0   

jgp @pufi 31. Avg 2009, 21:20

Se opravičujem če je bilo kej podobnega že napisanga... mi ni uspelo najt... no

Zanima me v čem je fora, da lahko s studijsko (recmo 1600Ws) bliskavico slikaš portret sredi najmočnejšega sonca in lahko lepo zreduciraš ambient exposure, glede na to, da nanj vpliva zaklop? Max. zaklop pa je zarad sync speed-a omejen na okoli 250/s - ne glede na to kakšna je bliskavica (če pozabimo na HSS), tko da ne štekam?
Prosim, če bi se mogoče komu dalo mal obrazložit... cool

Fuuuul hvaaaalaaaa!!! thumbsup
 0   

MH0 @MH0 21. Sep 2009, 13:27

Blenda?
 0   

Miha @cedo 21. Sep 2009, 13:40

pufi je napisal/a:

Zanima me v čem je fora, da lahko s studijsko (recmo 1600Ws) bliskavico slikaš portret sredi najmočnejšega sonca in lahko lepo zreduciraš ambient exposure, glede na to, da nanj vpliva zaklop? Max. zaklop pa je zarad sync speed-a omejen na okoli 250/s - ne glede na to kakšna je bliskavica (če pozabimo na HSS), tko da ne štekam?

Kje si pa to vidu?

Razlika ni v flešu, ampak v fotoaparatu. Če so studijske bliskavice, je ponavadi tudi kamera srednjega formata, ki pa lahko sinhronizira na 1/500 ali 1/1000. (centralni zaklop)
 0   

Peter Podbevšek @s56vpe 21. Sep 2009, 13:46

cedo je napisal/a:
pufi je napisal/a:

Kje si pa to vidu?

Razlika ni v flešu, ampak v fotoaparatu. Če so studijske bliskavice, je ponavadi tudi kamera srednjega formata, ki pa lahko sinhronizira na 1/500 ali 1/1000. (centralni zaklop)

To lahko tudi D40 biggrin
 0   

Miha @cedo 21. Sep 2009, 13:50

s56vpe je napisal/a:
To lahko tudi D40 biggrin

Vem, celo do 1/4000!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati