0   

Jure Korez @jupii76 22. Okt 2009, 21:44

Zdravo!

pri obdelavi na sliki se večkrat pojavi efekt "kolobarjev", predvsem nebo... nasveti kako odpravit?

Hvala!!
 0   

Žiga @zcetrt 22. Okt 2009, 22:12

Kolobarji? Misliš ostri barvni prehodi? Bi naložil en primer take fotografije?
 0   

Jure Korez @jupii76 23. Okt 2009, 09:13

jah ni problema sem eno slikco pripravil zaj... edino če mi pove kdo kak se naloži slika iz hard driva? laugh novinec na forumu biggrin
 0   

Bostjan @Archie 23. Okt 2009, 09:15

Dva načina:

a) nabavi boljši ekran
b) z malce manj vneme navijaj drsnike
 0   

Jure Korez @jupii76 23. Okt 2009, 09:18

Archie je napisal/a:
Dva načina:

a) nabavi boljši ekran
b) z malce manj vneme navijaj drsnike

O ekranu glih nebi moral govoriti da je slab, dosedaj sem se seveda tega držal, saj sicer ne mislim popravek ekstremnih problemov pojava, vendar včasih pa se le pojavijo tam, kadar ti slika res ugaja...
 0   

Bostjan @Archie 23. Okt 2009, 09:53

Vzroka za posterizacjo sta v 99.9% ta dva... premajhna bitna globina medija na katerem gledaš fotko in ali prenapenjanje histograma - kateri je pri tebi dominantnejši boš moral pa sam pogruntati:

Več o tem, in kako se temu v čim večji meri izogniti pa na:

http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/posterization.htm

Predvsem poglej pod "tips" na koncu!
 0   

Jure Korez @jupii76 23. Okt 2009, 13:07

Hvala Archie!! yes
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 23. Okt 2009, 13:29

jupii76 je napisal/a:
jah ni problema sem eno slikco pripravil zaj... edino če mi pove kdo kak se naloži slika iz hard driva? laugh novinec na forumu biggrin

Zakaj ne objaviš v kategoriji Učilnica, ki se nahaja v Galeriji? Opišeš svoj problem, pripneš fotografijo in prosiš ostale člane, naj ti priskočijo na pomoč.
 0   

j @sikoj 23. Okt 2009, 14:32

Verjetno, če obdeluješ raw, moraš že precej matrati fajl, da dobiš kolobarje, če pa obdeluješ jpg, pa hitro, tako da fotkaj v raw, če imaš možnost.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati