0   

CEET @CEET 25. Sep 2009, 22:12

Živjo,

sem prevajalka in trenutno prevajam ti. in-camera manual oz. glosar za ta vgrajena navodila.
Naročnik je že predložil delno preveden slovar, vendar bi me zanimali vaši komentarji na nekatere prevode, saj so z mojega stališča nekateri nekoliko vprašljivi.

Vsako mnenje je dobrodošlo.

FLASH AUTO : AUTO FLEŠ
INDOOR : INTERJER

IMAGE: SLIKA
PICTURE:FOTOGRAFIJA
STILL PICTURE:FOTOGRAFIJA
FRAME:POSNETEK
MOVIE:VIDEOPOSNETEK
IMAGE SIZE: VELIKOST FOTOGRAFIJE (ni bolj logično VELIKOST SLIKE?)

LP
 0   

chips @chips 25. Sep 2009, 22:27

Auto fleš je ql, vendar če se že gremo, se flash-u reče "bliskavica" in auto je "samodejno", torej pravilno bi bilo "Bliskavica: samodejna(o)".

Indoor je najbrž postavljeno v kontekst "indoor photography" oz. fotografiranje v notranjosti prostorov oz. v slabih svetlobnih pogojih.

Glede ostalega pa imaš bolj ali manj prav, le bega me malce "image size" ; če je "image" slika, torej "image size" ni na mestu, saj fotoaparat ne posname slike, ampak fotografijo (kakor tudi tisti ki fotografira ni slikar, ampak fotograf).
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

alteredego @alteredego 26. Sep 2009, 01:25

CEET je napisal/a:
...

IMAGE SIZE: VELIKOST FOTOGRAFIJE (ni bolj logično VELIKOST SLIKE?)

Prav imas. Bolj logicno oziroma pravilno je v tem primeru VELIKOST SLIKE, saj v izvirnem jeziku ni uporabljena beseda "fotografija" (photograph).

@chips: Tudi krvne slike ne izdelajo slikarji. smile Slika ima v slovenskem jeziku kar precej razlicnih pomenov.
 0   

jasminm @jasminm 26. Sep 2009, 05:32

Ne morem se nasmejati temu, da bi bil Flash auto auto fleš laugh
Jaz si predstavljam tako:

Bliskavica --------------samodejno
--------------vklop
-------------izklop
 0   

David @dlicen 26. Sep 2009, 08:03

Ma izraz je vedno v enem kontekstu...
Jaz bi za vsak slučaj poškilil tudi v kakšna slovenska navodila za kakšen drug aparat in ne bi izumljal tople vode ter morebiti streljal kozlov...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati