0   

Tomislav @tomaz_urh 17. Sep 2009, 12:58

pozdrav

ali ima gdo izkušnje z tem objektivom,
gre to na D300 ali D700,
potreben adapter?

hvala!
 0   

iztok @izo 17. Sep 2009, 13:33

mislim, da gre za enega iz serije objektivov, ki jih je verjetno kakšna cosina ipd delala za več bajonetov, tudi za nikon očitno:
http://cgi.ebay.at/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160353854537&ssPageName=MERCOSI_VI_ROSI_PR4_PCN_BIX_Stores&refitem=380138442361&itemcount=4&refwidgetloc=closed_view_item&refwidgettype=osi_widget&_trksid=p284.m185&_trkparms=algo%3DSI%26its%3DI%252BIA%26itu%3DUCI%252BIA%252BCR%26otn%3D4%26ps%3D42
v glavnem, ne pričakuje ne vem česa, ro ni čisto na takem nivuje, kot bi znala znamka (ki je bila nekaj desetletij nazaj res nemška) zavest. se pa najde med temi tudi kakšen čist fajn objektivčke, najbrž, vendar obvezno treba sprobat prej takšne zadeve, po mojem.
če hočeš kašne rortretni objektiv ipd, mogoče pogledj za kakšne stare manualce, pa dobre, tudi med m42 objektivi se jih najde, recimo...
možno tudi, da bom v kratkem prodajal kr nekaj teh starejših zadev (od objektivov, do fotičev), pa če to bo zanimalo..
 0   

Jure Verdnik @pajdo 17. Sep 2009, 14:20

Sem ga imel nekaj let nazaj na preizkusu na Canonu EOS 300d.
Kot prvo, ima specifičen način zumiranja - s potegom, ne z obračanjem obroča, kot večina ostalih objektivov.
V temnih razmerah - v sobi pri 60W žarnici je včasih avtofokus pobezljal, morda za malenkost prej kot kit objektiv 18-55.
Slika pri odprti zaslonki pa je bila malce neostra. Pri dnevni svetlobi ter priprti zalonki pa ni bilo problemov tudi pri oblačnem dnevu.
Kot je že zapisal moderator, delala je jih Cosina, sem videl popolnoma iste pri njih. Narejeni pa so za več različnih bajonetov, verjetno še za fotoaparate s 35mm filmom, danes ti objektivi niso več v proizvodnji.
Za takšno ceno je kar spodoben objektiv.

LP
 0   

iztok @izo 17. Sep 2009, 14:24

z zadnjim stavkem se ne strinjam preveč, ker za tak denar lahko dobiš precej bolj kvalitetno optiko. sicer starejšo in verjetno manualno, vendar itak af pri takih objektivih ni ne vem kaj, tako da..
je pa stvar posameznika, kot sem rekel, definitivno treba take zadeve probat prej, da ne bo kasneje razočaranje, sploh, če si vajen dobre optike..
 0   

Tomislav @tomaz_urh 17. Sep 2009, 15:13

hvala vsem za pomoč...
najbolj me moti, da kot pravite ni oster na odprti zaslonki,
tip ki ga prodava pa pravi da je focus moderate fast...
kje se bi dalo videt kake fotke pri odprti blendi?
lp
tom
 0   

Tomislav @tomaz_urh 17. Sep 2009, 15:53

evo tole tip pravi, sem ga prosil če ima kako fotko narejeno
z tem objektivom
pa mi je poslal tole
his picture is made with cheaper Soligor 28-105/2,8-3,8

http://farm1.static.flickr.com/50/127532410_1254b8859b_o.jpg

piševka malo cvikam čeprav me drži,
če je res taka kvaliteta
zamrdano none
 0   

iztok @izo 17. Sep 2009, 16:09

tako fotko tudi s kit objektiviom nardiš, samo pomanjšaš, pa en šarpening čez, pa je. če pa gremo pipetkat, pa se najbrž hitro vidijo razlike pr dobri optiki..
ni pa nujno, da je šfoh objektiv, seveda.
za kaj pa boš nucal in katero goriščnico bi pri tem uporabljal? a ti je af bistven?
 0   

Andrej @fotokaj 17. Sep 2009, 20:58

Sicer moja osnovna dejavnost ni portretura, vseeno pa objektiva s tako nagravžnim bokehom nikoli ne bi niti kupil niti vzel zastonj ...
 0   

iztok @izo 17. Sep 2009, 21:44

fotokaj, bokeh je precej odvisen od razdalje (tako do objekta, kot do ozadja), zato je malce grobo soditi samo po eni fotki. mariskateri lieca objektiv ima podoben bokeh v takšni situaciji, pa se jih ne branijo preveč, hehe.
sicer pa je blenda tu že malce priprta, imam občutek
 0   

Miha @cedo 17. Sep 2009, 21:59

izo je napisal/a:
mariskateri lieca objektiv ima podoben bokeh v takšni situaciji, pa se jih ne branijo preveč, hehe.

Ne pa nima! policeman
 0   

iztok @izo 17. Sep 2009, 22:18

se strinjam, grši je biggrin
 0   

Žiga @zcetrt 17. Sep 2009, 22:23

En moj m42 objektiv Mir-1v 37mm ima podoben bokeh smile Zanimiv mi izgleda, malo spominja na zrcalni objektiv...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati