0   

Jan Vrhovnik @Palkic 30. Sep 2009, 18:56

Jo, vsem skupaj, po dolgem času.

Zanima me, katere fisheye objektive bi priporočal za analogni aparate. Ali sploh obstajalo ali je bolše kupiti adapterje za fisheye lense, in kako kaj s tem?
Sam imam Canona AE-1 in Zorki 11. Kakšne so kej cene takih lensov in kje do njih?

Če se kdo spozna na to, bi bil več kot vesel.

Hvala in lp
 0   

Žiga @thunder_road 30. Sep 2009, 19:08

Obstajajo, obstajajo. Glede na to, da gredo na tvojega Canona FD leče, prideta v poštev 7.5mm in 15mm fisheye FD objektiva. Toliko glede samih FD fish. leč. Najdeš lahko še kak Zenitar ... mogoče še kaj več, bo povedal kdo drug.

Probaj malo po Ebay pogledat, če jih kdo prodaja (jih, je kar nekaj zadetkov, poceni pa niso).
 0   

Jan Vrhovnik @Palkic 30. Sep 2009, 19:26

http://cgi.ebay.de/Objektiv-Zenitar-Fisheye-fuer-Canon-FD_W0QQitemZ260390925622QQcmdZViewItemQQptZDE_Elektronik_Computer_Foto_Camcorder_Objektive_PM?hash=item3ca0823536&_trksid=p3286.c0.m14
Nekaj takega bi potem prišlo v poštev, kajne?

To bi blo treba nekoga najdt v Slo ki mu leži en tak objektiv v omari in ti ga proda za soliden denar.

Hm... ima še kdo kakšen nasvet, idejo glede te zadeve?

Najlepša hvala! Lp
 0   

Jan Vrhovnik @Palkic 30. Sep 2009, 20:04

Zanima me še kaj kej mislite o tejle "igračkasti" zadevci?

http://www.amazon.com/Lomographic-Fisheye-Number-2-Camera/dp/B000JFJ06G
 0   

Žiga @thunder_road 30. Sep 2009, 20:55

Za SLO pa poglej še malo po oglasih raznih pa po kakšnih sejmih pa tako, ali pa daj oglas, da kupuješ ... mogoče se kaj najde.
 0   

Jan Vrhovnik @Palkic 1. Okt 2009, 15:56

Ja, imam namen to narediti, vseno hvala. Te smem samo še vprašati, kaj naj bi pomenilo lomographic? Ker če ne dobim FD objektivi si mislim kupiti tega fisheye fotkiča čisto tako za šalo bolj kot ne, pa me to zanima. Hvala.
 0   

Žiga @thunder_road 1. Okt 2009, 16:00

Glede tega pa priznam, da sem tudi sam bos confused Tako, da ti lahko postrežem samo s temle linkom:

http://en.wikipedia.org/wiki/Lomography

Mogoče kdo ve kaj več.
 0   

Sharpshooter @Sharpshooter 9. Okt 2009, 20:03

Tega Fisheye 2 si tudi jaz lastim in moram reči da je za ene stvari čisto vredu. Ima fiksno ekspozicijo 1/100 in f/8, tako da si pač zbereš nek film za okolje v katerem boš slikal. Če je pretemno, vključiš fleš. Temu bi težko rekli še amaterski fotič, ker filozofija lomotov ni takšna kot naša. Njim niso pomembne fotografije, ampak fotografiranje. thumbsup
 0   

martin @mart911 9. Okt 2009, 21:52

a lohk mogoče mal več na pišeš o izkušnjah s tem foto aparatom, se ga najbol splača kupt na netu al ga še kje v slo prodajajo?
 0   

Sharpshooter @Sharpshooter 10. Okt 2009, 06:08

Jaz sem ga kupil na Starem trgu v Ljubljani v trgovini Inkognito, kjer imajo tudi druge Lomo fotoaparate in polno nekih zanimivih ''prčkarij'' smile
Zanj sem dal okoli 50 EUR in ne vem kako je to prek o interneta ker e-bayu ne zaupam.
 0   

Jan Vrhovnik @Palkic 10. Okt 2009, 22:47

U hvala za te inforamcije sharpshooter. Sepravi je 50eur vredn igračka vredna svojega denarja?

Hvala in lp.
 0   

Sharpshooter @Sharpshooter 11. Okt 2009, 06:22

Če so ti všeč take zadevščine, je vredna. Do zdaj sem poslikal samo en film. Največji problem se mi zdi fiksna ekspozicija, zaradi katere je veliko posnetkov pre- ali podosvetljenih. Je pa to fotoaparat, ki te prisili k kreativnemu razmišljanju in to je največ.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati