0   

Žiga @thunder_road 17. Sep 2009, 22:23

Bi morda kdo od tistih, ki uporabljate katero od Linux distribucij, lahko povedali kateri program uporabljate za urejanje RAW? Sicer jih je malo morje, probal sem z UFRaw, Rawstudio, blueMarine, pa mi nobeden od naštetih ne zna odpreti .cr2 datoteke. Še najbližje pride UFraw, samo da ni v barvah. So pa slikane s canon eos 500D

thanx
 0   

Jan Kajfež @Geccko 17. Sep 2009, 23:38

meni UFraw cist lepo odpre .NEF datoteke, vem pa da sem videl da kao podpira tudi .cr2....si siguren da si snel zadnjo verzijo pa da si spustil update skos?

imas pa se moznost da uporabis strica googla, in bos videl da obstajo neki bugi glede tvojega vprasanja...

drugace pa Raw Therapee pa pretvori v .tiff in potem naprej bigrazz
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

abo01 @abo01 18. Sep 2009, 08:08

Kaj pa Bibble?
 0   

Jurij Turnšek @JurijTurnsek 18. Sep 2009, 09:47

jaz vse delam preko digiKam, ki ima ogromno podpore za RAW datoteke, je pa res, da sem še bolj zelen in nisem nikoli ne vem kako zelo na široko manilupiral z RAW datotekami...
 0   

Žiga @thunder_road 18. Sep 2009, 12:54

@Geccko: UFRaw je zadnja verzija ja ... odpre mi, ampak ne v barvah (pa karkoli naredim potem), prvič je bilo pa vse v roza. Sem bral malo po netu o problemu in kaže, da nisem edini, ki ima probleme s .cr2.

Prej sem probal še Bibble, pa žal. Niti picasa jih ne odpre tako, da bi bile uporabne (oz, da bi se jih dalo obdelovati ... spet roza). Tukaj pa še screenshot tumbnailov v bibble ... prvo je jpg slika, cr2. pa ne naredi.

Bom kasneje probal še digiKam, sem pa že skoraj obupal heh.
 0   

alteredego @alteredego 18. Sep 2009, 22:19

RawTherapee
 0   

Žiga @thunder_road 18. Sep 2009, 23:43

Evo, sem probal RawTherapee in deluje biggrin Dekodira zapis in omogoča urejanje slike, tako da je problem zdaj rešen.

Hvala vsem za predloge cool

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati