0   

joco76 @joco76 1. Okt 2009, 17:25

Po čekiramju forumov in ostalih spletnih strani sem se odločil za nakup enega izmed dveh fotoaparatov. Sem bil v trgovini, v roko pašeta oba, cena je tm tm, tko da prosim še vaše mnenje. Pa da ne bo dva proti dva ker pol sem na istem :-).
In še povezave do modelov: http://www.bigbang.si/foto-in-kamere/fotoaparati/zrcalno-refleksni-fotoaparati/461406-nikon-d90-18-105vr-PLUS-upgrade-kit

in še drugi: http://www.bigbang.si/foto-in-kamere/fotoaparati/zrcalno-refleksni-fotoaparati/460118-canon-eos500d-ef-18-55-dslr-PLUS-8gb

Hvala za vaše mnenje.
 0   

urosm @urosm 1. Okt 2009, 17:28

D90
 0   

Peter Atanackov @Geo 1. Okt 2009, 17:30

Od teh dveh je sigurno D90 boljsi, ima boljsi cip, boljsi objektiv dobiš zraven in tudi boljši AF ima samo je pa tudi dražji smile.
 0   

Aleš @lial 1. Okt 2009, 17:30

Še en glas za D90
 0   

ne @Sarkofucker 1. Okt 2009, 17:41

izmed teh dveh definitivno d90, ker nista v isti klasi smile
 0   

Jernej @Horse 1. Okt 2009, 17:51

Če si začetnik in se imaš namen temu hobiju/poslu konkretno posvetit (ne le pozirat na praznovanjih rojstnih dni širše rodbine), ti predlagam, da si omisliš fotoaparat znamke, na katero prisegajo tvoji prijatelji in znanci (od katerih bi si lahko kdaj pa kdaj sposodil kakšen objektiva, fleš ali drugo opremo). Če takšnih prijateljev nimaš, poslušaj nasvete s forumov....
 0   

joco76 @joco76 1. Okt 2009, 17:53

Hvala za vaša mnenja. Očitno prevlada nikon d90.
No jutri grem v nakup potem pa vrjetno še kakšno vprašanje.
Še nekrat hvala

Lp Miha thumbsup
 0   

urosm @urosm 1. Okt 2009, 21:04

Pa kar iz trgovine vprašaj, da ne boš dvakrat hodil laugh laugh laugh

Dober nakup in dobro luč!
 0   

joco76 @joco76 3. Okt 2009, 10:49

Evo, doma je aparat Nikon d90. Prvi občutki zelooo dober in lahko upravljiv
fotkič , mogoče malo velik glede na kompakta. Ogromno nastavitev katere zaenkrat ne pridejo upoštev, funkcija auto dobro opravlja svoje delo, hiter in nasploh ok.
No zraven sem dobil še Nikon torbico in 4gb sd kartico kar mi je malo mal.

Katero firmo kartice priporočate in pa velikost?
Je bolje imeti dve manjši po velikosti al eno veliko? grin

Drgač objektiv je kr univrzaln mogoče premalo zuma a o tem bomo kasneje.

No, nad nakupom sem zadovolen in ga priporočam tudi (amaterjem) thumbsup

Lp Miha
 0   

Elvis @Turtle 4. Okt 2009, 02:15

Ja, saj fotoaparat, kot fotoaparat.... po moje bi moral D90 primerjat z 50D in ne z 500D. Nisem obremenjen z znamkami, ko sem se pa jaz odločal sem izbral Canona iz enega preprostega razloga na katerega večina folka, ki vstopa v DSRL niti ne pomisli in to je cena objektivov! Zdi se mi da je kar se bodyev tiče so cene tam tam, ko pa govorimo o objektivih (še posebej o tistih malo bolj kvalitetnih) je pa Nikon neprimerno dražji. Npr Canon 70-200 2,8 IS stane na Mixiju 2178 € ,Nikkor 70-200 2,8 VR stane 2374€ itn.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati