0   

Aleksander @sandikova 16. Okt 2009, 19:24

Pozdravljeni!

Ker se mi je prvič pojavila takšna težava, prosim nekoga za pomoč, ki je mogoče že imel podobno težavo. Zakaj gre?!

Včeraj sem hotel slikati neko hiško - ob 8.30 uri zjutraj. Aparat nikakor ni hotel ostriti in ne sprostiti sprožilca. Sprožilec je bil onemogočen. Zvečer sem se ukvarjal z aparatom dobre tri ure, prebral navodila za uporabo po dolgem in počez, googlal, idr. Na koncu sem ugotovil, da mi objektiv na avtomatskem ostrenju sploh ne deluje. Do sedaj sem poslikal približno 5000 slik in je delal kot šus, sedaj me je pa kar malo presenetil.... no
Celo aparat sem vrgel na tovarniške nastavitve (beri: resetiral) in ni nič pomagalo. Šele nastavitev objektiva na ročno ostrenje (A/M) mi je dovolila oz. sprostila sprožilec, da sem lahko naredil fotografijo. Ker ne vem, kako naprej prosim nekoga za pomoč ali mogoče nasvet glede servisa...

Aparat je nikon D60, objektiv pa nikkor 18-55 f/3,5-5,6G ED II

Ali je možno, da se je pokvaril motorček za ostrenje?

Lep pozdrav,
Aleksander
 0   

MAphot @MAphot 16. Okt 2009, 19:59

Poglej če maš ostrenje na objektivu nastavljeno na avto ali na manual. Nastavi na avto. Če ne bo ostrilo, klik na gumb meni->costum setting menu->02 focus mode, in izberi na Auto-servo AF. Potem pa bi moralo delati. thumbsup
 0   

MAphot @MAphot 16. Okt 2009, 20:04

Poglej če maš ostrenje na objektivu nastavljeno na avto ali na manual. Nastavi na avto. Če ne bo ostrilo, klik na gumb meni->costum setting menu->02 focus mode, in izberi na Auto-servo AF. Potem pa bi moralo delati. thumbsup
 0   

MAphot @MAphot 16. Okt 2009, 20:05

0   

urosm @urosm 16. Okt 2009, 20:11

Ka to mora trikrat nardit, al sam tko trikrat pišeš? grin laugh
 0   

Aleksander @sandikova 16. Okt 2009, 22:42

Maphot,

hvala za namig, vendar sem poskusil z vso možno avtomatiko, vse sem dal na avtomatsko, pa ne deluje. Sprožilac se sprosti samo pri ročnem ostrenju in nikakor drugače.

Zgleda, da ne bo šlo drugače kot servis... cry

Ali mogoče veš, gre to pod garancijo?
Aparat je kupljen pred 5 meseci... confused
 0   

Žiga @zcetrt 17. Okt 2009, 08:01

Če ti ni objektiv padel po tleh, gre na garancijo zagotovo. Kot kaže je nekaj narobe z ostrenjem objektiva. Bodisi mehaniko bodisi elektroniko.
 0   

martin @mart911 17. Okt 2009, 08:46

A si probu snet objektiv pa ga dat nazaj gor?
 0   

Jernej Lasič @Sviri 17. Okt 2009, 10:54

sam sem imel pred časom podobno situacijo s 40D. aparat ni hotel sprožit.. problem sem rešil tako, da sem vzel ven baterijo... naknadno sem doma naložil še najnovejši firmware is zaenkrat deluje spet normalno.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Aleksander @sandikova 19. Okt 2009, 13:35

Fantje, full hvala za vse nasvete. thumbsup

Morem priznat, da sem sprobal vse mogoče, vključno z vsemi vašimi nasveti...
Ne gre drgač, kot z vsemi papirji, aparatom in objektivom na servis.

Klical sem v Big bang, kjer je bil aparat kupljen (in podaljšana garancija) in so rekli, naj pridem k njim z vsem kar imam.

Zanima me, ali ima kdo kakšno izkušnjo s servisi v Ljubljani ali kjerkoli v Sloveniji? Mogoče kakšno priporočilo?

LP
Aleksander
 0   

Žiga @zcetrt 19. Okt 2009, 14:41

Če imaš v garanciji, pooblaščeni servis. Če uveljavljaš "se zgodi", ti bodo pa že v Big Bangu povedali, kam moraš nest. Najverjetneje izbira serviserja ne bo v tvoji domeni.
 0   

Aleksander @sandikova 10. Dec 2009, 21:47

Lepo pozdravljeni.

Dobil sem objektiv iz servisa. Deluje. Trajalo je sicer približno tri tedne, a vendarle...

Kakšne informacije tako ali tako niso dali... Po mojih predvidevanjih so se znotraj objektiva razrahljala vodila fokusa.

No, servis je mimo, objektiv deluje, slikamo naprej.

Fantje, še enkrat hvala za vso pomoč in nasvete.

Lep fotografski pozdrav,

Aleksander.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati