0   

matej @nachotop 23. Okt 2009, 13:47

Nameravam nabavit prvi fleš (imam 450D) in me zanima, če lahko prožim fleš na oddaljenosti 5-10m samo s fotoaparatom? Namreč foktal bi sceno, kjer bi samo določen motiv, ki je od fotopaparata oddaljen okoli 10m, doosvetlil (in s tem motiv znotrej scene povdaril).

Kaj nucam za takšno fotkanje in a je potem kakšna razlika pri takšnem fotkanju če uporabim 430ex al 580ex ?
 0   

name1 @name1 23. Okt 2009, 14:10

ne moreš...nikoni imajo tako narejeno, da lahko z vgrajenim flešem prožiš druge fleše, pri canonu tega ne moreš. moraš imeti ravno omenjeni 580ex, da lahko "zasužnjiš" ostale smile obstajajo tudi drugi prožilci vendar niso poceni, če pa so pa v 90% ne delajo kot bi ti hotel...

razlik med 430 ter 580 je veliko, največja je razlika v ceni...z 580 lahko kontroliraš druge fleše...580-tka je močnejša...tudi v samih funkcijah je 580 močnejša vendar (roko na srce) večina funkcij večini ljudi nikoli ne pride prav...jaz uporablam fleš skoraj vedno ko slikam portrete in ne vem če sem kdaj uporabil kaj drugega kot E-TTL...deluje in to je to...
 0   

Oracle @Oracle 23. Okt 2009, 14:18

580, 430 in kabelski podaljšek za fleš (ok, lahko tudi kakšen brezžičen, ampak so cene bistveno višje) so skoraj zmagovita kombinacija pri canonu...razen če imaš dve 580ki laugh 580 prožiš iz fotoaparata ali preko kabla, 430 pa preko 580 na daljavo thumbsup tako imaš skoraj popolno kontrolo nad osvetlitvijo, poleg ambientalne svetlobe seveda.
 0   

matej @nachotop 23. Okt 2009, 14:23

A pol ni variente, da bi samo oddaljen fleš prožil, ker spredaj ga ne rabim. In bi pol samo en fleš nucal - al za to ni variante?
 0   

iztok @izo 23. Okt 2009, 14:24

ne moreš...nikoni imajo tako narejeno, da lahko z vgrajenim flešem prožiš druge fleše, pri canonu tega ne moreš.
od 7d naprej bo najbrž to standard tudi pri canonu. sicer meni ni jasno, kaj je tak problem vstavit v fotič in fleš še tisti radijski trigger (strošek je verjetno minimalen), ampak ok..
 0   

Oracle @Oracle 23. Okt 2009, 14:28

nachotop je napisal/a:
A pol ni variente, da bi samo oddaljen fleš prožil, ker spredaj ga ne rabim. In bi pol samo en fleš nucal - al za to ni variante?

je! kabel ali pa dalinjski sprožilec laugh
 0   

iztok @izo 23. Okt 2009, 14:29

nachotop je napisal/a:

3 načine imaš:
a)nardiš podaljšek kabla (samo 10m je verjetno vseeno preveč in bi rabil kakšen ojačevalec signala)
b)ponucaš canonov ir sprožilc, recimo
http://www.bolha.com/oglas383398034/canon-st-e2-wireless-trigger-za-bliskavice
c) kupiš kakšen radijski trigger, ki jih je celo morje na ebyu, bolhi ipd.
 0   

matej @nachotop 23. Okt 2009, 14:58

Vsem hvala za napotke.

Nekaj me še zanima - razlika med 580ex in 580ex II. Sem bral primerjave na netu, ampak me bolj zanima, če bi res kdo kakšno večjo razliko iz prakse izpostavil.
 0   

Matjaž Milharčič @MatH 4. Nov 2009, 14:48

Kakor kaže je IR sprožilec navadna bliskavica z IR filtrom. IR filter lahko "narediš" doma iz neosvetljenega in razvitega dia filma. Tako lahko 580 uporabiš kot IR prožilec.
[size=10:ac19f3ba61]Kdor kadi sto let, dolgo živi.[/size:ac19f3ba61]
 0   

BubikolRamios @BubikolRamios 4. Nov 2009, 18:34

Pri Nikonu lahko daš pred build in flash (master) eno plastiko (default fabrška), ki skozi spusti samo en ozek žarek svetlobe, in se potem od mastra svetloba nič ne pozna.

Morda je pri c tudi kaj takega.
 0   

luka rebol @desade 17. Nov 2009, 13:16

najboljše, je, da si podaljšek sam narediš, jaz ga imam tudi 10M dolgega pa deluje perfektno in delal sem že z takim kablom in več bliskavic bor nastavljenih.

Imaš pa dve varjanti za kabel takšen ki podpira TTL in takšen ki daje samo signal za proženje, ta zadnji z malo znanja spajkanja pride zelo poceni.

Imam tudi infrardečo povezavo med aparatom in bliskavico, ti jo pa odsvetujem ker mora fotoaparat biskavico "videt" zato če imaš bilskavico za sabo ali za kakšnim vogalom pozabi, da bo delalo.
wireles je tudi dobra stvarca, imam ta sistem v studiju in tam dela brezhibno, na terenu pa delam samo z kablom, tudi zaradi same skrbi za baterije....kabelj je pač kabelj.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati