0   

Boris @Bauci 20. Okt 2009, 09:58

Pozdravljeni, imam spominsko kartico CF SanDisk Extreme III, 4 GB. Vzel sem jo iz fotoaparata, vtaknil v čitalec kartic (Lexar media) in nič (PC jo ne prepozna). Kartico dam nazaj v fotoaparat in napiše problem s kartico CF, zamenjaj kartico.
Poskusil sem še na kolegovem PC, ki ima vgrajen čitalec kartic - nič.
Ali se da še kaj narediti oz. kje lahko uveljavljam njihovo 10 letno ali lifetime garancijo? OK 250 posnetkov je verjetno šlo ampak vsaj kartico bi pa rad imel.
Boris
 0   

Bostjan @Archie 20. Okt 2009, 10:18

Si prepričan, da so vsi kontakti (pini) še vedno intaktni.
 0   

iztok @izo 20. Okt 2009, 10:20

kartica nima pinov in verjetno se ti prej poškodujejo kot luknjice.
 0   

Bostjan @Archie 20. Okt 2009, 11:43

izo je napisal/a:
kartica nima pinov in verjetno se ti prej poškodujejo kot luknjice.

Napisal sem kontakti (pini), ker sem imel tole v mislih:

http://www.tomguilmette.com/wp/my-blog/archives/1942

Res je šlo v tem primeru za pin v kameri, a vzrok je bila verjetno umazanija v kartici sami.
 0   

iztok @izo 20. Okt 2009, 12:07

ne, vzrok je bil, da je zelo na hitro tisto kartico not vtaknil pod kakšnim čudnim kotom ali celo obrnjeno in tako zvil pin. vendar potem bi morala kartica še vedno delat, fotič pa ne oz ne bi bral kartice. pri njemi je ravno obratno, zato sem to omenil.
nekaj bo narobe s kartico, tudi to crkne, sploh kakšne no-name ali kitajske kopije.
 0   

Jernej @Horse 20. Okt 2009, 21:54

Bauci je napisal/a:
Ali se da še kaj narediti oz. kje lahko uveljavljam njihovo 10 letno ali lifetime garancijo? OK 250 posnetkov je verjetno šlo ampak vsaj kartico bi pa rad imel.

izo je napisal/a:
... sploh kakšne no-name ali kitajske kopije.

Kje si kupil kartico? Načeloma ima izo prav; bojda naj bi bilo v internetnih trgovinah več kot 90% vseh SanDisc-ovih kartic ponarejenih...
www.analog.si
[img:d2dee11ba7]http://www.shrani.si/f/3K/mV/2S99g5hx/sexdrug2001-8.jpg[/img:d2dee11ba7]
 0   

iztok @izo 20. Okt 2009, 22:00

verjetno zan tudi v "normalno" štacuno kakšna kopijo zalutat, samo vseeno je dosti manj možnosti kot iz neta. na njem se najde tudi nek primerjava original in kopije, da veš, kako prepoznat kopijo (mislim, da imajo kopija drugačne svetlečo podlogo in ne napis ob strani ipd), smo se ne spomem tega iz glave.
ot: 200/1.8? bigeek nice..
 0   

Jernej @Horse 20. Okt 2009, 22:14

izo je napisal/a:
verjetno zan tudi v "normalno" štacuno kakšna kopijo zalutat, samo vseeno je dosti manj možnosti kot iz neta. na njem se najde tudi nek primerjava original in kopije, da veš, kako prepoznat kopijo (mislim, da imajo kopija drugačne svetlečo podlogo in ne napis ob strani ipd), smo se ne spomem tega iz glave.

Kako je pri nas s ponaredki v "normalnih" trgovinah žal ne vem točno, se pa tolažim, da smo premajhni... smile ...čeprav sem jaz pri nas nabavil dve (s kakšnima dvema letoma razmaka) 2GB Extreme III, ki nista popolnoma enaki... Ena dobavljena s strani enaa (v kompletu s 350-ko), druga kupljena pri jae-tu. Katera je katera žal ne vem več, lahko pa rečem (tok-tok-tok), da mi trenutno obe dobro služita, ena je bila celo oprana v pralnem stroju (skupaj s hlačami) smile

Citiram:
ot: 200/1.8? bigeek nice..

biggrin biggrin biggrin
www.analog.si
[img:d2dee11ba7]http://www.shrani.si/f/3K/mV/2S99g5hx/sexdrug2001-8.jpg[/img:d2dee11ba7]
 0   

Boris @Bauci 21. Okt 2009, 17:58

S pomočjo programa CardRecovery sem uspel rešiti vse slike thumbsup . Z uvoznikom kartic sem se dogovoril, da jim kartico pošljem da bodo videli kako in kaj. Upam samo, da ni kartica ponarejena. Mogoče se bo pa vse uredilo tako kot je prav.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati