0   

Alen @suligoj 27. Okt 2009, 11:41

Zdravo

Imam starejši digitalni aparat Sony DSC-P73. Aparat dela zelo lepe slike imam le težave, da ko hočem posneti kaj od zelo blizu ne izostri slike. Naprimer, če hočeš poslikat izpuščaje na koži, postane slika izjemno motna brez ostrine. Kaj je tu narobe. Je mogoče kakšna nastvitev?

Res, da je digitalec že star, vendar mislim da to bi že moral znati.

Mogoče lahko svetujete kakšen novejši Hoby digitalni aparat, ki slika ostro tudi od blizu nekje do 200 eur.

Hvala
 0   

MatM @MatM 27. Okt 2009, 11:47

Ali si vključil Macro način?

Tole je iz specifikacij:

Auto Focus: 5 Area Multi-Point AF, Center AF, 5-Step Manual
Minimum Focus Distance: 19.7" (50cm)
Macro Focus Distance: 3.9" (10cm)

LPM
 0   

Alen @suligoj 27. Okt 2009, 12:13

V menuju imam:

Focus: nastavljeno na MULTI AF
MASTERING MODE: MULTI
WHITE BAL: AUTO
ISO: AUTO
P. QUALITY: FINE
REC MODE: NORMAL
FLASH LEVEL: NORMAL
P. EFFECT: OFF
SATURATION: NORMAL
CONTRAST: NORMAL
SHARPNESS: NORMAL

Drugega pa v menuju ni.
 0   

Ratter @Ratter 27. Okt 2009, 12:39

Vklopiti moraš makro funkcijo in ti bo ostril na 10 cm.
Če nimaš vklopljen makro ti ostri na 50 cm.Bližje ne.
 0   

MatM @MatM 27. Okt 2009, 13:06

Sodeč po sliki aparata, to narediš z desno smerno tipko na zadnji strani aparata. Tam, kjer je slika rože. (Roža se potem prikaže tudi na displayu)

Sicer pa to najdeš v navodilih.

LPM
 0   

Alen @suligoj 27. Okt 2009, 17:22

Ja vse to sem že probal. Tudi če pritisnem na rožico slike ne izostri. V meniju pa ni nikjer makro nastavitev. V meniju je samo to kar sem prejšnji post napisal.

Šel sem tudi po navodilih tako kot piše, pritisnil rožico in slikal na 10cm. Katstrofa še vedno motna slika kot prej.

Če slikam nekaj napisanega na papirju, je zadeva solidna, ko hočen slikat nekaj na roki spet vse motno. Zakaj?
 0   

Ratter @Ratter 27. Okt 2009, 20:09

Rožica mora biti vklopljena in mislim,da je znak rožice (makro) prikazan na ekrančku.
Eno malo čudno vprašanje.A lečo spredaj imaš čisto? Ker če leča ni čista lahko,da fotoaparat slabše ostri oziroma ne izostri.Pa če misliš roko fotografirat,daj osvetli tisti del kože s kakšno močnejšo žarnico.
Če bo več svetlobe bo aparat prej izostril,kot če je slaba svetloba.
Dejstvo je,da je struktura kože enobarvna in ni nekih kontrastov na katere
bi fotoaparat ostril.Zato se lahko lovi in ne izostri.
Če pa še zdaj ne bo šlo,potem pa je možno,da je z aparatom kaj narobe.
Najprej pa sprednjo lečo očistit s kakšno krpico za očala.
 0   

Alen @suligoj 15. Sep 2010, 20:10

Glede tega aparata me še zanima, kaj moram nastaviti da lahko snemam šport kjer se željene tarče za slikanje hitreje premikajo.
Sedaj se mi je začelo dogajata da ko slikam, lahko samo eden malce premakne glavo, pa je samo obris glave na sliki ostalo kar je mirovalo pa je v redu. Zakaj to?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati