0   

Uros Border @border 3. Okt 2009, 17:48

Pozdravljeni!

A mogoce ve kdo, ce obstaja kaksen Fisheye objektiv za Nikona. Do vrenosti 250 eur. Sam imam nikona D300.

A so vsi fisheye 180°? Ali je kateri manj?
 0   

Peter Atanackov @Geo 3. Okt 2009, 17:59

Samyang 8mm ali 14mm, odvisno kolk sirok kot rabis.

Ne niso vsi 180° na DX formatu rabis tam 5.6 mm da je 180° pri FF pa 8mm.
 0   

Jernej Lasič @Sviri 3. Okt 2009, 18:38

odvisno ali želiš circular fisheye ali diagonal fisheye.

diagonal ti zapolni cel format in ima, kolikor je meni znano, malo manjši kot zajema.
circular pa ne zapolni celega formata in in izriše krog, okoli njega pa je črno. vidni kot circular fisheyev pa je večji oz. 180 stopinj

naj me kdo popravi, če ni prav
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Žiga @zcetrt 3. Okt 2009, 18:51

Če ti zapolni celotni "senzor", ima 180 stopinj po diagonali.

Ponavadi so žal dragi.

Fisheye za DX je 10mm, če ti zapolni celotno fotografijo.
 0   

misfits @misfits 3. Okt 2009, 19:08

samyang 8 mm je prava izbira (geo, tisti 14 mm ni fiš)
 0   

Peter Atanackov @Geo 3. Okt 2009, 19:13

misfits je napisal/a:
samyang 8 mm je prava izbira (geo, tisti 14 mm ni fiš)

Aja sej res baby
 0   

Uros Border @border 4. Okt 2009, 15:36

Kje se da kupiti v SLO Samyang 8mm? In koliko je cena?

Kaj pa pravite na konverterje, ki se prsraufa na objektiv?
 0   

Peter Atanackov @Geo 4. Okt 2009, 15:46

Konverterje ne...

Glede Samyanga pa se obrni na misfitsa. Je odgovoren za 90% vseh samyangov prodanih v slo biggrin thumbsup .Se bi spodobilo, da bi počasi postal distibuter za Slovenijo cool .
 0   

misfits @misfits 4. Okt 2009, 15:52

nič se ni treba name obračat, je vse že napisano na forumu, samo poiskati je treba
 0   

Uros Border @border 4. Okt 2009, 16:27

misfits je napisal/a:
nič se ni treba name obračat, je vse že napisano na forumu, samo poiskati je treba

Dej linkaj plis... da ne bom iskal... hvala.
 0   

alteredego @alteredego 4. Okt 2009, 16:32

Pol strani nizje v tem podforumu. upset

https://www.slo-foto.net/ftopict-16197.html
 0   

Uros Border @border 4. Okt 2009, 19:01

http://www.foto-tip.pl ... aha polska... kaj v SLO ni nic? Sam tole ni z autofokusom... mal me je strah tole k na porokah se vse zlo hitr dugaja in AF pride prau.

0   

Uros Border @border 4. Okt 2009, 19:07

Drgac pa sm od enega dobu namig tudi za objektiv Peleng 8mm f3.5 Fisheye. CENA: okol 250eur
 0   

Uros Border @border 5. Okt 2009, 09:44

Uglavnem... suma sumarum.... ce hocm kupit v SLO in z AF ne pride druga v upostev kot objektivi nad 700 eur. no
 0   

Žiga @zcetrt 5. Okt 2009, 13:55

Spremljaj oglase. Jaz sem na Slo-Foto pred slabim letom nabavil rabljeno, Tokino 10-17mm fisheye, ki je res super, pa še praktino nova je bila. Nova je pri nas draga kot žafran (780 EUR) čeprav je neumno, da za Canon se jo pa dobi za 570 v isti trgovini, v tujini pa naj bi jo dobil za cca 500 EUR. Je pa to zelo specifičen objektiv.

Na tvojem mestu bi vprašal v kakšni trgovini, kjer sicer imajo Tokine, za koliko ti jo zrihtajo, če objektiv hočeš kupit pri nas.
 0   

hijena @hijena 8. Okt 2009, 18:06

Pozdravljeni,

prosil bi za en nasvet. Prodal sem en objektiv, kar pomeni da imam malo kapitala za drugega shy . Zanimam se za kakšno ribje oko v stilu Sigma 10mm F2.8 EX DC FISHEYE HSM. Samo ceneje, rabljeno seveda, tam nekje do 500-550 evrov. Te sigme sem gledal na ebayu in se vrtijo 650 evrov. Je kaj ekvivalentnega? Važna mi je zaslonka f2,8 in efekt ribjega očesa diagonalnega. Naja prosim za pomoč. Hvala.
 0   

Luxter @Luxter 25. Dec 2009, 17:52

Pozdravljeni,

zanima me ena zadeva glede fisheye-a. Trenutno kupujem lečo (uporabljal bom jo tu pa tam) za nikon d60 in me zanima kakšna je razlika med:
0.42X Fisheye HD Wide Angle Lens with Macro for Nikon N70 N75 N90 N4004
52mm 0.21X HD Fisheye Lens for Canon Nikon Sony LX3
Black Wide Angle Lens Fisheye & Macro Lens for Nikon

Hvala za odgovore

lp, luka
 0   

Aleš @lial 25. Dec 2009, 18:27

Razlike so v širini kota, ki ga te PREDLEČE ustvarijo.
Njihov faktor širine (razširitve) pomnožiš s tistim, ki je nastavljen na objektivu.
Vedeti pa moraš, da niso namenjene DSLR aparatom, temveč kompaktom.
In tudi to, da za tak denar ne smeš pričakovati kvalitete...
 0   

Luxter @Luxter 25. Dec 2009, 21:44

sej neke hude kvaliete ne pričakujem, za začetek pa bo biggrin

Torej če prav razumem bo pri 52mm 0.21X HD Fisheye Lens for Canon Nikon Sony LX3 bolj ukrivljena slika kot pri 0.42X Fisheye HD Wide Angle Lens with Macro for Nikon N70 N75 N90 N4004?

Se opravičujem za "glupa" vprašanja ampak se na te stvari zelo malo spoznam.

hvala za pomoč.

lp
 0   

Aleš @lial 25. Dec 2009, 23:10

Vsi smo nekoč postavljali 'glupa' vprašanja, sam jih včasih še vedno, zato brez skrbi.
Ja, lahko tudi rečeš 'ukrivljena', čeprav je zadeva odvisna od širine, ki jo lahko takšna leča projecira v aparat.
Ker pa sem se tudi sam učil in delal napake, mi lahko verjameš, da ti popolnoma odkrito odsvetujem nakup katerekoli od teh leč za uporabo na Nikonu D60.
Škoda denarja, pa če ga je še tako malo, res.
Ker pa svoje trditve največkrat opremim še s slikami:

Posnetek narejen z 'kit' objektivom 18-70:

Na tem objektivu je sedaj Raynox 0.7x:

Opazna je močna deformacija (sodček) in na vogalih vignetiranje. Goriščnica bi bila v tem primeru 12mm, oziroma preračunana 18mm
Ker je fotka zaradi tega skoraj neuporabna, sem jo malo popravil v programu:

Pridobitev v širini glede na prvi posnetek sicer obstaja, vendar je kvaliteta na straneh precej padla, kljub temu, da je ta Raynox ena najkvalitetnejših predleč.

Lahko pa se ti zgodi tudi tole:

Tukaj je nataknjena predleča Canon 0.7, ki se očitno ne 'ujame' z objektivom.

Na koncu pa - lahko mi verjameš, lahko pa poskusiš še sam če se morda jaz motim.

LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati