0   

Grega @Greegor 18. Okt 2009, 17:15

Ker zelo rad delam panorame vseh vrst velikokrat pri sestavljanju pridem na problem katerega neznam točno rešit.

Zanima me na kakšne načine barvno uskladite vse fotografije v panorami??

Jaz si drugače pomagam z levelsi, približno nastavim ostalo pra popravim z clone stamp toolom ali drugače, če se le da. smile

primer:
(samo sestavljena.)

l.p.
 0   

Aleš @lial 18. Okt 2009, 17:44

Namenski programi za panorame to znajo narediti sami, če le ni preveč hudih razlik.
Sicer pa je dobro na to pomisliti že pri slikanju - nastaviš na srednjo vrednost in ne spreminjaš nastavitev.
 0   

Jernej Lasič @Sviri 18. Okt 2009, 17:52

prvo kot prvo moraš imeti aparat na Manual, ko slikaš panorame, saj le tako dobiš popolnoma usklajene fotografije za nadaljne lepljenje. drugače bi pa moral za to program avtomatsko poskrbeti... saj tisti, v katerih jaz delam podobne zadeve (PTGui, Photoshop..)

morda si pozabil kakšno nastavitev vklopit... nastavitev, katera skrbi za nevidno šivanje sosednjih slik oz. nevidno združevanje, prelivanje itd.

drugič pa že na začetku nastavi aparat na Manual in si potem prihraniš takšne probleme. thumbsup

PS: dobra lokacija za panoramo. Zrihtaj in objavi v galeriji.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Grega @Greegor 19. Okt 2009, 13:50

Drugače delam to v Ps-ju in nisem nikjer zasledil te opcije =).
Drugač pa komot z manual nastavitvami ampak je bilo to spotoma in ni bilo zraven stativa kjer vi si komot vzel čas in naredil stvar kot se spodobi. Najbol me muči pri rihtanju neba kjer so ponavadi barve še bolj različne
 0   

Jernej Lasič @Sviri 19. Okt 2009, 14:04

ma sej ni nujno, da imaš stativ. važno je, da preklopiš na manual, da ne dobiš fotk z različnimi ekspozicijami.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

iztok @izo 19. Okt 2009, 14:07

sviri ima prav, pri (sestavljeni) panorami se dela na manual vse. prav tako to važi tudi (ali predvsem) za wb! na slikaj je videt, da se je malce spreminjala vmes, verjetno posledica auto wb-ja..
seveda pa, če delaš v raw, potem ni problem s tem, ker lahko nakdnadno vem fotkam pripišeš enak wb oz temperaturno vrednost.
 0   

Grega @Greegor 19. Okt 2009, 16:31

ahaa. hvala vsem =)
sem pol še enkrat odpr raw fotografije poštimal Wb in je prišlo bolše. Imel pa sem probleme pri sestavljanju ker mi photoshop nikakor ni hoto skup spojit vseh treh fotografij, združo je samo 2.

https://www.slo-foto.net/galerija_slika-56403.html
 0   

martin @mart911 19. Okt 2009, 17:00

Jst ponavad tko delam da slika prekrije vsaj pol prejšne slike pa ma pol program možnost narest lepše prehode.
 0   

Branko Dolinar @grizliboy 19. Okt 2009, 17:49

Točno tako, če hočeš imeti zelo lepe panorame potem ne šparaj s številom slik. Več ko jih boš imel lepši bodo prehodi med slikami.
Vsekakor pa vsaj pol prejšne slike pokrite s sosednjo sliko.
 0   

Grega @Greegor 19. Okt 2009, 17:55

hmm, jaz pa sem glih obratno razmišljav in sem delal panorame tako da sem prekril sliko le kakih 10%. Zato mi najvrjetneje ni hotlo spojit fotografij? smile
 0   

Aleš @lial 19. Okt 2009, 18:21

Greegor - TOLE je stran, ki daje marsikateri odgovor...

In še ena: http://archive.bigben.id.au/tutorials/360/index.html

Priporočam.

LP
 0   

martin @mart911 19. Okt 2009, 19:31

Sam se ne držim pravila slikanja v načinu M ker se mi zdi da bora imeti vsaka slika primerne nastavitve za tiste svetlobne pogoje (pazit je treba le na enako globinsko ostrino). potem pa z prekrivanjem program sam naredi lep prehod, tako da ne pride senčni del panorame temen sončni pa preosvetljen ampak ima vsak del osvetljitev primerno dannim svetlobnim pogojem.
 0   

Grega @Greegor 19. Okt 2009, 21:35

@lial: hvala za povezave! smile

Drugač pa sem pogruntal da sem vedno delal napako, ker sem vedno slike samo sestavo skup, nikoli pa nisem še uporabil opcije kjer ti slike spoji skoraj nevidno skup.

Tak da mislim da bo v naprej šlo shy
 0   

martin @mart911 19. Okt 2009, 21:47

velik sreče pri nadalnih panoramah
 0   

Oracle @Oracle 20. Okt 2009, 11:48

VEDNO se morajo prekrivati fotografije vsaj 20% med sabo, zaradi več referenčnih točk. Sam uporabljam panorama factory, kjer se da nastavit svašta, tako da ponavadi že iz tam pride fotografija solidna, v PS pa se samo popravi detajle.

en primer s kompaktno trotlzihrco pred tekmo SLO:ANG:

0   

iztok @izo 20. Okt 2009, 12:04

mater, kakšen naval biggrin
 0   

Oracle @Oracle 20. Okt 2009, 12:08

Hehe, to je bilo kakšni dve uri pred tekmo, potem je bil štadion več ali manj poln (mam dokazne materiale laugh )

Ta fotka lepo pokaže kako lepo lahko PF že sam uskladi štiri različne fotografije, čeprav so na prvi pogled kar konkretno različno osvetljene!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati