0   

luka @valukon 21. Okt 2009, 15:31

Sm začetnik v fotografiji in me zanima kaj bi bilo kot za začetnika bolje, ki še ni odločen v kakšno fotografijo bi se posvetil v prihodnosti?

Nikon: http://www.fotomarket.net/katalog/product.php?catalogue_cat_id=2683&orderby=priceasc&product_id=5018

Sigma: http://www.fotomarket.net/katalog/product.php?catalogue_cat_id=2683&orderby=priceasc&product_id=4803

Imam Nikona D40
Kakšni so plusi in minusi izbranih objektivov?
 0   

Jan Kajfež @Geccko 21. Okt 2009, 15:38

Malo mimo ampak si kej razmisljal da bi si kupil raje kaksen malo bolj zmogljiv zum...jaz sem zraven svojega nikona dobil se objektiv 18 - 105 mm in mi je dostikrat malo prekratek, tako da ti bolj svetujem da si omislis kaksnega 18 - 200 ali kej bolj podobnega...

drugace pa lahko recem da je 18 - 105 mm za "kit" objektiv cist soliden, dovolj hiter in natancen ter tudi dokaj oster, no vsaj za zacetnisko oko smile
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Peter Atanackov @Geo 21. Okt 2009, 15:40

Geccko je napisal/a:
Malo mimo ampak si kej razmisljal da bi si kupil raje kaksen malo bolj zmogljiv zum...jaz sem zraven svojega nikona dobil se objektiv 18 - 105 mm in mi je dostikrat malo prekratek, tako da ti bolj svetujem da si omislis kaksnega 18 - 200 ali kej bolj podobnega...

drugace pa lahko recem da je 18 - 105 mm za "kit" objektiv cist soliden, dovolj hiter in natancen ter tudi dokaj oster, no vsaj za zacetnisko oko smile

Hmm "bolj zmogljiv" obicajn so ti t.i. superzoomi manj zmogljivi, pri njih običajno žrtvuješ kvaliteto na račun razpona.
 0   

Jan Kajfež @Geccko 21. Okt 2009, 15:44

Mogoce sem se narobe izrazil, samo glede na to da se ne ve kaj bo potreboval...ne vem, povem samo mojo izkusnjo, pa brez zamere samo ce izbira med nikonom 18 - 105 in tisto sigmo tako ali tako ni toliko prioriteta kvaliteta...
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati