
definitvno pa zbiraj med 70-200/2.8, 100-300/4 ipd, kakšne variante 70-300 (pri sigmi) pozabi. kupi enkrat in kvalitetno..
 0   

Aleš @lial 31. Avg 2009, 17:17

izo je napisal/a:
kenko 1.5x (za razliko od recimo 1.4x) ne spada med "pro" serijo, pravtako nimajo dodatnih pinov, ki prenešajo informacijo o zaslonki ohišju (vsaj tako je pri canonu, recimo). ta informacija pa je važna za ohišje, ker imajo fotiči deklarirano, da katere zaslonke še af dela normalno.
verjetno 2x tc (predpostavljam da sigma) te pine ima, zato tudi fotič to prepozna in ustrezno doda 2 blendi, da potem tudi merjenje svetlobe deluje prav. in analogno temu: pri kenkotu najbrž dobiš fotke ven 1 blendo podosvetljene, kar pač ne sporoči, da treba dodat recimo 1 blendo.

Ne ni to.
Pinov je enako število povsod - na aparatu, objektivu in na obeh TC-jih, oba sta Kenko in sicer osem (sem dvakrat štel na vsakem grin grin ), ker pa gre pri pinih le za podaljšan kontakt, torej paličica, vzmet in kontakt, misterij ostaja.
Edino kar drži, je podosvetljenost, ki sovpada z manjšo blendo.

Če sem prav razumel JJ-a, je bistvo v čipu, ki naj bi (menda) bil v novih Sigminih TC-jih in potem s temi Sigmami ni več problemov z ostrenjem.
Opozorilo, ki je priloženo, pa opozarja o nedelovanju TC-jev z manjšiimi serijskimi številkami od 5000001, pa še to le za Sony. Za Pentax pa menda ni šans O velikih dveh pa ni besed, tako da morda deluje vse kakor treba...
 0   

iztok @izo 31. Avg 2009, 17:47

no, sej to je najbrž to. pine pustijo (za canon recimo ne, kolrk vem), le čipa ni.
 0   

Bostjan @Archie 31. Avg 2009, 17:56

Kenko 1.4x TC + Sigma 100-300/4.0 na Nikonih ne dela, tako kot bi morala. AF nagaja. Sprobano! Nasploh so Sigme občutljive in skoraj praviloma delujejo optimlano le s Sigma konverterji.
 0   

iztok @izo 31. Avg 2009, 18:08

eh, n biggrin sicer pa je najbrž kr razumljivo, da sigma ščiti svoje in je treba potem vse od ene firme vzet. čeprav kenkoti na recimo canonih (70-200 ipd) delajo brez nekih težav, kolkr vem.
 0   

Peter @MX_Peter 1. Sep 2009, 08:39

Oj
Hvala za vse odgovore, ki ste mi jih posredovali do zdej. Da se omenim na kakšnem fotoaparatu ga imam namen oporabljat. To je Canon EOS 350D, mi služi kar lepo, edino fokus mi je že dost dobrih fotk pokvaril, ker je kar počasen in se ga moreš res navadit, da kej rata. Kot vidim, se vsi nekako nagibajo na 70-200. Sem pa enkrat nekje zaznal, da so Sigmo 100-300 F4 zelo hvalili, glede ostrine in kvalitete slike, zato me je tudi tolko navdiušila.

Tukaj si pa lahko malo ogledate, kaj mi je s uspelo poslikat s Sigmo 70-300 APO
http://fastrider.shrani.si/

Lp
 0   

Peter @MX_Peter 28. Nov 2009, 00:39

Takole klapa, naročil sem Sigmo 70-200 2.8 EX II HSM...Upam, da mi bo dobro služila grin Sem pa nekaj bral za konverterje, da ne delajo vsi s to Sigmo. Kaj mi lahko poveste kateri 1.4x konverter preverjeno dela s to Sigmo? Pa še to, ali ima kdo izkušnje s AF na EOS 350d bodiju?

Jutri popoldan prispe, tako da že komaj čakam biggrin
 0   

misfits @misfits 28. Nov 2009, 01:36

Sigma TC sigurno dela na Sigmi, jaz sem uporabljal tako kombinacijo na Nikonu.
 0   

Blaž @Jazzi 28. Nov 2009, 10:02

Kakšna je pa je sigma 50-150 priti 70-200 sigmi?
 0   

Peter @MX_Peter 28. Nov 2009, 19:02

Evo ju lepotca smile upset
 0   

Aleš @lial 28. Nov 2009, 19:32

Čestitke k pridobitvi in množico lepih fotk ti želim!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati