0   
 0   

Peter Atanackov @Geo 1. Sep 2009, 11:11

a beee 18mp v APS-C formata cipu, canon me je zopet razocaral.
 0   

iztok @izo 1. Sep 2009, 11:28

mislim, da je velikost pixla ostala enaka, le gap-ov med mikrolečami ni več..
se pravi, verjetno max, kar lahko stačijo na aps-c s strenutno tehnologijo..
so pa skoraj čist vse skopirali (no, ja recmo uporabili enak princip) kot pri nikonu (merjenje svetlobe, navidezni gorizont, proženje flešev, af točke itd itd). kar nej slabu, hehe, lepo je videt, da konkurečna politika deluje..
lepo je tudi videt, da so poslušali indy filmejkerje in dali tudi 24 in 25 fps (prlbližno), predvsem pa tudi 50 fps (pri 720p, karj je še vedno zelo veliko), to bo omogočio lepe, sexy počasne posnetke. ok, ne bo glih tista varianta z 10k frejmov na sekundo, za kakšen šhot a la "baywatch" pa čist ok, hehe..
najhujš pa je seveda že klasika pri canonu: dali bi notr ff (al pa vsaj 1.3x), dali ime 3d in bi imeli popoln fotič. vendar seveda, kaj ko se že enko in petko prej prenovili. to me tako jezi pri njih, da zmeraj , ampak res zmeraj tako naredijo..
 0   

misfits @misfits 1. Sep 2009, 11:34

Geo je napisal/a:

samo zaradi pixlov te je razočaral? pa uporabiš manj pixlov, ampak tole pa ne zgleda švoh, iso 6400 http://www.imaging-resource.com/PRODS/E7D/FULLRES/E7DhSLI06400_NR_STD.HTM
 0   

Peter Atanackov @Geo 1. Sep 2009, 11:37

Dejansko, ce bi mel 1.3 crop cip notri... bi ga kupil, sem si ze rekel ko so bli rumorji in me je canon zopet/spet razocaral.

Ful mi je ok 29FPS-jev pri 1080p, pa 100% prizma, ampak tistih 18mp me pa moti, pa 8fps za 15 raw slik, kaj 2 sekundi mi bo drzal buffer, pa kao d300 AF... ta fotoaparat ni ptič ne miš.
 0   

iztok @izo 1. Sep 2009, 11:43

ta fotič je kr velika prelomnica, samo ima problem, da ne ve, kam bi se dal biggrin očitno je, da je konkurenca naredila svoje in so morali nekje presekat zadevo. od zdej naprej bodo (verjetno, govorim na pamet)vse te novotarije standard v več ali manj vseh modelih. vendar je jasno, da boodo še kakšno leto prodajali stare modele in potem bo spet to nesrečno križanje, kakor je pri canonu že v navadi. biznis je biznis..
 0   

Bostjan @Archie 1. Sep 2009, 12:17

Tud cena je kar .. 1650 € za ohišje. Precej več, kot hočejo za 50D.
 0   

iztok @izo 1. Sep 2009, 12:22

tole se priporočene cene verjetno. ponavadi se potem dejanske cene na trgu nižje in to ne za tako zanemarljiv procent..
definitvni se mi zdi, da je recimo tak fotič (gledano kot celota, sploh če se izkaže na testih ipd) vreden tistih 1400-1500€, kolkr bo pri nas (eu) verjetno.
 0   

Peter Atanackov @Geo 1. Sep 2009, 12:24

misfits je napisal/a:
Geo je napisal/a:

samo zaradi pixlov te je razočaral? pa uporabiš manj pixlov, ampak tole pa ne zgleda švoh, iso 6400 http://www.imaging-resource.com/PRODS/E7D/FULLRES/E7DhSLI06400_NR_STD.HTM

Mah mene sploh ne moti tolko ti pixli, čeprav se mi zdi, da jih je preveč, samo ta fotoaparat sam ne ve kaj bi bil in mi zato ni kul. Vse pa nic. No dobr moje mnejnje pač, sem ful pričakoval, da bo 1.3 crop in sem verjetno zato jezen. smile

Mah, ne vem cena je pa tudi to much, ker je isto kot d300s, samo da z boljsim videjem in vec pixli, ki jih pa itak nihče resnično ne rabi, ker, da izkorstiš teh 18mp, moras gor nataknit res dober objektiv.
 0   

iztok @izo 1. Sep 2009, 12:26

ja, zanimivo bo, kaj bo canon delal v prihodnosti..
po mojem se bomo počasi poslovili od 1.3x senzorja in v enkah bo samo ff (tako v s-kah, kot "navadnih"). v ostalih pa 1.6x. spet, tako kot pri nikonu..
 0   

Oracle @Oracle 1. Sep 2009, 13:48

Zelo zanimiv fotič, tudi tista testna fotka obljublja kar veliko... Se da dobiti še za kakšne druge ISO nastavitve sample shote? predvsem komaj čakam da vidim glede na 50d, ki me je blazno razočaral glede kvalitete pri visokem isu...
 0   

kras @kras 1. Sep 2009, 13:55

Oracle je napisal/a:
Zelo zanimiv fotič, tudi tista testna fotka obljublja kar veliko... Se da dobiti še za kakšne druge ISO nastavitve sample shote? predvsem komaj čakam da vidim glede na 50d, ki me je blazno razočaral glede kvalitete pri visokem isu...

Tukaj imaš cel kup testnih fotografij, tudi z različnim ISO.
 0   
 0   

ramseus @ramseus 1. Sep 2009, 14:06

Tale stric je že roke gor položil in se je tudi dokaj obširno razpisal...
http://www.robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=7-10042-10239
 0   

Elvis @Turtle 1. Sep 2009, 19:34

O vadžajna in penis, sem kar razočaran, ker ni 1,3 crop in sem bil zjutraj kar malo slabe volje zaradi tega, sicer bi se pa prej ko slej odločil za nakup, tako pa mi nekako nima smisla. Sicer ima HD video, ki meni ne pomeni nič, saj je to fotič ne pa kamera. Tudi 18 za mega pixlov mi dol visi. Zgleda da bomo s časom morali glih na 5D... za staro zalogo EF-S objektivov bomo pač obdržali to kar imamo zdaj!
 0   

Peter Bernik @Noob 1. Sep 2009, 20:05

Bo pa zato mogoče 50kam cena padla za kakšnih 10-15%. Pa bo enim prav prišlo grin .
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

iztok @izo 1. Sep 2009, 20:09

ramseus je napisal/a:
Tale stric je že roke gor položil in se je tudi dokaj obširno razpisal...
http://www.robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=7-10042-10239

hm, rob.. ne vem pri njem imam občutek, da je včasih plačan za antireklamo. spet se je v tist af sputil, fotkal pa skoraj v temi in z vsemi af točkami. naj bo fer, nabere orenk opreme na kup in testira pod itsimi pogoji recimo objekt v gibanju (ista hitrost, vzorec, svetloba, objektiv itd itd) in potem naredi zaključke. kr marsikdao je tako že naredil in razlika niso tako katastrofalne, kakor se kdaj hoče prikazat.
drugi stavr je recimo tisto njegovo tarnanje o šumu. po človek božji, tiste semple je tako navil s ostrenjem, da zgledajo pri iso 800 hujš kto recimo moje fotke pri iso 400. malo pretiravam mogoče tukaj, ne pa preveč. če se znaš spoprijet s šumom oz obdelavo, so lahko rezultati dosti dosti boljši.
ok, bodi dovolj o tem, sicer pa počakajmo kakšen bolj zemeljski test s serijskim fotičem in ne beta verzijo.
 0   

urosm @urosm 1. Sep 2009, 20:29

Pa smo spet tam. Običajna kregarija. Hebat ga bigrazz

Do naslednjega novega modela, neglede na barvo yes
 0   

iztok @izo 1. Sep 2009, 20:45

jah kaj čmo, preveč se je zaletel z zaključki (mu je pa seveda jasno, da mu tu prinaša klike na stran), še preden je serijska kamera sploh zunaj. hvala bogu, da ni edini, ki daje mnenja..
 0   

Miha @cedo 1. Sep 2009, 20:56

Bere in berem, pa povsod same kritike "salonskih" pipetkarjev. Ne vem kaj bi folk rad. Če na hitro strnem: nekaj v rangu 1ds3, le 10mpx, ker je dost in bo iso 12500 svilnato speglan, pa ene 990 ojrov, da ne bo predrag !?! Kupte si 1v, so rabljeni skoraj zastonj.

7d se mi zdi super: na 150.000 ciklov testiran zaklop, 1/8000, 1/250, 100% iskalo, wasserdiht, super af in svetlomer (a niso to same pro specifikacije, namenje zgolj "pro" forumašem?). Za 18mpx si pa le novega rama omislite...

(ne)objektivno mnenje ne-canon uporabnika.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati