0   

vikend @vikend 23. Okt 2009, 23:55

mi lahko kdo pove kako je s težo objektiva , pri lažjih aparatih brez uporabe stativa.
EOS 500D mi je všeč ker je med drugim tudi zelo lahek . sem pa zasledila, da so lahko težave s težjimi objektivi. Stativa ne bom uporabljala, ali pa zelo redko,ker ga slučajno že imam.
žal moram biti pozorna tudi na takšne stvari,saj mi sicer še tako dober aparat in ne vem kakšen objektiv nič ne koristi,ker ga fizično ne bom obvladala , grin
vaja dela mojstra
 0   

iztok @izo 24. Okt 2009, 00:28

mislim, da ne bom falil s takim komentarjem (če pa, me pa popravi):
po mojem takih objektivov, ki bi bili res problem glede teže, ti ne boš uporabljala.
itak se pri tisteih težkih objektivih drži za objektiv in za fotič (je pa res, da potem 500d ipd nimaš več kje konkretno prijet, čeprav se lahko dokupi grip), ravno tako je vse ksupaj montirano na stojalo prek nastavka na objektivu in ne na fotiču, tako da..
 0   

Ratter @Ratter 24. Okt 2009, 04:16

Če je samo teža objektiva razog,potem ni razolga,da ne bi kupila 500D.
 0   

urosm @urosm 24. Okt 2009, 08:28

Z večjo težo v roki je manj tresenja kot z nečim zelo lahkim. Seveda pa navadno težek objektiv s seboj prinese daljše goriščnice, in daljša kot je, bolj se opazi vsak resljaj.

Teža, ki jo iz roke ne obvladaš nastopi pri uporabi kakega 300/2.8 ali 500/4 objektiva. Če boš pa takega mela, boš pa sigurno že vedela kaj in kako z njim thumbsup Za kakšnega 70-200/2.8 pa ni problem. Še moja boljša polovica lahko z njim fotka, pa ima 40 kil.

Kar se mene tiče, sem s težjim v rokah bolj "stabilen" kot z lažjim (in to brez 0.5 40% stabilizacije).

In verjami, stativ boš vsaj občasno uporabljala. To je hočeš nočeš moraš opcija.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati