0   

miha @miha01 30. Sep 2009, 18:51

Živjo
Zanima me vse o tem Pocketwizard oddajniku in sprejemniku (kje se da kupit, cena, zanesljivost,...). Vsi lastniki kakšne izkušnje imate? smile
Uporabljal bi za canon 400D ter bliskavico 430EXII

Če morda kdo ve kakšne so kaj cene teh sprožilcev
-FlexTT5 Canon Transceiver
-MiniTT1 Canon Transmitter
-PocketWizard Plus2 Sender / Empfänger, CE
-PocketWizard MultiMAX 32 Channel

hvala vam za pomoč
Lp Miha
 0   

miha @miha01 30. Sep 2009, 20:05

ni noben lastnik PocketWizarda ??? napisano pa je bilo bol malo

lepo bi prosil za pomoč
 0   

RZ67 @RZ67 30. Sep 2009, 20:38

Cene so od 190 EUR (Plus 2) do 250 EUR (vsi ostali) po komadu. Imeti moraš najmanj 2 (1 na kameri in 1 na flešu). Plus2 in MultiMax sta samo prožilca, kar pomeni, da delaš na kameri in s flešom lahko samo na manual. Flex in Mini pa podpirata 90% ETTL funkcionalnosti (npr. strobo flash in rear curtain nista podprta).

Samo s 430EX II ne moreš uporabljati Plus2 in MultiMaxa, ker 430EX II nima PC sync konektorja, prek katerega povežeš fleš in PW-ja (pri Canonu ima PC sync samo 580EX II), ampak potrebuješ še hotšu adapter, ki ima PC sync konektor.

MultiMax bi ti znal biti overkill, razen če potrebuješ tudi "intervalometer for camera effects with up to 64,000s delay up to 9,999 times, Multiflash,Rear Curtain sync with any camera, Audio confirmation, Programmable variable delays can limit triggering frequency to the speed of flash recycling or speed of motor drives, Sync delays for variable shutter speeds and autofocus systems,Speedcycler allowing up to 4 flashes to be fired sequentially fired, Keypad lock etc etc..........."

Zakaj pa ne probaš ST-E2. Če ti njegove omejitve niso ovira, potem je to super izbira. Omejitve so: domet cca. 10m, ker funkcionira na IR se mora sprejemnik na flešu (rdeča ploščica spredaj) videti z oddajnikom na ST-E2 (rdeča ploščica).

Jaz brez problema uporabljam ST-E2 s tremi fleši, ko delam znotraj sploh ni težav, ker se IR signal odbija od sten, zunaj pa pač vse pravilno postaviš in je. Če boš potem dokupil še PW-je (Flexa in Minija) boš ST-E2 še vedno lahko uporabljal naprej (natakne se na Minija), in sicer za določitev razmerij med fleši (ratios) in kot AF assist. In ravno zaradi AF assista jaz ST-E2-ja ne dam, čeprav počasi prehajam na PW-je (pred kratkim sem v Angliji nabavil enega Minija in enega Flexa, tako da še nisem imel časa z njima veliko delat).

Aja, če boš delal z ST-E2 lahko delaš v polnem ETTL ali pa vse na manual. Izbira je tvoja.
 0   

miha @miha01 30. Sep 2009, 21:11

Kaj Flex in Mini bi mi delala? In katerega bi dal na aparat in katerega na bliskavico?
 0   

RZ67 @RZ67 1. Okt 2009, 04:50

Preberi si uporabniški priročnik (navodila za uporabo) http://www.pocketwizard.com/upload/photos/611Mini_Flex_Canon_CE_433MHz_OM_addendums.pdf

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati