0   

unicevalec @unicevalec 11. Okt 2009, 17:51

L.P.

Sem nov na forumu in sem tudi nekaj že prebral vendar ravno nisem našel tisto kar iščem!
Prej sem imel klasičen fotoaparat Nikon F60 z tremi različnimi objektivi od 19 in vse do 300mm sedaj pa sem za darilo dobil kit Pentax K200D !
Dodan je bil objektiv 18-200 kar se mi zdi dobro vendar pa sem ugotovil da mi starejši objektivi ne pašejo v utore Pentaxa!
Zanima me kaj se da storiti v tej smeri da bi lahko uporabljal ostale objektive?
Se mogoče dokupijo kakšni adapterji ali kaj podobnega???

Že naprej se vam zahvaljujem!

L.P.
 0   

Žiga @zcetrt 11. Okt 2009, 19:58

Škoda, da si dobil Pentaxa... To je res čudno in nepremišljeno. K200D je sicer zelo soliden fotoaparat, a z Nikonovimi objektivi na njem ne boš mogel ravno udobno delati (ostrenje, kontrola zaslonke...).

http://cgi.ebay.com/Adapter-Mount-Nikon-Lens-to-Pentax-DSLR-Camera_W0QQitemZ230380836928QQcmdZViewItemQQptZLens_Accessories?hash=item35a3c49840

Ampak res dvomim, da je to to. Katere Nikon objektive si pa imel? Da se preceni, ali se splača prodat Pentaxa in kupit Nikona grin
 0   

unicevalec @unicevalec 12. Okt 2009, 17:32

L.P.

Ja uporabljal sem širokokotnega SKYLITE 19-35 , SIGMA 28-80 in sigma 70-300 DL makro super!
 0   

Janez Šturm @jj65 12. Okt 2009, 19:07

Če pogledaš na ebay je cena teh objektivov skupaj cca 275 eur (gledal sem za soligorja 19-35!). Neke kvalitete tudi niso. Če nisi emocionalno vezan na njih jih prodaj na bolhi ali tu na slo-fot.net.
Vsekakor zna biti pentaxov kit objektiv boljši! Ali je izbor Pentax-a res prava odločitev, je pa diskotabilno (beri: to bi lahko bila spet nova dolga tema). V dobi digitalne fotografije nimaš ohišja 15 let, ampak tam od 2 do 5 let. Ko prerasteš pa kupiš kaj novega. Proizvajalci poskrbijo, da se ti začnejo cedit sline.
Slikc pa tako ali tako ne dela fotoaparat, ampak fotograf. Ali bodo tvoje boljše od primerljivih, je izključno odvisno od tebe. Če meni daš pet različnih fotk za pogledat, ne morem rečt s katerim fotoaparatom ali objektivom so narejene (no to zadnje bi mogoče pri kaki eksotiki celo še uganil).
Začni slikat, kar se ti pa doma vala pa na net, da se proda. Lp j

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati