0   

WhiteCell @WhiteCell 4. Okt 2009, 18:46

Ne vprašat kako se je naredil...se pač je sad (odlomil konektor za PC sync)

Kje bi mi to ugodno zrihtal ?

A ni eden tuki na forumu, ki take zadeve ugodno rihta ?

Potrebno bi bilo zaspajkat.
 0   

Tadej @Neptune 4. Okt 2009, 19:04

To je sicer USB konektor, PC Sync je nekaj drugega (za flash). Po mojem ti bojo na servisu (3A) zrihtali zadevo.

LP,

Tadej
 0   

WhiteCell @WhiteCell 4. Okt 2009, 19:10

se oproščam ja USB...mogoče ve kdo približen strošek ? ker 100€ definitivno tole spajkanje ni vredno...za ta € kupim SMD spajkalnik in sam zaspajkam smile samo če je pa to strošek do 40€ pa rajš prepustim drugim smile
 0   

Jože @trigga 4. Okt 2009, 21:40

Hmmm a ni to mini-usb? Nesi konektor s sabo in ga primerjaj s kablom v kakšni računalniški trgovini... če izgleda podobno, potem ga kupi in si prihrani živce in denar.
 0   

WhiteCell @WhiteCell 4. Okt 2009, 22:25

ta konektor na sliki je dober...problem je ker nimam smd spajkalnika....pa pač bi bilo potrebno malo improvizirat, ker je s plate potegnilo baker...
nevem kolk same plate bi bilo potrebno podret, ker tolk daleč nisem podiral ...tud na netu nisem našel nobenega how-to-ja glede tega problema....sem našel video kako se shutter button popravi ( samo tam ni podiral te plate z usb konektorjem)
 0   

Tadej @Neptune 5. Okt 2009, 06:05

Če nočeš imeti "dodatnih" delov po posegu (vijaki, ki ne veš kam jih že moraš priviti, polomljeni zatiči ohišja, ipd), raje daj na servis. Verjemi. Dosti delam z SMD elementi in pri 40D je gostota elementov nekaj drugega, kot pri avdio tehniki ali TV. Če uspeš dobit "disassembly manual", ti mogoče lahko kak GSM heker pomaga.

Če pa že vztrajaš, potem kupi 25W spajkalnik in pravo konico, pa obilo sreče.

Če se ti je konektor odlomil s plate, je možno, da je s sabo odlomil tudi baker, potem si pa itak v riti.

Good luck anyway.
 0   

WhiteCell @WhiteCell 5. Okt 2009, 07:58

sej pravim da je odtrgalo baker, in da bo treba mal improvizirat. pač je še nekaj bakra pod zaščito, tako da bi blo treba popraskat,,...pa naspajkat....
 0   

Zelod @flambirana_oFca 5. Okt 2009, 18:23

Jaz sem kompletno razdrl (in uspešno sestavil) EOS 350D, pa lahko rečem, da je opravilo ZELO zahtevno. Odsvetujem amaterski poseg.
 0   

WhiteCell @WhiteCell 16. Okt 2009, 19:16

še zaključek....glede nato da "naj bi" pri 3A vzeli 20€ za oceno....(nevem kje sem to prebral....sem zadevo nesel zrihtat lokalnemu serviserju GSM opreme ipd...zrihtal za 35€

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati