0   

primož @zabro 29. Sep 2009, 19:10

Najprej lep pozdrav!
Mene pa zanima ce se da potem ko dobiš slike s spominske katrice še kako naknadno popravit ker se nekatire vidijo napol! (moje mislenje)zaradi nepopolnega branja z kartice mankajo deli odskekov slik!

ps sam ko sliko gledam pregled sličic(v mapi ta ko da vidiš vse slike), se vidi cela, ko jo odprem jo recimo manka en del!
No upanje mi obstaja da bom dobil se nekaj slik drugače pač bojo le spomini v moji g..... sleep

LP!
 0   

Janez Šturm @jj65 29. Sep 2009, 19:15

Različni proizvajalci kartic imajo tudi SW tipa recovery. Če je to to, potem lahko kaj rešiš, če ne pa spomin v sivih celicah. Veliko sreče (to se vedno nuca). Lp j
 0   

primož @zabro 29. Sep 2009, 19:28

No poskusil sm tremi različnimi programi (PhotoRescue PC,Pandora Recovery,PC Inspector smart recovery) in iz ednega od teh progamov je prisla ta slika se najbol popolna!

No če še kdo ve kaj bolšega se priporočam !
lp
 0   

Zelod @flambirana_oFca 29. Sep 2009, 21:43

Če je slika polovična oziroma popačena, je takšna nastala že pri zajemanju le-te, oziroma pri naknadnem pregledovanju, listanju ipd. znotraj fotaparata.
Moje pogoste izkušnje s takšnim ali drugačnim reševanjem podatkov kažejo, da se tovrstno težavo težko reši s katerimkoli programom namenjenem reševanju podatkov (slik).
Še najbolje se da rešiti pomanjkljive tako, da se aparat priklopi direkt na računalnik in se slike prekopirajo na disk s pomočjo čarovnika za uvoz slik.
 0   

primož @zabro 30. Sep 2009, 17:17

flambirana_oFca je napisal/a:
Če je slika polovična oziroma popačena, je takšna nastala že pri zajemanju le-te, oziroma pri naknadnem pregledovanju, listanju ipd. znotraj fotaparata.
Moje pogoste izkušnje s takšnim ali drugačnim reševanjem podatkov kažejo, da se tovrstno težavo težko reši s katerimkoli programom namenjenem reševanju podatkov (slik).
Še najbolje se da rešiti pomanjkljive tako, da se aparat priklopi direkt na računalnik in se slike prekopirajo na disk s pomočjo čarovnika za uvoz slik.

Ta slika ni bila popačena ali bila napol zajemana........... ker mi je nažalost prišle do nekakšnega formatiranja oz flešanja fotiča da mi je zbrisalo vse slike sleep tako da z navadnimi programi ne dobim nobene slike! sem pa poskusil razne programče (sem jih nekaj nastel zgoraj)
No kot vidim je pač težko rešiti vse slike, hvala bogu da sem rešil vsaj 90% slik, naj pač ostane tako kot je none
Najlepša hvala za pomoč!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati