Katero spominsko kartico uporabljaš?
memory stick/pro/duo
1%
 1%  [ 1 ]
compact flash I/II
50%
 50%  [ 29 ]
xD card
3%
 3%  [ 2 ]
microdrive
3%
 3%  [ 2 ]
SmartMedia
5%
 5%  [ 3 ]
SecureDigital
32%
 32%  [ 19 ]
drugo
3%
 3%  [ 2 ]
Skupaj glasov : 58

0 

Imnata @Imnata 3. Dec 2004, 14:32

Zanima me kje se da dobiti dodatne informacije o spominskih karticah, nrp. kje se da izvedeti do katere velikosti oz tudi hitrosti kartice ima dolocen fotoaparat podporo?

Lp!
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 3. Dec 2004, 14:40

Na portalu se nahaja članek o spominskih karticah in mogoče bo kaj v pomoč:

https://www.slo-foto.net/reviews-28.html
[url]www.slo-foto.net[/url] | [url]www.twitter.com/lucifix[/url]
   0 

Pele @Pele 3. Dec 2004, 15:29

Ko boš pa prebral članek, pa kakšno bolj konkretno vprašanje postavi.
   0 

Imnata @Imnata 3. Dec 2004, 16:40

Khmm....
No ja očitno nisem dovolj jasno postavil vprašanje.
primer (izmišljeno): Imam npr canonovega digitalca, ki podpira CF I in II
seveda ker hočem najboljše si kupim ne vem.... Lexar Compact Flash PRO 1GB 80x ampak glej ga zlomka pri fotografiram oz. zapisovanju slik ni nobene razlike...
Kje bi se dalo zvedeti ne samo katero kartico oz. verzijo podpira digitalc, kar sploh ni problem! Ampak do katere velikosti in hitrosti zapisa se še splača kupiti spominsko kartico, da jo digitalc dejansko podpira.
Dejansko se to vprašanje najbolj nanaša na CF (8x, 12x, 40x, 80x, ultra, al pa celo EXTREME III ) ne vem kako je pri microdriveu, Sd ima pa tudi navadne, high speed in tudi ultraII...
   0 

rado @rado 3. Dec 2004, 21:10

Odvisno katerega digitalca imaš, pri kompaktih ne boš opazil razlike med povprečno hitrimi in super hitrimi , ker sam aparat ne prenaša podatkov tako hitro kot jih zmore kartica zapisovat , bolj so hitre kartice namenjene SLR aparatom ko narediš recimo več posnetkov v zaporedju in zapolniš aparatov pomnilnik in pa pri slikanju v RAW formatu tam se pozna razlika v času shranjevanja, ter pri prenosu datotek v računalnik.
   0 

Imnata @Imnata 6. Dec 2004, 09:19

No saj to me ravno zanima. Kje dobim to informacijo... ali v tehničnih specifikacijah za posameznega digitalca kaksno hitrost ima zapisovanja na spominski medij im potem pogledam katera kartica je smiselna za nakup in katera ne... ali te informacije dobim na netu na raznih testih digitalcev?
   0 

rado @rado 6. Dec 2004, 09:23

Tega podatka verjetno ne boš našel , pač kupi kartico priznanih proizvajalcev Lexar , Sandisc , če ni večje razlike v ceni nič ne škodi, če bo malo hitrejša bo pač prenos v računalnik hitrejši.
   0 

Imnata @Imnata 6. Dec 2004, 09:34

Hvala za Odgovor!
   0 

blaz @blaz 6. Dec 2004, 10:54

imnata,
odgovor na vprašanje/a najdeš na TEMLE linku!

zgoraj desno najdeš svojo kamero, in primeravo kartic/hitrosti/etc.
   0 

Imnata @Imnata 6. Dec 2004, 17:30

Super stran. Sam dejansko me je bolj zanimalo za kompakte (sicer te bolj pri vrhu) Je pa vsaj malo za občutek.

Hvala!
   0 

Pele @Pele 6. Dec 2004, 17:49

Brez veze delat prijemerjave med njimi, saj je njihova hitrost zelo podobna.
   0 

HALID @halcina 21. Nov 2009, 02:42

Rabim nujno pomnilnisko kartico,smart media 128 mb,prosim ce jo ima kdo na prodaj prosim naj se mi oglasi na mob.040753138.Hvala
   0 

Simon Konecnik @Simon12354 4. Sep 2018, 12:44

Uroš je podal res odličen članek glede kartic. Jaz bi bolj amatersko označil to, da pazi da tehnologija kartice ne bo presegala tehnologije tvojega fotoaparata in obratno gledano, pazi da ne snemaš previsokih ločljivosti, kot pa jo podpira hitrost tvoja brez reklamnih povezav. Primer:

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati