0   

miha @miha01 21. Sep 2009, 20:33

Živjo
Ko gledam vso to izbiro stativov oz. tripodov se kar ne morem odločiti katerega bi izbral, saj je zelo velika izbira. Zato bi vprašal kakšne imate kaj izkušnje s manfrotovimi stativi za na teren? Sam rabim tak stativ da je majhne velikosti ko je zložen in velike ko je raztegnen, ter palica ki se jo da lahko vodoravno. Cena naj bo tam nekje do 200€!

Že vnaprej se vam zahvaljujem za pomoč
Lp Miha
 0   

iztok @izo 21. Sep 2009, 21:04

o stativih smo že imeli debato (in najbrž ne eno).
eno je stativ, ki je za lažje prenašanje idp, drugo pa je res stabilen stativ, zmeraj sklepaš kompromis. seveda ogromno vpliva tudi teža opreme ne izbiro, pa vseeno..
za tvoje portrebe bo najbrž nekaj na 4 delne noge, če imaš denar, iz ogljikovih vlaken. če ne, je alu tudi čist ok, če se mene vpraša. če gledaš manfrotto, potem verjetno kakšen 190pro x (karbon ali alu verzija), ki ima pravtako to polico, ki jo lahko obrneš v horizontalo. 055 je že malce večja zadeva, sploh če malce večja glavo natakneš gor, zna imet že kr nekaj teže in velikosti. jst sem ga nabavil, ker mislim tudi kakšne mf kamerco gor ponucat ipd.
sicer pa kot pravim, moraš si priorite nardit, potem je lažje.

edit:
za 190x pro ne vem, če obstaja 4-sekcijski v alu izvedbi. v karbonu očitno je
http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/cache/offonce/pid/16520/lang/en
 0   

Aleš @lial 21. Sep 2009, 21:21

Tale 190 so moje sanje... cry cry
Pa sem preveč škrt.
 0   

iztok @izo 21. Sep 2009, 21:35

ja, je res kr drag, dobrih 400€ pri mixiju, če sem prav videl..
 0   

Aleš @lial 21. Sep 2009, 21:41

Hrvoje Oršanič, priznan naravoslovni fotograf, nam je na predavanju povedal, da je dal za stojalo dobrih 1000€.
In mu ni bilo nikoli žal investicije, ker je pri pokvarjeni fotki vsaj vedel, da je ustvaril vse pogoje za uspeh.
Kar prevečkrat se spomnim na te njegove besede, ko doma pregledujem rezultate.

Zato predlog Mihi: sezi kolikor daleč moreš, te vrste investicija je prav tako pomembna, kakor dober objektiv.

LP
 0   

iztok @izo 21. Sep 2009, 21:47

to se pa strinjam, vendar mislim, da omenjeni fotograf ni imel tega stativa v glavi, hehe.
pri recimo daljših gorščnicah se še tako bolj poznajo vse napake slabe "stabilizacije" (takšne ali drugačne).
in tukaj recimo tistih dobrih 200€ več, kolkr stane recimo karbon verzija, te razlike ne bo naredila (po mojem). venadr to so kot pravim že druge vode, ko gremo kakšno štengo ali dve višje..
 0   

miha @miha01 22. Sep 2009, 17:45

Mogoče kdo ve kje se da najceneje kupit manfrotov stativ?
Najlepša hvala za nasvete
 0   

Miha @cedo 22. Sep 2009, 18:45

Veliko izbiro Manfrotto stativov imajo v www.cumulus.si , poglej tudi Velbone pri Foto Beseničarju: http://www.fotomarket.net/
 0   

miha @miha01 22. Sep 2009, 19:08

Kakšna pa je kaj kvaliteta firme Velbon?
 0   

gogo @gogo 22. Sep 2009, 19:44

sam imam Velbon 740 sherpa, in je zelo dober. Sem slikal tudi z Gitzo in ima vsak nekaj prednosti in slabosti, bi pa kateregakoli izbral (le da je Gitzo precej dražji in malo lažji).
Jaz imam na tem stativu glavo Markins 20 in je več kot OK za D700 in 500mm f:4,0 tudi z TC 1,7, tako, da mislim da je kak manjši dovolj za tvoj komplet.
Se pa strinjam, da je dober komplet cca 1000 EUR (sam imam še Wimberley Sidekick, glava Markins, Velbon 740 - cca 1000 EUR), potem pa še računaj na nastavke-ploščice za objektive, aparate.... in potem ne želiš več računat laugh

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati