0   

Griša @grisha 12. Sep 2009, 09:56

Zanima me, če je nakup naslednjih izdelkov dobra izbira in če bo to skupaj v redu delovalo. Če imate slučajno kakšne izkušnje z tem DSLRjem ali pomnilniško kartico bi prosil, da napišete.

Canon EOS 500d + Tamron AF 18-200mm XR Di-II LD + torbica

+

SDHC Lexar 4gb x133 + čitalec

Lp, Griša
 0   

Žiga @zcetrt 12. Sep 2009, 10:34

Razmisli o tem, da dodaš nekaj novčičev in v Big Bangu vzameš Nikon D90 in 18-105mm objektiv za 1000 EUR.

500D je dober aparat, a D90 je občutno boljši (manj šuma, večje in svetlejše iskalo, dva koleščka za nastavitve, dodatni LCD). Ima pa 500D več pik (vprašljiva potreba) in boljše snemanje videa (fullHD proti 720p in ostrenje med snemanjem, čepšrav je ostrenje porazno in praktično neuporabno).

Tudi objektiv je 18-105 občutno boljši od Tamrona 18-200. Nikon ima stabilizacijo in je ostrejši, Tamron pa ima seveda občutno večji razpon (zum po domače).

Res pa je, da je cena za Nikona brez torbice. A boljša, kot ti jo ponujajo pri mimo vrste, te pride 40 EUR.

Predlagam ti, da kupiš D90, saj boš z bodyem in objektivom po vsej verjetnosti dlje zadovoljen. Če pa si res na tesnem z denarjem, pa raje poglej za EOS 450D, saj je edina ključna prednost 500D snemanje videa in če to lahko pogrešaš, bo 450D sotrnejši nakup.

A še enkrat: 500D ni slab aparat, le malo predrag se mi zdi.
 0   

Žiga @zcetrt 12. Sep 2009, 10:35

edit: V big bangu zato, ker lahko dokupiš še zavarovanje. Jaz sem pred dvema letoma vzel D80 in 18-105 ter doplačal še šest letno zavarovanje/(skoraj)garancijo.

Tule je pa še ceneje.

http://aple-tec.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=10&keyword=&manufacturer_id=0&Itemid=30&orderby=product_name&limit=50&limitstart=0
 0   

Griša @grisha 12. Sep 2009, 10:59

malo tesno sem z denarjem ja, in mislim, da se bom kar za 500dja odločil, samo zanima, če je ta objektiv, in spominska kartica, ki jo dobim poleg, dobra?

Tamron je bistveno bolj poceni od canonovih 18-200 objektivov, res je, da je brez stabilizatorja ampak je še kakšna druga slabost? Je stabilizator res toliko pomemben in ima kdo mogoče kakšne izkušnje s tem tamron 18-200 objektivom?

Še nekaj.. mislite, da bi se bolj splačalo kupiti ta paket Canon EOS 500D KIT 18-55 + SanDisk SD HC 4GB Ultra II + torbica
ali tisti, ki sem ga prej navedel.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati