0 

Borut @bps 10. Dec 2004, 13:25

mogoče kdo dejansko uspeva?

se vam zdi plan potovanja recimo 5 let okoli sveta z avtom da bi bil finančno pokrit s strani sponzorjev oz. avtorskega honorarja za fotografije vsaj za stroške življenja, hrana, bencin, najskromnejša oblika prenočišča kakorkoli izvedljiv

in druga varjanta da mogoče poleg tega še zaslužiš povprečno slovensko plačo bigrazz
   0 

kjask @kjask 10. Dec 2004, 13:31

o tem ravno teče pogovor tukaj https://www.slo-foto.net/ftopicp-19810.html#19810 bigrazz
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 10. Dec 2004, 13:46

Okey tam se smo se malce pohecal, bps-ja pa verjetno zanima malce bolj resna debata.

Za primer si lahko vzameš tisto gospodično (imena se žal ne spomnem), ki je bila prva ženska katera je z motorjem prepotovala svet - da z ekstremnimi podvigi bi se dalo nabrati dovolj sponzorskega denarja, ki bi ti kril stroške.

Pridobiti sponzorja za takšne podvige (tudi navaden izlet) pa je silno težko, tako da je tudi vse odvisno od medijskega pompa (kar spomnimo se recimo Martin-a Strela).

Če pa imaš res kaj takšnega v planu, pa bi si lahko kakšno revijo pridobil na stran in se z njimi zmenil za pisanje reportaž in pošiljanje fotografij. Vendar dvomim, da so naše revije dovolj finančno sposobne kriti takšno potovanje.

Naj ti še kdo drug, ki ima kaj izkušenj s takšnimi stvarmi kaj več pove...
   0 

kjask @kjask 10. Dec 2004, 13:51

Benka Pulko
   0 

ksantipa @ksantipa 10. Dec 2004, 13:56

tomota križnarja vprašej biggrin
LP X
   0 

tinekr @tinekr 10. Dec 2004, 14:22

¸Arne Hodalič, pa še tale gospod skoz v člankih jamra, da se to v bistvu ne splača, je dooosti stroškov ter premalo ljudi, ki bi to cenilo. Po moje, da moraš za take stvari res bit profi in delat, delat, se izobraževat, fotkat in to ne pomeni škljocat. Seveda par let preden začneš s tem.Pa je vprašaj, če boš uspel, če imaš že zdaj idejo, da bi fotkal za Druge, za keš... Lahko se sherpi pridružiš.... biggrin
   0 

Jan @ghandaed 10. Dec 2004, 14:50

pazi je rekel povprečno slovensko mesečno plačo... In verjetno je mislil, da bi jo vsak mesec tudi dejansko dobil. In ne v nedeljo na vsakih 10 let!
acta non verba!
   0 

ogabe @ogabe 10. Dec 2004, 14:57

Predvsem imam obcutek, da moras za take stvari ta prave ljudi poznat. Ko je nekdo ze omenjal Strela... kaj res mislite, da ima on sponzorski denar zaradi svojih "odmevnih uspehov"? Razni Streli so eden najvecjih nategov, kar jih je v slo. sportu, ampak o tem ne bi tukaj smile In nekako imam obcutek, da velika vecina ljudi tukaj, pravih ljudi za tak denar ne pozna. :?
   0 

boris @boris 10. Dec 2004, 15:08

Ogabe.. . pa nam zaupaj kakšen 'nateg' je Strel?
Vem samo to, da je veliko denarja v igri, čigavega
in koliko pa ne... smile
   0 

ogabe @ogabe 10. Dec 2004, 15:37

Boris ma predolgo pa krepko prevec zamer bo... sploh od ljudi, ki ne poznajo ozadja v sportu.
Sicer pa vecino lahko ugotovis sam... povprasas naokoli po svetu, koliko ljudi pozna g. Strela in njegove "uspehe". Ko bos prestel vse, ki poznajo Slovenijo zaradi tega (osebno imam se iz mojih casov teka na smuceh ogromno kolegov po svetu, ki se se vedno zanimajo za sport, ampak niti enega, ki bi kadarkoli sploh slisal za Strelove "podvige"), pa primerjas vrednost denarja, ki ga je dobil od npr. Mobitela (ki bi drugace lahko sel za prave sportnike) in vrednost oz. reklamo, ki jo Slovenija (Mobitel je le drzavna firma) ima od takega "podviga".... ma ja bodi dovolj o tem smile Dajmo raje nazaj o tem, kako preziveti s potovanjem po svetu in prodajo slik s tega potovanja smile
   0 

Pele @Pele 10. Dec 2004, 16:03

Ogabe ti kar povej. Mene zelo zanima. smile
   0 

Ciril Jazbec @Gandalf 10. Dec 2004, 17:03

bps: v sloveniji uspeva le nekaj takih fotografov... 2 ali trije... sicer pa vsi nekaj dodatno delajo.

najvec so pa VEZE in KVALITETA.... ter seveda moras imeti podjetniske lastnosti...znat se moras prodajat...
predvsem je najprej kvaliteta...potem veze nato pa si moras naredit znano ime oz. delat moras lastno blagovno znamko in zraven biti zelo zelo podjetniski in se znajti na vseh podrocjih.... 8)
   0 

Pele @Pele 10. Dec 2004, 17:05

Gand mi lahko našteješ tiste slovence, ki so uspešni na tem področju?
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 10. Dec 2004, 18:41

Matjaž Krivic naprimer:
http://www.krivic.com/
   0 

Pele @Pele 10. Dec 2004, 18:45

Ah ja točno. Nanj sem res čisto pozabil. sad
   0 

abo01 @abo01 10. Dec 2004, 18:48

Ok, ko sem videl naslov, sem se začel držati za trebuh in krohotati ... že omenjeni Arne Hodalič krepko gara, ko gre delat reportažo v eksotične kraje. Preden gre tja, poizkusi že od doma dobiti vse mogoče informacije, dovoljenja, najti ustrezne ljudi in ko je tam, ima ponavadi s seboj še novinarja, ki mu pomaga pri krami in različni papirologiji. Tiste zanimivejše stvari se ne dajo slikati kar tako, kot si večina misli. Tako da za začetek ti predlagam obisk tečaja, ki ga ima društvo popotnikov, kjer sicer govorijo o fotografiji, veliko pa tudi o tem, kako narediti reportažo in jo prodati (mislim da bo januarja naslednjič), potem pa še enkrat razmisli. Sicer pa baje gospodična z motorjem ni imela blage veze o fotografiranju, ko je odšla na pot ...

A.
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 10. Dec 2004, 18:53

Citiram:
Sicer pa baje gospodična z motorjem ni imela blage veze o fotografiranju, ko je odšla na pot ...

Tega ne vem, a sem pa videl nekaj res dobrih fotografij, ki so bile razstavljene v City Park-u.
   0 

tinekr @tinekr 10. Dec 2004, 19:13

abo01 valda, pa saj sem govorila o tem ozr. vsaj v tej smeri, da tudi sam govori o tem...koliko denarja gre za opremo in prav tako truda, potem pa ima fotka ceno par tisoč, za naslovnico malo več. biggrin :mrgreen:
   0 

ogabe @ogabe 10. Dec 2004, 19:21

Tinekr saj tocno to je problem. Kolega je prinesel nazaj eno reportazo po katereo je zares namensko sel... postreljeni ljudje itd. se pravi, da je poleg vsega denarja reskiral se glavo. Ves za koliko bi jo lahko prodal pri nas? 30 jurjev! S tem se karte ne pokrijes, kaj sele opremo, pa da na koncu se kaj zasluzis s tem. Ja ce bi prodajal slike po par tisoc eur potem ni problema. Ampak na nasem trgu so razmere bolj bedne... na zalost :?
Pele o tistem prej pa kdaj na kaksnem pivu. Bo tako bolje :wink:
   0 

abo01 @abo01 10. Dec 2004, 20:00

No ja, sem hotel še poudarit stvari ... da bo človeka ja minile takšne neumnosti biggrin.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati