0   

BorisB @BorisB 22. Sep 2009, 09:59

Katere baterije bi priporočali za uporabo v flashu? Ansmann, Sanyo, kaj tretjega?
 0   

iztok @izo 22. Sep 2009, 10:33

sanyo
 0   

Oracle @Oracle 22. Sep 2009, 12:41

Ansmann Max E ali Sanyo Eneloop.

Meni Maxe (2100mAh) držijo skoraj toliko kot Ansmann 2850, pa še hitreje napolnijo fleš thumbsup Podobne so Eneloop thumbsup
 0   

iztok @izo 22. Sep 2009, 13:26

eneloop mislim, da niso optimalna izbira za fleš, ne bom pa trdil (nekje imam to v glavi, mogoče cycle cajt ipd)..
jst sem nabavil tole
http://www.rolan.si/katalog/12165/BATERIJE_SANYO_NIMH_HR-3U_4B_4x_AA_2700_mAh
in sem šele ravno zdej en dan prvič polnil odkar sem jih kupil ( mislim, da bi znalo biti že kakšno leto okrog, hehe). res, da ne nucam tolk fleša, vendar zadeva dela orenk, in očitno se ne sprazni ipd.
 0   

Oracle @Oracle 22. Sep 2009, 13:32

Res je, Max E in Eneloop se razlikujeta ravno v tem, da so eneloop bolj primerne za recimo svetilke, Max E pa za fleše. Imata pa obe kar dosti močen discharge thumbsup imajo pa bistveno manjšo kapaciteto, ampak kar se mene tiče to ni taka ovira
 0   

iztok @izo 22. Sep 2009, 13:38

no, jst lahko tiste v mojem linku toplo priporočim.
 0   

BorisB @BorisB 22. Sep 2009, 15:56

Hm, citiram od tukaj:

Citiram:
...dejstvo pa je, da imajo eneloop drugačno krivuljo praznjenja in so bolj primerne za recimo flash, kot ansmannove (čeprav velja, da na splošno tele hibridne baterije niso najbolj primerne za flash), ansmann pa za dolgotrajnejše in enakomernejše praznitve (za uporabo v fotoaparatu oz. mp3 playerjih in podobno...
 0   

iztok @izo 22. Sep 2009, 16:13

ma, finta teh "baterij" na polnenje (tehnično so to akumulatorji, če prav vem) j v tem, da jim nazivna napetost hitreje pade kot "navadnim" oz. ni tako konstantna. ker imajo ti razni gizmoti na beterije verjetno vsi neke varovalke, pri kateri napetosti nehajo delat, seveda prej crknejo z akumulatorčki, čeprav recimo zadeva še ni prazna.
vendar vse ti bolj novi akumulatorčki (ali baterije, če hočete) so tako dodelani, da je tega efekta čim manj in da se ne z cajtom izgublja naboj. to se recimo razni eneloop ip, ki so zarat tega že nafilani, ko jih kupiš, saj jim naboje minimalne pade s cajtom. nimajo pa tako velike moči. vendar kakor pravim, tudi omenjen sanyo s 2700mah ne izgublja naboj v taki meri,da bi se treba sekirat, iz prve roke, nafilal pa bo najbrž prej fleš zaradi večje "moči".
tako si jst razlagam vse skupaj, nisem pa štromar, tako da me komot popravite.

še info iz linka zgoraj (ne vem zakaj, ampak vsakič drugič dela):

Opis artikla

Sanyo polnilne Ni-MH AA baterije s kapaciteto 2700 mAh nove generacije, zagotavljajo zanesljivo in dolgo delovanje prenosnih naprav. Velika napetostna stabilnost zagotavlja izrabo zaloge energije do 90% kapacitete. Primerne za uporabo v digitalnih fotoaparatih, discmanih, MP3 predvajalnikih.... V kompletu so 4 kosi.

Opis artikla:

• Tip: Ni-Mh AA
• Kapaciteta: 2700mAh
• Napetost: 1,25V
• Vsebina: 4 Kos
 0   

iztok @izo 22. Sep 2009, 16:20

oz, se popravljam: ne nazivna, ampak dejanska napetost.
 0   

RZ67 @RZ67 22. Sep 2009, 17:06

BorisB je napisal/a:
Katere baterije bi priporočali za uporabo v flashu? Ansmann, Sanyo, kaj tretjega?

BorisB, vidim, da imaš šele 2 posta, torej najprej pozdravljen na forumu.

Kar se priporočil tiče, je pa tako kot skoraj z vsako foto stvarjo. Povedati moraš, kaj ti je pri baterijah v flešu bolj pomembno, za kakšno uporabo boš imel fleš in kakšen performance pričakuješ.

Če se osredotočimo samo na Ni-MH akumulatorske baterije. Jaz sem najprej uporabljal klasične Sanyo 2500 oz. 2700mAh. Recycle čas je bil hitrejši kot pri Sanyo Eneloop, ki jih uporabljam zdaj, so imele pa to "pomanjkljivost", da so se hitro samoizpraznile. To pomeni, da sem jih moral nafilati direktno pred šutingom oz. največ kakšen dan prej. Enelupke pa dlje časa ohranjajo nivo napolnjenosti (v 1 letu jim nivo pade za 20%), zato jih lahko polniš kadarkoli in te bodo pretežno napolnjene tudi počakale. Zdaj v svojih štirih fleših uporabljam izključno samo še Enelupke, in sicer imam za vsak fleš 2 paketka po 4 (en je vedno za rezervo). Tako nikoli ne ostanem brez energije thumbsup Minus te rešitve so daljši recycle časi, vendar, če ne rabiš vedno full power in če ne rabiš streljat v sekundnih intervalih, tega niti opazil ne boš.

Sem našel med komentarji na strobist.com na to temo en praktični test, pa dajem link za orientacijo: http://strobist.blogspot.com/2008/06/high-speed-high-power-external-battery.html

Skratka, predlagam, da kupiš en komplet 4 Enelupk (cca. 14 EUR) in en komplet 4 Sanyo 2700mAh Ni-MH (tudi cca. 14 EUR) in sam ugotoviš, kaj ti pri tvojem načinu dela bolj ustreza. Oboje so namreč Ni-MH baterije in jih lahko polniš z istim polnilcem.
 0   

iztok @izo 22. Sep 2009, 17:16

kdaj si pa to kupil, ker po mojem novejše se ne praznijo tako hitro. vsaj po mojih izkušnjah ne, sem jih imel lep cajt v flešu, preden sem jih dal (trenutno prvič) filat.
 0   

misfits @misfits 22. Sep 2009, 17:21

tud pri baterijah so slabi primerki, jaz imam dva kompleta stara več kot 3 leta, pa držita vsaj par tednov, medtem, ko 2 kompleta (stara 1 leto) zdržita samo dan ali dva, potem pa se fleš niti ne prižge.
 0   

RZ67 @RZ67 22. Sep 2009, 19:52

izo je napisal/a:
kdaj si pa to kupil, ker po mojem novejše se ne praznijo tako hitro. vsaj po mojih izkušnjah ne, sem jih imel lep cajt v flešu, preden sem jih dal (trenutno prvič) filat.

Kupil konec leta 2006, pol leta je bilo OK, potem se je pa hitro končalo. mad

misfits je napisal/a:
tud pri baterijah so slabi primerki, jaz imam dva kompleta stara več kot 3 leta, pa držita vsaj par tednov, medtem, ko 2 kompleta (stara 1 leto) zdržita samo dan ali dva, potem pa se fleš niti ne prižge.

Ja, verjetno bo to. grin Ampak, kot sem rekel, zdaj sem z Enelupkami zelo zadovoljen, ker me ne pustijo na cedilu.
 0   

BorisB @BorisB 22. Sep 2009, 22:16

Hvala za podane informacije. Glede na to, da flash ne bo sekal vsak dan, mi več pomeni vzdržljivost baterij kot pa recycle (heh, preden sestavim kompozicijo bi ga napolnil tudi na sončne celice smile ) bom najverjetneje segel po Eneloop.
 0   

Oracle @Oracle 23. Sep 2009, 12:08

BorisB je napisal/a:
Hm, citiram od tukaj:

Citiram:
...dejstvo pa je, da imajo eneloop drugačno krivuljo praznjenja in so bolj primerne za recimo flash, kot ansmannove (čeprav velja, da na splošno tele hibridne baterije niso najbolj primerne za flash), ansmann pa za dolgotrajnejše in enakomernejše praznitve (za uporabo v fotoaparatu oz. mp3 playerjih in podobno...

Imaš prav, sem zafrknil bigrazz pravilno je tako, kot je v postu, ki je citiran
 0   

ales @ales 23. Sep 2009, 19:56

Predlagam se zunanjo enoto za baterije. Vsaj 6 ali 8. 580ex npr se vsaj 3x hitreje sprozi/refila, kot pa samo z notranjimi 4 baterijami. Cena je tam okoli 100-150eur.
 0   

Matjaž Milharčič @MatH 1. Okt 2009, 13:35

Na tem mestu bi še jaz imel eno vprašanje. Vse polnilne baterije imajo napetos 1,2-1,25V, medtem ko imajo navadne baterije napetost 1,5V. Kar so nas v srednjo soli učili o kondenzatorjih je, da se z večjo napetostjo doseže večji naboj (če se prav spomnim). S tega sklepam, da se s polnilnimi baterijami kondenzator v bliskavici ne bo do konca napolnil ali pač? Iz prakse pa tudi vem, da nekatere stare bliskavice s polnilnimi baterijami sploh ne delajo.
[size=10:ac19f3ba61]Kdor kadi sto let, dolgo živi.[/size:ac19f3ba61]
 0   

ales @ales 1. Okt 2009, 14:58

Men vse polnilne kazejo 1.5V. Preverjeno z dig.metrom.

/A
 0   

ogabe @ogabe 1. Okt 2009, 20:34

Ales potem si kupi drug voltmeter grin Od AA akumulatorjev nima noben (ne NiCd, NiMH, Eneloop in se kaj) 1.5V. V najboljsem primeru pokaze tam okoli 1.3V takoj ko jo vzames iz polnilca, realno pa imajo 1.2-1.25V in nic vec.
Drugace pa je res, da se flash najhitreje polni z navadnimi, samo ce ga uporabljas veckrat kot 2x letno, se ti navadne baterije ravno ne splacajo. Meni, pa ne glede na teorijo,najboljse delajo Eneloop (4 v flashu in 8 v battery packu). V idealnih primerih dobis v tej kombinaciji celo tja do 3-4fps grin
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

ales @ales 1. Okt 2009, 21:12

Jah ne vem, dva merilca mi kazeta tko. Dvomim da bom sel se tretjega kupovat zato.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati