0   

Tomo @vtomo 18. Okt 2009, 19:29

Pozna kdo kakšen program za pregled fotografij, ki bi poleg učinkovitega sistema pregledovanja fotografij omogočal tudi poravnavo horizonta ??

Picasa bi bila načeloma vredu ampak mi gre na živce, da ob vsakem shranjevanju fotografije naredi neko varnostno kopijo pitaj boga kje.....

Hvala za odgovore
 0   

Aleš @lial 18. Okt 2009, 20:28

Irfan?
 0   

Danijel Žagar @Danijelz 18. Okt 2009, 20:38

Faststone Image Viewer ima odličen način pregledovanja in množico orodij za hitro in tudi "batch" obdelavo. Do zdaj zame najboljši.
 0   

Tomo @vtomo 18. Okt 2009, 20:54

Probal sem že vse te, nekateri so sicer super za pregledovanje ampak noben ne omogoča enostavne poravnave horizonta......
 0   

jasminm @jasminm 18. Okt 2009, 21:39

vtomo je napisal/a:
Pozna kdo kakšen program za pregled fotografij, ki bi poleg učinkovitega sistema pregledovanja fotografij omogočal tudi poravnavo horizonta ??

Picasa bi bila načeloma vredu ampak mi gre na živce, da ob vsakem shranjevanju fotografije naredi neko varnostno kopijo pitaj boga kje.....

Hvala za odgovore

Ustvari skrito mapo v isti mapi v kateri je slika, ki jo obdeluješ.

Lp
 0   

Tomo @vtomo 18. Okt 2009, 21:49

Super, hvala...
 0   

Jure Korez @jupii76 24. Okt 2009, 12:27

ja picasa je odlična, kvalitetna in zelo uporabniku prijazana. Se pa totalno strinjam z totim shranjevanje je pa kup težav, najbolše vse v eno mapo si naštimat in sroti brisat... pomojem cool
 0   

Jože @trigga 24. Okt 2009, 13:26

Meni je pa pri Picasi ravno to fajn, imaš verzije za nazaj. Saj potem si lahko naknadno porazdeliš po mapah kakor ti paše. Jaz vse fotke uvažam direkt preko Picase. Zadnje čase vse fotkam v raw in Picasa je poleg Olympus studia edina, ki prebavlja olyjev raw. Studio se mi pa niti od daleč ne dopade...
 0   

Grega @pajo 25. Okt 2009, 23:22

Poizkusil vse nasteto, ampak za poravnavo horizonta ga ni preprostejsega od Lightrooma 2.5. Lahko poravnas na klasicen nacin kot v pikasi, ali z misko potegnes crto cez horizont od tocke A do B in samodejno poravna na linijo ki si jo narisal.

btw, je to samo pri meni, ali ste tudi vi opazili da ko v picasi popravis horizont, slika izgubi ostrino in postane malo zablurana?? Uprasam iz firbca, ce je to opazil se kdo, ali se samo meni zdi...
 0   

Ratter @Ratter 26. Okt 2009, 05:07

Če obrneš fotografijo za 90 , 180, 270 stopinj se ostrina ne spremeni.
Če pa je kot nekje vmes,potem pa ker mora računalnik znova izračunat položaj pixlov in jih malo prilagodit.Zato izgubiš na ostrini.To je normalno.
Edina rešitev proti temu je,da fotografiraš vodoravno in potem fotke ne rotiraš v programu.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati