0   

martin @mart911 18. Okt 2009, 21:23

V kratkem si nameravam kupit prožilec za bliskavice. Zanima me mnenje o nakupu: Cactus V4 set (40$) ali naj raje kupim ebay verianto podobnih prožilcev (25$). vesel bi bil vašega mnenja in izkušnj s podobnimi prožilci.

lep pozdrav
 0   

Simke @Simke 18. Okt 2009, 21:53

men dobro služijo ..Je pa tko da včasih ko imaš oba se kr samodejno krešeta med sabo.

Za ta dnar je super nakup. Je pa odvisno koliko boš zadevo uporabljal.

Tetle mam sam

Na sliki maš v ozadju link
 0   

martin @mart911 19. Okt 2009, 16:25

Ja jst sm mal te gledu (CTR-301 P Wireless Flash Trigger ) na ebayu (25$) , pa me zanima kolk je kej važn da ma sprejemnik tut spodi hot shoe priklop (sam nastavk) za na nosilc al je dost da ma sam za vijak?
 0   

Simon @SimonG 19. Okt 2009, 19:29

Odvisno kam ga misliš natikat biggrin

...prov pride ker ma večina bracketov za marele gor hotshoe nastavk...
 0   

martin @mart911 19. Okt 2009, 19:33

A ja pa še to a je važn da ma odajnik na fotoaparatu tut vijak za zategnt al to zarad majhne teže samega odajnika ni potrebno in ni neke nevarnosti da bi se sam snel?
 0   

Jože @trigga 19. Okt 2009, 21:03

Simke je napisal/a:
men dobro služijo ..Je pa tko da včasih ko imaš oba se kr samodejno krešeta med sabo.

Za ta dnar je super nakup. Je pa odvisno koliko boš zadevo uporabljal.

Tetle mam sam

Na sliki maš v ozadju link

Sem naročil! Sicer z dvema recieverjema (da imam za trenutni fleš + če si bom kdaj še kaj sposojal) smile
 0   

Simke @Simke 19. Okt 2009, 21:14

tud sam sem naredil takole. Edina slabost teh reciverjev je ..da se odlota notr ena žička ..pa ne dela zadeva. Zalotaš in stvar deluje BP. thumbsup
 0   

Jože @trigga 20. Okt 2009, 06:09

Aha, dobro da vem. Spajkalnik prijet v roke pa tudi ni problem yes
 0   

Jože @trigga 21. Okt 2009, 13:25

Simke je napisal/a:
tud sam sem naredil takole. Edina slabost teh reciverjev je ..da se odlota notr ena žička ..pa ne dela zadeva. Zalotaš in stvar deluje BP. thumbsup

A to je že serijsko? Jaz sem zadevo danes dobil, transponder in reciever se "vidita" (če pritisnem gumb na transponderju, zasveti lučka na recieverju), vendar mi ga fotoaparat ne zazna. Če dam na auto, se hoče dvignit vgrajen fleš, v drugih načinih pa imam fleš onemogočen (transponder je namontiran na fotiču). Kakšen trik?
 0   

Simke @Simke 21. Okt 2009, 13:32

Citiram:
A to je že serijsko? Jaz sem zadevo danes dobil, transponder in reciever se "vidita" (če pritisnem gumb na transponderju, zasveti lučka na recieverju), vendar mi ga fotoaparat ne zazna. Če dam na auto, se hoče dvignit vgrajen fleš, v drugih načinih pa imam fleš onemogočen (transponder je namontiran na fotiču). Kakšen trik?

Ne mislim da ni bilo serijsko, od dveh sem imel na enem problem TAKOJ!

V kolikor ne dela odpri pa poglej ena bela žička je ponavadi odlotana, saj je slab stik na vijaku.

V kolikor je vse ok lepo daj aparat v M mode - pa flash tudi na M in določaj jakost flasha. Tako bi moralo to delat.

Drugače imaš LINK
Pa si oglej malo. thumbsup
 0   

Jože @trigga 21. Okt 2009, 13:38

Ok, bom popoldne preizkusil in javim. Hvala za informacije! smile
 0   

Jože @trigga 21. Okt 2009, 15:39

No, takole je:
Zadeva na fotiču dela, ne glede na to, kaj uporabim (M, S, A način, vedno se sproži - lučka na triggerju se prižge ko do konca stisnem sprožilec).
Oba recieverja tudi delata - če oba vklopim (kanali so povsod nastavljeni enako) in pritisnem sprožilec na fotoaparatu ali testni gumb na triggerju se prižgejo kontrolne lučke povsod - na triggerju in na recieverjih.
Zdaj pa problem - fleš se ne sproži. Poskusil sem na obeh recieverjih, zadeva ne dela. Če grem od začetka: fleš pritrdim na reciever in ga zatisnem. Prižgem reciever, prižgem fleš. Na fotoaparatu stisnem sprožilec in se ne zgodi nič. Isto, če pritisnem testni gumb na triggerju. Lučka na recieverju sicer posveti, fleš pa ostane mrtvo hladen. Lučka test/charge sveti, torej je pripravljen.
Na flešu imam nastavljeno na manual, m zoom (nastavljena vrednost odgovarja objektivu) in to je to. Da se nastavljat še GN (kao vodilno število), vendar nima veze, kakšna nastavitev je.
Fleš je Olympus FL-36, če ga dam na fotoaparat (e-420) dela ok.

Na recieverju vizualno notranjost izgleda ok, žičke so pritrjene tako na hot-shoe kot na pc-sync. Kar mi še ostane je, da doma en reciever razstavim in pogledam še, kaj je na zadnjem delu tiskanega vezja, čeprav noben kabel ne "visi stran".

Malo hecno mi je vse skupaj, ker naj bi bilo kompatibilno s tem flešem. No, kakorkoli že, zadevo bom zrihtal. Aja, ali obstaja kakšna druga varianta kako preverit delovanje recieverja? Recimo da bi kakšno lučko gor priklopil (recimo eno navadno 3-voltno) in probal stisnit test na triggerju?
 0   

Jože @trigga 21. Okt 2009, 18:08

Težava rešena - problem je v preslabem kablu. Gre za bel kabel, dejansko minus. Zaenkrat sem preizkusil samo na "suho" - kabla nisem še lotal.
Tam, kjer je priklopljena bela žička z dodatno (po možnosti debelejšo) žičko spojiš z negativnim polom pri baterijah in zadeva deluje.
Rešitev pa sem našel tule.
 0   

Grega @Greegor 21. Okt 2009, 22:28

Kaj pa obstaja kaj kjer bi flash povezal z kablom?
 0   

Jernej @Horse 22. Okt 2009, 00:16

Greegor je napisal/a:
Kaj pa obstaja kaj kjer bi flash povezal z kablom?

oz.

www.analog.si
[img:d2dee11ba7]http://www.shrani.si/f/3K/mV/2S99g5hx/sexdrug2001-8.jpg[/img:d2dee11ba7]
 0   

Grega @Greegor 22. Okt 2009, 13:52

Kolk pa to kaj pride?
 0   

Jernej @Horse 22. Okt 2009, 15:51

Od 0€ + poštnina, do 20-30€ brez poštnine... Verjetno se pa najde tudi kakšen še dražji...
www.analog.si
[img:d2dee11ba7]http://www.shrani.si/f/3K/mV/2S99g5hx/sexdrug2001-8.jpg[/img:d2dee11ba7]
 0   

Grega @Greegor 22. Okt 2009, 16:16

ahaa, hvala =)
 0   

WhiteCell @WhiteCell 23. Okt 2009, 08:05

haha če kdo rabi res velik domet

http://www.youtube.com/watch?v=queB7fdomY4&feature=related bigrazz biggrin thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati