0   

matej @nachotop 27. Okt 2009, 11:07

Zanima me, če je že kdo nesel na popravilo kdaj kakšno sigmo glede slavnega front focusa (sicer me bolj konkratno zanima za 70-200)?

A se takšna stvar zlahka popravi in kolk zaračuna servis takšne stvari?
 0   

Miha @mauss 27. Okt 2009, 11:20

pri uvozniku (Infocona Trzin) so ti objektive v garanciji skalibriral zastonj,
če je to še vedno aktualno pa ne vem...
najboljše, da jih pokličeš.
...
 0   

Sigma @Sigma 27. Okt 2009, 13:30

Ja pri Infoconi zadevo res dobro poštimajo. Problem nastane če gre za kak starejši objektiv, ki nima nekega čipa, ki obogoča preprogramiranje. Baje se da ta čip naročiti in vgraditi v objektiv. Če gre za objektiv mlajšega letnika pa ne bi smelo biti problemov. Najbolje da jih pokličeš in jim poveč za kater objektiv gre ter jim posreduješ še serijski številko objektiva, pa ti bodo lahko takoj povedali če se da popravit.
Kalibracija pa traja nekje 10 - 15 minut, če seveda nima gužve.
I don´t suffer from insanity. I enjoy every minute of it.
 0   

Žiga @zcetrt 27. Okt 2009, 14:46

Jaz sem enkrat že nesel, ampak bom še enkrat, ker so imeli gožvo in niso naredili najbolje. SIcer pa so prijazni in naredijo brezplačno. Seveda pa moraš s sabo prinesti svoj fotoaparat, saj je FF oz BF posledica kombinacije aparata in objektiva lahko.
 0   

matej @nachotop 28. Okt 2009, 14:32

Kaj pa če ni več v garanciji - kolko približno računajo za kalibracijo?
 0   

Žiga @zcetrt 28. Okt 2009, 14:44

Vprašaj. Znali bi ti tudi zastonj narest.
 0   

Peter @MX_Peter 29. Nov 2009, 19:51

Včeraj sem dobil v roke popolnoma novo Sigmo 70-200 in jo uporabljam na Canon 350D bodiju. Danes sem šel malo testirat in kaj kmalu opazil na fotografijah, da ne ostri tam kjer fokusiram. Opravil sem Front/Back focus test in rezultat je sledeč:

Sigma 70-200 2.8

Moja stara neprofesionalna Sigma 70-300:

In še Kit objektiv Canon 18-55:

Iz slik je očiten front fokus, zdej me pa zanima, kako je to mogoče, da se dogaja to pri čisto novem objektivu,kaj ne gredo pred prodajo skozi teste in preglede?
Zanima me tudi, če kje to nastavijo v okolici Velenja, saj se res ne vozim vsak dan v Ljubljano, da bi jim nov objektiv vozil gor pa dol na svoje stroške, saj si kaj takega nisem niti mislil, da je lahko pri čisto novem objektivu???

Lp, Peter
 0   

Žiga @zcetrt 30. Nov 2009, 10:09

Kolikor mi je znano, ti jo kalibrirajo v Trzinu. Je pa ta front/back focus ena čudna zadeva, ki ni odvisna le od objektiva ampak tudi od bodya. Pokliči uvoznika in se dogovori za uro, da ti ne bo treba dvakrat hodit. Ti jo skalibrira takoj.
 0   

Peter @MX_Peter 30. Nov 2009, 16:35

Sem danes poklical v Infocono in bodo uredili v kratkem, ko bo posrednik, ki mi je objektiv prodal šel v Ljubljano. Sem tudi body dal zraven, da ga bodo skalibrirali ravno z njim...upam, da bo zadeva špilala...bom poročal o rezultatu, ko ga dobim nazaj smile

Lp
 0   

Erazem @erazem 7. Dec 2009, 20:19

Za slovenski Sigmin servis lahko rečem, da je res v redu. Serviser Jure je prijazen možakar, ki med kalibracijo pove tudi kaj poučnega, nazadnje pa mi je objektiv skalibriral brezplačno, kljub temu, da je bil že izven garancijskega obdobja. Tako da kar brez strahu telefon v roke in se dogovori za termin, tako kot so ti že svetovali.
 0   

Peter @MX_Peter 17. Dec 2009, 10:10

Takole bom rekel...bil sem že 3x pri njih, da mi zrihtajo objektiv, ko smo testirali se je zdelo OK, ko sem pa prišel domov je bil pa rezultat takšen. Slikal sem na 1.1m pod kotom 45° pri 70mm F2.8 in 200mm F2.8...kaj bi vi rekli na to!?!?!?

Lp, Peter
 0   

Erazem @erazem 17. Dec 2009, 10:20

Pozabil si dodati navpično tablico. Se pa ne da vseh problemov z AF odpraviti. S kalibracijo se odpravlja sistematični pogrešek, ne pa tudi naključnega. Če napaka variira, sploh med front/back fokusom, se tega ne da odpraviti.
 0   

Aleš @lial 17. Dec 2009, 11:53

Verjetno si bil med kontrolo vedno pozoren na točko ostrenja, čeprav ta kontrolna slika, ki jo uporabljaš ni ravno najboljša.
Natisnjena, uporabna verzija ima črto fokusiranja precej odebeljeno:

Še boljša pa je profesionalna varianta testerja:

Poskušaj še na ta način, torej z drugačno kontrolno karto.
 0   

Peter @MX_Peter 17. Dec 2009, 12:18

@lial: Imaš mogoče to tabelo v višji resoluciji, da si jo lahko sprintam na A4 format???
 0   

Aleš @lial 17. Dec 2009, 12:21

Veš da grin
Čeprav ni moja, ampak od Nikona
(pravzaprav je avtor Tim Jackson): http://focustestchart.com/chart.html , takoj zgoraj je pdf, ki ima še nekaj koristnih zadevic zraven
 0   

Peter @MX_Peter 17. Dec 2009, 12:51

Hvala to lial grin
 0   

Peter @MX_Peter 17. Dec 2009, 19:29

Sem testiral še z to skalo ko mi jo je dal lial...rezultat je pa sledeč...nič kej bolje, bi jaz rekel ;

0   

Matej @paradajzar 15. Feb 2010, 17:36

Sigma je napisal/a:
Ja pri Infoconi zadevo res dobro poštimajo. Problem nastane če gre za kak starejši objektiv, ki nima nekega čipa, ki obogoča preprogramiranje. Baje se da ta čip naročiti in vgraditi v objektiv. Če gre za objektiv mlajšega letnika pa ne bi smelo biti problemov. Najbolje da jih pokličeš in jim poveč za kater objektiv gre ter jim posreduješ še serijski številko objektiva, pa ti bodo lahko takoj povedali če se da popravit.
Kalibracija pa traja nekje 10 - 15 minut, če seveda nima gužve.

@Sigma: ali po kalibraciji objektiva potem čez čas ni potrebno ponovno kalibrirati?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati