0 

krist @krist 10. Dec 2004, 11:30

Zanima me ali kdo ve ali pa je mogoče že kje naročil sestavljanko (npr 30x45), ki so mu jo naredili iz fotografije, ki jo je sam posnel!?

Hvala za odgovore
   0 

iztok @izo 10. Dec 2004, 11:52

uf, to bo pa po mojem drago, če bi hotu sam en kos met. po mojem za te puzzle obstaja matrica, ki jo preša prtisne dol in zreže karton z fotko. če maš dostop do kakšne talšne mašine, pa pozbaš mojstra, ti bo že za en špricer to narezal, drugač pa bo bolj težka, po mojem..
je pa še druga, bolj home made varjanta, mogoče. mogoče se kje na netu dobi že narisani puzzli (samo robovi), ki jih daš čez fotke, sprintaš in jih nekako ročno ven izrežeš. kako pa, je pa drugo vprašanje in sploh kako se bi dalo to nazaj zložit :wink:
   0 

kjask @kjask 10. Dec 2004, 12:00

Dia studio (klemenc) pri nami ima, samo ne vem kakšen je format, mislim da bi znal biti nekje okoli a3 formata... cena je pa 3 jurje.
Kako izgleda, si lahko ogledaš tam. Sem videl samo reklamo, ko sem nesel diase razvit... pa en primer imajo tam zadaj, samo sem res pozabil kakšne velikosti je...

vprašaj jih: diastudio@siol.net
   0 

tinekr @tinekr 10. Dec 2004, 12:04

Slišala sem, da se da dobit v toys'r'us-u ene prazne sestavljanke za nalepit gor lastne motive. Sicer pa je bila ta ista tema pred časom tu gor...če se ne motim, pa bi bilo vredu, da pogledaš stare teme v forumu. :mrgreen: :mrgreen:
   0 

rey_ @rey_ 10. Dec 2004, 12:59

ravno učeraj sem zasledil na www.fotofantasy.si da imajo puzzle akcijo.....iz slike 30x40 ti nardijo puzle (120 kosov) za 3,400 sit.
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 10. Dec 2004, 13:04

uuu hvala, super ideja za božično darilo biggrin
   0 

Jan @ghandaed 10. Dec 2004, 14:58

ali nima drogerie market (DM) eno tako zadevo?

Poleg tega ima tudi še tisk na šalčke pa majčke pa...

Pa še drago niti ni toliko.
acta non verba!
   0 

mishko @mishko 10. Dec 2004, 23:08

izo je napisal/a:
uf, to bo pa po mojem drago, če bi hotu sam en kos met. po mojem za te puzzle obstaja matrica, ki jo preša prtisne dol in zreže karton z fotko. če maš dostop do kakšne talšne mašine, pa pozbaš mojstra, ti bo že za en špricer to narezal, drugač pa bo bolj težka, po mojem..
je pa še druga, bolj home made varjanta, mogoče. mogoče se kje na netu dobi že narisani puzzli (samo robovi), ki jih daš čez fotke, sprintaš in jih nekako ročno ven izrežeš. kako pa, je pa drugo vprašanje in sploh kako se bi dalo to nazaj zložit :wink:

1. Izsek se običajno dela na cilindrični preši (rol štanca). Je pa tega pri nas malo, razen mogoče teh foto podjetij če so zdaj kaj začeli.

2. Varianto z ročnim rezanjem ti najtopleje odsvetujem. Sem pred parimi meseci naredil puzzle 70 X 100 cm, kjer so kosi bili 15 x 15 cm, pa sem imel prste krvave od škarij, pa komaj sem jih skupaj dobil potem. Za manjše kose pa ni variante, da bi tiste glavce in vdolbinice narezal.

3. Obstaja program Jigsaw Puzzle Creator for CorelDRAW, ki ti fotko nareže na koščke, ki jih lahko v corel draw-u razporediš tako, da je vsak zase. Žal pa tudi to ne pomaga, ker vseeno moraš ročno rezat ven, tu se pa zadeva zašteka cry

Za trmaste pa še link
http://www.sharewareorder.com/Jigsaw-Puzzle-Creator-for-CorelDRAW-download-29353.htm

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati